Кошница-столче за кола за най-малките

  • 2 006
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 652
И аз ти препоръчвам Maxi Cosi Cabriofix + база за закрепване като най-сигурен вариант (базата е 2 вида - закрепваща се с предпазните колани на седалката или Isofix - ако седалката на колата има такава система). Но зависи и каква ти е количката, на мен например тази кошница с допълнителни адаптори ми става и на 2те колички.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 115
И аз ти препоръчвам Maxi Cosi Cabriofix + база за закрепване като най-сигурен вариант (базата е 2 вида - закрепваща се с предпазните колани на седалката или Isofix - ако седалката на колата има такава система). Но зависи и каква ти е количката, на мен например тази кошница с допълнителни адаптори ми става и на 2те колички.

чесно, ако ползвах кошница за кола, за да я слагам и на количка, бих си избрала количката според кошницата, а не обратното....в смисъл, че преди всичко ми е сигурността на бебето.... но личното ми предпочитание и убеждение е, че кошниците се ползват само в колата, не за разходки с колички и не за шезлонг в къщи... Wink

иначе да, изборът ти е най-добрият Wink

# 17
  • Мнения: 2 652
И аз ти препоръчвам Maxi Cosi Cabriofix + база за закрепване като най-сигурен вариант (базата е 2 вида - закрепваща се с предпазните колани на седалката или Isofix - ако седалката на колата има такава система). Но зависи и каква ти е количката, на мен например тази кошница с допълнителни адаптори ми става и на 2те колички.

чесно, ако ползвах кошница за кола, за да я слагам и на количка, бих си избрала количката според кошницата, а не обратното....в смисъл, че преди всичко ми е сигурността на бебето.... но личното ми предпочитание и убеждение е, че кошниците се ползват само в колата, не за разходки с колички и не за шезлонг в къщи... Wink

иначе да, изборът ти е най-добрият Wink

при мен и двете съвпаднаха - хем кошницата е възможно най-сигурна, хем количката си ми харесва (с другата малко сбърках). Но иначе, напълно си права - аз отначало си мислех, че е много лесно и удобно да свалиш кошницата и само да я "наденеш" на количката. Сега вече се убедих, че нито е лесно, нито е удобно, пък и бебката е малка още.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Нашето столче- кошница ни е подарък и  е на Чиполино.  Доволна съм  от него.
Май се води до 12 кг и засега му е добре. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 533
Нашата кошница е част от количката GRACO(амер.вариант)и отделно има приставка и се слага кошницатав(у нея в колата.

# 20
  • Мнения: 255
До магазин Рошко ..мисля че грешиш столчетата от 0-18 се ползват от началото не от 6 месеца особено тези които имат допълнителна възглавница няма да кажа марката за да не излезе като реклама защото някои се дразнят но съм сигурна в това пише го и в книжката им.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 472
До магазин Рошко ..мисля че грешиш столчетата от 0-18 се ползват от началото не от 6 месеца особено тези които имат допълнителна възглавница няма да кажа марката за да не излезе като реклама защото някои се дразнят но съм сигурна в това пише го и в книжката им.

Ако прочетете всички постове в темата ще видите, че и аз съм посочил възможността столчето от 0 до 18 да се изравни с подложка (допълнителна възглавница или адаптор), дори съм посочил марката за която знам, че има такава подложка - Bebe Confort.
По скромното ми мнение столчетата от 0 - 18 се ползват след 6 месец поради това, че се създава напрежение в кръстчето на бебето, именно за това е и допълнителната подложка (допълнителна възглавница или адаптор).

# 22
  • Мнения: 724
Кошницата ни е Maxi Cosi и съм доволна ползвам я и за люлеене Simple Smileна малката много и харесва

# 23
  • София
  • Мнения: 5 079
Нашето беше Бертони, много съм доволна, не е мръднало, а и бебчо си имаше "легло" навсякъде, където го водехме.

# 24
  • Мнения: 255
Има и друга марка която има подложка за новородени и мисля че не е само една. а моето скромно мнение е че и в двата вида детето не е легнало  а свито и затова не се препоръчва да се ползва в първите месеци повече от два часа. Това е моето скромно мнение на педиатър.Simple Smile)

# 25
  • Мнения: 3 457
Кабрио на Макси Кози имат подложка  Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Има и друга марка която има подложка за новородени и мисля че не е само една. а моето скромно мнение е че и в двата вида детето не е легнало  а свито и затова не се препоръчва да се ползва в първите месеци повече от два часа. Това е моето скромно мнение на педиатър.Simple Smile)

Не споря, че има и други марки които предлагат подложки Simple Smile
Това което казвах е, че без подложка столовете за кола 0-18 могат да се ползват след 6-тия месец.
Относно това дали може или не може да се ползват (столовете и кошниците) повече от 2 часа не мисля да вземам отношение, че ще изпаднем в излишни спорове.

# 27
# 28
  • Мнения: 1 715
Кошницата ни е Maxi Cosi и съм доволна ползвам я и за люлеене Simple Smileна малката много и харесва
И нашата беше такава беше много удобна

# 29
  • Мнения: 86
Купихме си Макси Кози Кабрио - те са със специална подложка за да се предпазва кръста на бебчето от натоварване и отгоре около вратлето е мекичка - да не се кандилка главата  Grinning Преди това си бяхме взели Чико - но не бях доволна - много дълбока беше кошницата - Силви все едно седеше вътре. Миналата седмица и взехме стол - от 9-18 кг - Макси Кози Приори изофикс - от него съм супер доволна  Mr. Green малката вече не се свърта в кошницата - иска да е седнала и наклона не и изнася  Crazy иначе не и е умаляла още.

Общи условия

Активация на акаунт