Имат ли режим вашите деца

  • 3 075
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 649
едно по едно. оправяш храненията да се хранят заедно, нощем да не стават за ядене, после да спят заедно, никакво дундунркане и други такива, да си заспиват сами. така в един момент всичко започва да върви по график  Peace
Peace И ние сме по същия начин! Peace

# 16
  • Мнения: 2 757
Никакъв. Имаха в болницата щото само спяха и ядяха. Но сега не. Малко спят и то все по различно време и то на ръце. Кошмар. Не ги оставяме да реват изобщо, щото Ева квичи като заклано прасе, а Теодор има пъпна херния и носът му се запушва още повече като реве. Та няма как по трудния начин. Явно и кърма не ми стига та ги кърмя ката час. Почнах да дохранвам стабилно напоследък с надежда да спят повече. Ама не се получава - реват си. Режим ще ги оставя сами да си създадат, аз само ще ги подпомогна. Трудно е, но не мога по друг начин.
Не разбирам как някои майки твърдят, че са създали режим на децата си. Предполагам, че децата им просто са по-кротки и се примиряват. С моите деца не се получава. И големият ми син има режим само за спане и то само баща му го слага в леглото, щото само там не минават номерата му. Той дори не му се противи. Ама на мен и на майка ми изобщо не се подчинява. Нямам сили да съм строга и да се боря с мечка.  Sick

# 17
  • Мнения: 7 803
ми като не можеш да си строга, какво искаш  newsm78 това не значи, че другите деца са кротки, щото слушат майките си  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 87
Винаги са имали режим и сега продължавам така, просто ми е по-лесно да се оправям. също като джъмпарчето -ядат заедно и спят заедно / не съм ги кърмила/. Като бебета не са държани на ръце, въпреки че майка ми ми помагаше 2 месеца, когато исках да си играя с тях ги слагах на спалнята. Винаги са заспивали самички, но това ми е коствало доста усилия, в смисъл налагало се е да влизам по 15-20 пъти в стаята, да ги успокоявам. А когато положението е излизало извън контрол ,тогава се намесваше мъжа ми той ги оставяше да плачат и стои при тях, докато се успокоят.Но се радвам, че сме били по-твърди, защото сега ми е мирна главата.Лятото лягат в 21, а зимата в 20ч. Гледам да си свърша всичката работа, докато спят на обяд, за да мога през другото време да им отделя цялото си внимание.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 231
   Извинете, но какво разбирате под заспиват сами след като се нареват? Аз смятам че всяко дете като капне от умора, нереве се и види че никой не отговаря на рева му накрая ще заспи... Наистина има кротки деца които като се изморят си лягат и заспиват, но не всички са такива.
    Иначе аз също гледам да ги приспя по едно и също време, тоест ако на едната не и се спи ще си поиграя още малко с нея и ще ги приспя заедно обикновенно Ваня е по-поспалива, хапваме също задължително заедно.
    Какво лошо има в това сами да си направят режима и когато реват да се гушкат. Вярвам че малко бебе не реве просто ей така напук..
    Моите вече минават на едно спане на обяд защото скоро ще станат на годинка и вечер заспиват към девет. 

# 20
  • Мнения: 311
Винаги са имали режим и сега продължавам така, просто ми е по-лесно да се оправям. също като джъмпарчето -ядат заедно и спят заедно / не съм ги кърмила/. Като бебета не са държани на ръце, въпреки че майка ми ми помагаше 2 месеца, когато исках да си играя с тях ги слагах на спалнята. Винаги са заспивали самички, но това ми е коствало доста усилия, в смисъл налагало се е да влизам по 15-20 пъти в стаята, да ги успокоявам. А когато положението е излизало извън контрол ,тогава се намесваше мъжа ми той ги оставяше да плачат и стои при тях, докато се успокоят.Но се радвам, че сме били по-твърди, защото сега ми е мирна главата.Лятото лягат в 21, а зимата в 20ч. Гледам да си свърша всичката работа, докато спят на обяд, за да мога през другото време да им отделя цялото си внимание.
ВСЕ ЕДНО АЗ САМ ГО ПИСАЛА! Оставях ги да поплачат но влизах през известно време.но бяха около 8-мият месец преди това клатех креватите Embarassedно вече са супер оставям по креватите играят и после  smile3524 smile3524най много да си хвърлят бибите извън борда и да вляза да им ги дам baby_neutral baby_neutral

# 21
  • Мнения: 7 803
Aila, според мен има рев и рев  Peace като реват от глад ги храня, като реват от жажда им давам да пият, ама като се глезят си ги оставям да реват и да се тръшкат  Peace заедно отиват по креватите и не ме интересува кой е по-малко уморен. играят си в стаята, като решат заспиват. теди винаги заспива първа, тони си играе още половин час след нея и тогава заспива, но си играе сама. време за игри с мама има през деня, вечер не

# 22
  • Мнения: 87
Подкрепям джъмперчето изцяло. Има си моменти когато е по-добре да си пореват за да им мине ината.
Aila не видях никой в постинга си да пише, че оставя децата да реват и излиза извън къщата/апартамента/. Затова според мен режима се създава още с раждането, моите деца също профилактично ми правят разни номера със заспиването, но аз не отстъпвам, защото ако едно нещо се повтори 3 пъти забрави после да го промениш. влизам излизам като загубена в стаята, но не вземам никой.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 231
  Аз също не съм писала че някой излиза от апартамента и оставя бебките сами. Но поддържам че бебета на месец и нещо не реват на инат. Все пак говорим за новородени и това, че не можем понякога да схаванем какво ги тормози не означава че го правят напук на нас и че нямат нужда да бъдат гушнати и успокоени.
  Иначе за по-големи бебета или деца съм съгласна, че трябва да се научат че не всичко е позволено. И ако сме сигурни както джъмп е написала че реват не защото са гладни или нещо друго да ги оставим да им мине  Wink

# 24
  • Мнения: 87
Като написах, че режима съм започнала да го създавам от раждането не преувеличавам . Изпитвах ужас, че ще се научат да ги държим на ръце и след като майка ми си отиде няма да мога да се оправя. тогава наистина не съм си мислила, че ми правят на инат, просто бях убедена, че съм права и с майка ми имахме доста спорове за това. А и истината е,че с коликите минахме доста лесно до 3 месец и то само вечер за 2 часа след банята и храненето наистина не са ми създавали проблеми Grinning

# 25
  • Мнения: 3 336
Моите имат режим също и това внася в ежедневието ни чувство за ред и спокойствие. Още от самото начало гледах да ги храня на 3 часа, но се съобразявах и с техните желания. Просто предлагах храна под час, в един момент те сами избраха да минат на 4 часови паузи между храненията. Сега закусват между 8 и 8.30, обяд - 12-12.30, следобедна закуска 16-16.30, вечеря 20.20.30. Ако поискат ядене междувременно давам - солети, бисквити, плод. Моите не са от злоядите, слава Богу!

Първите 3 месеца ми се взе здравето с това кърмене на поискване. Захраних ги на 4-тия месец със зеленчук. Кърмих ги общо 4 месеца  - докато имах кърма.

Бабите обаче често ми разстройват режима Rolling Eyes Отидат там за уикенда и се започва борба отново. Ники ми боледува скоро и понеже се беше обезводнил и отслабнал и на всяко поискване му давах храна или чай за 2-3, за да навакса и сега си иска млякото посред нощите и свеки не издържала и му дала, та от днес пак ще отказвам нощното хранене Tired А пък майка ми умира да ги носи на ръце и сега Елена само иска да я гушкам - ужас Crazy

От вчера приключихме с бибките, заявих, че кучето е било гладно и ги е изяло и засега няма особени проблеми, ще видим на заспиване как ще бъде, снощи добре мина. Елена много си обича бибата обаче и сега само ходи и повтаря - биби, биби Crazy

# 26
  • Мнения: 2 757
ми като не можеш да си строга, какво искаш  newsm78 това не значи, че другите деца са кротки, щото слушат майките си  Crossing Arms

Не всичко се получава със строгост. Голямото ми момче има режим за спане, но за храна така и не успяхме, защото е много злояд и е в състояние да гладува до смърт, ако не получи каквото му е кеф. Ние си го слагаме на масата в режим, ама не можем насила да накараме да яде.
Малките имаха режим, ама първо тя се разболя, после и той и още е и режимът замина. Отделно си не спят много, нощем в 2 като се оцъкли Ева и не ще и не ще да спи до сутринта. А цял ден не спи и си мисли човек, че поне нощем ще спи ама не. Сере по всяко време на денонощието със страхотен рев и изобщо като че ли я боли коремче непрекъснато. За сега е невъзможно да се изгради режим. Дано след някой месец се понаместят нещата. И аз съм на мнение, че толкова малки бебета не могат да реват от инат. Верно че майка ми много ги държи, ама не вярвам това пък да е причината за неспането и рева им. Еднакво ги държи, даже Теодор повече понеже е болен. Но той пак си е по-кротък. Докато госпожицата си иска само на ръце и се не предава. Naughty

# 27
  • Мнения: 2 051
Никое бебе не реве от инат.
Ревът е единственият му начин да изрази нуждите си, а те далеч не са само глад.
Може да е нахранено, но да има нужда от мама, да бъде гушнато за да почувства сигурност, да чувства близостта и, което е нещо съвсем нормално - 9 месеца е било най-близо до мама, нали? Не може да се очаква да свикне за 2 седмици с новите пространства и с новите измерения, включително и своите...
Затова малките бебета сучат не само от глад и имат нужда от прегръдка и успокоение. Хуманно е. Твърдите режими са голяма отживелица.

Възгледът, че бебето се разглезва на ръце идва от по-старите поколения - просто от хора, които са отглеждали децата си по доста авторитарни начини, пък и от физическа работа не е имало много време да се замислят върху въпроси от детската психология .. Tired

Никога не съм била твърда с никое от петте ми деца.
Главата ми е мирна, не защото съм им се налагала, а защото съм се опитвала да проумея какво стои зад техните плачове и смущения,  и по-късно тръшкания и протести. Така поне съм успяла да стигна до тях, доколкото ми е било по силите, да ги опозная по-добре и за да има база бъдещото ни взаимно доверие Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 12 231
   Ведра, пет дечица ли имаш? Браво на теб. Аз също се замислям, но за трето някой ден.  Wink
   Забелязвам че обикновенно сме на едно мнение и много често съм съгласна с твоите възгледи  Simple Smile Подкрепям казаното от теб  Simple Smile Обожавам да ги гушкам и прегръщам и това ми доставя огромно удоволствие, а и вече дават да се гушкат само когато са сънени през останалото време искат да са на земята и да дивеят  Simple Smile
   Важното е обаче, майката да е доволна от избора си, т.к тогава именно ще се чувства спокойна, което ще е добре и за малките. Аз лично не бих могла дори и да бяха кротки да се мъча да спазвам стриктен режим, за някои така е по-лесно обаче.

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 12:46 от Aila

# 29
  • Мнения: 7 803
   Ведра, пет дечица ли имаш? Браво на теб. Аз също се замислям, но за трето някой ден.  Wink
   Забелязвам че обикновенно сме на едно мнение и много често съм съгласна с твоите възгледи  Simple Smile Подкрепям казаното от теб  Simple Smile Обожавам да ги гушкам и прегръщам и това ми доставя огромно удоволствие, а и вече дават да се гушкат само когато са сънени през останалото време искат да са на земята и да дивеят  Simple Smile
   Важното е обаче, майката да е доволна от избора си, т.к тогава именно ще се чувства спокойна, което ще е добре и за малките. Аз лично не бих могла дори и да бяха кротки да се мъча да спазвам стриктен режим, за някои така е по-лесно обаче.

точно това щях да кажа  Hug а за гушкането, правим го по най-малко 100 пъти дневно. сами си искат и целувки и гушкане

Общи условия

Активация на акаунт