Дали колената ме болят от кърменето и намаляването на калция?

  • 1 657
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
По време на бременността под влияние на прогестерона ставните връзки стават по-меки и еластични. Това е свързано най-вече с разширяването на таза, за да се роди бебето по-лесно, но общо взето си оказва влияние върху всички стави. След раждането ставните връзки са все още меки, отнема им няколко месеца да се върнат в предишното положение. Отделно рязкото сваляне и качване на килограми също си казва думата. Отразява се най-много на коленете и стъпалата, защото те носят основната тежест. Липсата на калций не се отразява на самите стави, а на костите като цяло.

# 16
  • Мнения: 6 029
уф начи ше ми мине Mr. Green успокох се, че не е от ЕГН-то Mr. Green

# 17
  • Мнения: 350
Благодаря за отговорите момичета,
Накархте ме да се замисля, вярно че имам кица отгоре, но май по-важното е че иам стара травма, за която бях абсолютно забравила (пукала съм капачките на колената, когато тренирах баскетбол). Живот и здраве, когато  спра да кърмя ще се подложа на диета.

# 18
  • Мнения: 356
До сега съм пробвала: ...  таблетки Калции+цинк +D3, и калции на разтворими таблетки. Разбира се наред с изброеното и  мляко обогатено с калции,  сирене.  Ефектът е много слаб  Confused

За да увеличиш калция в храненето си, ти предлагам да опиташ и сусам (смлян в кафемелачка) или сусамов тахан, смесен с мед - ефективно, вкусно и евтино  Laughing Сусамът е с високо съдържание на калций (повече, отколкото в млякото и млечните продукти) и желязо.
Целувки на болярката Рада!   bouquet

# 19
  • Мнения: 713
Обаче сусамът е силен алерген! и кърмещи майки да внимават с него.

# 20
  • Мнения: 1 440
И мен некъде около 6-7месец след раждането почнаха да ме болят коленете при слизане и качване на стълби...И аз с намаляването на калция си го обяснявах, но 2-3 месеца след това си мина от самосебе си...Предполагам, че носенето на бебето и разнасянето на количката нагоре-надолу оказва влияние Peace

# 21
  • Мнения: 350
Чикита пробвах със сусамов тахан, но нещо не ми допадна вкуса  Mr. Green. Докторката ме прати на кръвна картина утре ще пиша като излязат резултатите.

# 22
  • Мнения: 3 205
Да, сусамовия тахан е гаден. Аз си правя кисело мляко с мюсли и сусамов тахан, но пак се усеща  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт