дуфастон

  • 2 494
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Да.Едната от темите,които четох беше именно за слепването на срамните устни при момиченца(тя май най-много ми запали главата),но имаше и други разни.А по въпроса с качването на килограмите искам да те питам,дали имаш голям апетит заради приема на дуфастона или просто всичко се лепи без значение,колко ядеш.
На мен ми го изписаха защото,имам обърната матка,склонност/или наличие на малка миома(недоказана) и доктора прецени,че по трудно ще го задържа.Аз за сега нямам никакви оплаквания(кървене или болки),но от вчера почнах да го пия.
Уважаеми дами,бъдещи и настоящи мами,благодаря за вашето внимание и положено старание!
Ще се радвам на още отговори.

# 16
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
чакай сега че ми стана интересно..
аз съм с обърната матка  Peace..ее вече се еизправила де..Но ми е интересно  че ти е казал че ти го изписва точно заради това че по трудно ще го задържиш а именно заради матката..

Дрън дрън чи пляс е това Peace Peace
Февър -ти е написала че дуфастон се пие..или за  регулиране на менструалния цикъл или за  по доброто закрепяне на плода и изграждането на плацентата..
а това с килограмите--да ти кажа слабо ме интересуваше дали ще кача,защотот все пак нали няма да пазиш диета..Естествено че ще качиш килограми-нали си бременна...

Аз лично единствения ми страничен ефект беше -че ми излязоха пъпки по гърбът...но това гоотдавам на факта че го пих зимата и все още носех  пуловери и кожата неможеше да диша хубаво Peace Peace

Стига си се притеснявала..ами си ги пиивай хапчетата аз ги пих 3  месеца поочти

# 17
  • Мнения: 146
Аз също пих до края на 3-тия месец, защото имах контракции и за да не стане белята. Не съм забелязала никакви странични ефекти, дори до средата на 5-ия месец не бях качила нито килце. Пии си хапчетата и не се притеснявай, не винаги прекаленото четене е добре Crazy

# 18
  • Мнения: 374
Аз пиех Дуфастон до края на 5-ия месец. Като страничен дефект мога да кажа многото гадни пъпки, които ми излязоха. До 3-ия месец бях качила 9 кг, но тагава приемах и други хормонални медикаменти, пък и не ми даваха да ставам от леглото. След като дъщеря ми се роди, на 1 месец посетихме ортопед за профилакт. преглед, който ни изписа профилактични гащички против луксация на тазобедрената става, защото се оказа, че на едното краче ставичката не била съвсем развита и ако не се вземат мерки, рискът от луксация бил много голям. Докторът обясни, че това се среща в повечето случаи при момиченца и го отдаде на хормоните, които съм приемала и на които една от функциите била да разхлабва ставите като подготовка за раждането. След 1 месец носене свалихме гащичките и всичко е наред.
Дуфастон се предписва често при бременни, така че няма за какво да се притесняваш! Лека и спокойна бременност! Wink

# 19
Аз не съм пила дуфастон, но искам да ти кажа, че това със срамните устни на детето може да стане и без да си пила лекарството и не е страшно. Нашата педиатърка забеляза заченаци на слепване - натисна го леко с памук с риванол, раздели ги и ми каза да и ги почиствам всяка вечер след къпане с памуче с риванол. Ако не се види на време се отстранява оперативно.
Сега вече сме добре.
Мисли само хубави неща за твоето бебе.  Hug успех

# 20
  • Мнения: 676
Аз пих Дуфастон до края на 4-ия месец и не съм забелязала да има някакви странични ефекти - килограмите се качват от ядене не от лекарства.За проблемите при момиченцата не мога да говоря, защото имам момченце, но не се притеснявай пий го щом са ти го изписали - Дуфастон е максимално чист прогестерон.

# 21
  • Мнения: 295
Пих дуфастон в ит 3ти до 5ти месец.Лежах в болница за задържане и ми го изписаха с тази цел.На всички,които имат проблеми със задържането го изписват,но не знам дали е нормалнод а го изпишат при нормално протичаща бременност и ако преди не си имала проблеми с предни бременности...

# 22
  • Мнения: 1 085
Лека бременност и изобщо не се съмнявай,че всичко ще е наред winking smiley
Много лекари изписват дуфастон профилактично,дори когато няма и сянка на проблем,което е неправилно.При първа бременност,без история на безплодие и документиран проблеми и без предшестващи спонтанни аборти е неоправдано даването на каквито и да е лекарства.Още повече,че по света отдавна не споделят мнението,че профилактичното даване на прогестерон има предпазващ ефект срещу спонтанен аборт.
Досега няма данни прогестероновите таблетки да вредят на бебето - но същото са смятали и преди 30-40 години,когато масово са изписвали естроген със същата цел.(И чак едно поколение по-късно са направили връзката между естрогеновата терапия за задържане и зачестилите случаи на морфологични проблеми с матката на момиченцата,родени от майки,употребявали естроген за задържане).
Така че при липса на всякакъв проблем и индикации за употребата на хормони ,може да си позволиш съмнение дали наистина е наложително да се пият и евентуално да се консултираш и с друг лекар по въпроса.Направи го и поискай и друго мнение даже може да ти препоръчам ако искаш!
Виждам че си от софия и ето точно тук са коментирали за добрите гинеколози в София към които можеш да се обърнеш и дори само да попиташ по телефона каквото и да било!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.0
Това е адреса разгледай ще ти е от полза! Успехи!  bouquet

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравей!
Аз също пих дуфастон не помня точно кога към 5-6 месец и родих прекрасно здраво момиченце(дано винаги е такова)така че не се притеснявай излишно.
Лека бременност  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 381
Взимах "Дуфастон" по схема, докато влязох в 3-тия месец.Родих здраво момиченце и не съм имала проблеми по време на бременност.
Леко бременеене  bouquet

# 25
  • Мнения: 13
Благодаря на всички за отделеното време и внимание.Бяхте ми полезни и ако в бъдеще имам някакви въпроси и терзания отново бих се обърнала към вас.Желая на всички весел уикенд и леко бременеене Wink.

# 26
  • София
  • Мнения: 679
Аз пих дуфастон до края на 3 месец и при двете ми бременостти в следствие на които се родиха дъщеричките ми, при мен има проблем със закрепването на плода, имам спонтанен аборт преди това в следствие на ненавременно лечение на кървене и контракции.

При по-голямата ми дъщеричка се наблядава слепване на срамните устни, но не е голям проблем, веднъж вече ги разделеха скоро ще ни се наложи второ разделяне, но пред преспективата дали да има този проблем или да я има самата нея, добре, че съществува дуфастона на него дължа и двете си деца. 

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Аз,го пих до 20 г.с и родих най-прекрасното момиченце Crazy

# 28
  • Мнения: 2 005
Аз също до четвъртия месец го пиех редовно с ред други лекарства и си родих живо и здраво момченце , а всички останали лекарства и инжекции спрях непосредствено една седмица преди секциото HugУспех и безпроблемна бременост ти желая  bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 66
Здравей,Петя. Аз също пих Дуфастон първите три месеца по предписание на лекаря.И аз тогава бях разтревожена и пуснах питане подобно на  твоето тук във форума-това е честа практика.Пие се за задържане.Родих здраво дете-момиченце.Успех,мила и спокойно.Тревожиш се излишно.

Общи условия

Активация на акаунт