Правите ли понякога ревизия на самите себе си?

  • 2 459
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 733
Аз не казвам, че е невъзможно. Просто ми се струва недостижима такава радикална промяна, при все че човек отдавна се е изградил като характер. Радвам се ако си успяла да изхвърлиш ненужни черти от характера си. Би ли споделила в кое по-точно бележиш успех ( ако не е прекалено лично естествено).

# 16
  • Мнения: 15 619
luna мисля че говориш от своя гледна точка...аз мога да кажа че съм доста променена от преди 10 години и продължавам напред.Също така виждам и промяна в други хора около мен и това ме радва ,даже ги стимулирам,правя им комплименти и те още повече се стараят.Всичко е въпрос на воля.
Не ме разбираш май.  Laughing
Разбира се, че човек се променя, развива се..., но тук не става въпрос за това.
Човек се променя, развивайки качествата, които има, които са му заложени.
Каквито и тренинги да си провеждам, нещо, което не ми е заложено, не мога да го имам.
 

# 17
  • Мнения: 3 537
Бях много срамежлива ,чак ми пречеше това.Но вече не съм. bowuu Laughing

# 18
  • Мнения: 1 400
Ревизия? newsm78 Хубаво е да си прави ревизии човек, да си сверява часовника отвреме на време. Но изкореняването на недостатъци е тежка, да не кажа невъзможна задача. Която става още по-тежка с натрупването на годинките. подтискаш дадено нещо в теб, а след време то се появява без дори самият ти да подозираш , че се е появило. Другите го виждат, но не и ти - така си свикнал с мисълта, че умело го прикриваш.
Няма перфектни хора. Няма и как да са такива.
Опитите да се промениш са чудесни, наистина. И аз всеки божи ден си казвам, че от утре няма да съм ....такава, но с идването на сутринта нещата си идват на местата които са си били и вчера. Каквото съм успяла да променя в себе си съм го направила в ранните си години. Аз лично преодоях притеснението си (но не съвсем) също така неувереността ( с по-голям успех, но пак не съвсем) и.... Знам ли?! Не си вярвам чак толкова, че да се самоопределям. Очаквам другите да ми показват грешките , защото знам, че не винаги си ги виждам сама...
Та като попадна във фаза саморевизия изпозлзвам жокер - обади се на приятел Grinning

# 19
  • Мнения: 211
Постоянно го правя - тълкувам себе си.
Даже понякога ми е уморително и си казвам "Какво пък толкова! Много важно, че казах еди-какво си", ако напр. ме е срам от някоя моя реплика или постъпка не намясто.
Но повечето пъти гледам да се анализирам, да поправям нещата така, че да са угодни както на заобикалящите ме, така и на мен.

# 20
  • Мнения: 4 733
Как предпочиташ, да си угодна повече на себе си или на околните?

# 21
  • Мнения: 984
1. Изкорених търпението си към хората, които ми пречат.
2. Спрях цигарите и мисля като непушачка /наистина, въпреки, че на мнага от вас няма да повярват/
3. Реших по ред причини, че "ако няма път, прокарай пътека" за мен е начин действие.

# 22
  • Мнения: 15 619
Отговарям за себе си. Предпочитам да съм в хармония със себе си.
Ако отсрещната страна не ме приема такава, каквато съм и се опитва да ми вменява измислена вина, значи тя има проблем, не аз.

Вейдър, успя да ме изразиш по-добре и от мен самата.

# 23
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз също предпочитам да съм в хармония със себе си. И почти ежедневно я развалям и пак я възтановям. Вечното люшкане. Това идва от неувереността ми, предполагам. Но като достигна златната среда, съм щастлива.
Иначе относно промяната у човек, не знам. По-скоро съм песимист. Хората не се променят толкова лесно.

# 24
  • Мнения: 215
Напълно не съм съгласна, че човек НЕ може да променя сам себе си! Не само, че е възможно, но го смятам и за задължително. Винаги много съм се дразнила на репликата "Еми какво да направя - такъв съм си!" и точка. Аз самата съм променила много неща в себе си след направени "ревизии" през годините. И какво означава изграден характер? Характера се формира ден след на база преживяни и почувствани неща и съответно реакцията, която тези неща са предизвикали в нас. Мисля, че най-доброто нещо, ноето може да направи всеки човек за себе си е задълбочен анализ на собствената си личност. Това означава да се разровиш най-дълбоко в собствената си природа и в миналото си и да установиш коя е причината за всяка една черта от характера си. Както положителна, така и отрицателна..... защото всичко си има причина и е породено от нещо. Когато намериш причините за нещата, вече можеш да вземеш решение дали да продължаваш да поддържаш дадена черта или не. Все пак всичко е много относително и понякога черти, които околните намират за лоши, на теб самия може да си ти от голяма полза. Освен всичко друго, аз за щастие имам доста не свенливи приятели, които не се притесняваха да ми кажат какво не харесват в мен. Все пак един поглед от страни, никога не е излишен....
Но мисля, че когато човек опознае себе си, когато пропътува цялата си огромна вътрешна вселена, той се научава да контролира себе си и живота си и естествено да го насочи в доста положителна посока!
Успех на всеки, който реши да предприеме това наистина вълнуващо пътешествие! Hug

# 25
  • Мнения: 1 400
А аз пък не познавам човек , който е съумял да се опознае сам себе си. Оказва се в един момент, че околните ти те познават по-добре от теб самия. И обикновенно са прави. Трябва мнооого да си вярваш за да кажеш, че се познаваш....

# 26
  • Мнения: 721
Може предполагам, но с доста усилия. Макар да ми е малко трудно да приема, че зрели хора с изградени характери се променят, та дори и частично...
Не се заблуждавай, Касиди!!! Не съм срещала такова животно още.
Едно е да си повярваш за ден, два или повече, че си успял да се отървеш завинаги от някакъв недостатък твой и съвсем друго става, като забравиш, че "вече си променен"...
Луна, аз съм пресен пример за това. Много неща промених в себе си, защото го исках. Хората около мен го твърдят и то вече от 2-3 години.
По темата: Да, правя ревизия и никога не приемам нещата на 100 %, така както сетивата ми са ги усетили, разбрали, чули, видяли и т.н. Не съжалявам, че правя анализи.

# 27
  • Мнения: 463
Отказването от тютюнопушенето и пиенето на концентрати заложба ли е ?

# 28
  • Мнения: 211
Как предпочиташ, да си угодна повече на себе си или на околните?
Много е сложно, зависи.
Зависи на кой трябва да угодя. В някои случаи е по-добре да си държа на моето например.
Но друг път неминуемо трябва да направиш компромис, да се държиш по-различно заради някой ..
И така..

# 29
  • Мнения: 1 400
Компромисите и навиците имат ли пряка връзка с душевната същност за което всъщност иде реч?

Общи условия

Активация на акаунт