Важно-Възможни липси в БГ имунизационен календар и други ...

  • 3 496
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Anonymous
Цитат
>  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Една от двете най добри ваксини в Гърция и изобщо в Европа-поздравления-Полиомиелит както виждате IPV-интрамускулна антиполио ваксина Simple Smile

А ако сте лекар би трябвало да знаете, че пероралната ваксина създава много по-добър локален имунитет, а понеже не сте в България да ви осведомя - тук продължава да има случаи на полиомиелит (от дивия тип , не ваксиналния). Та хайде пак да си прочетете книжките Laughing


Moже и да създава, ако се съхранява правилно, ако детето я погълне...Абе аз като се интересувах дали капки да сложа или интрамускулна четох, че капките могат да повлияят вече започнал начален стадий на болестта в епидемиологична обстановка - в Африка масово са давали капки например. Дотук си прав госте, но от друга страна инактивираната полио се приема по-добре, няма такива странични ефекти и създава също така ефективен и траен имунитет и със сигурност знаеш, че детето ти всъщност е ваксинирано, а и детето ми точно в тези първи месеци няма как просто да има някакъв контакт с елементи от малцинствата, пренасящи дивия вирус.

По принцип смятам, че в скоро време и в България живата ваксина ще се замени с инактивирана такава, но не смятам, че даването на жива ваксина засега е грешка в имунизационния календар. Айде бе, в България да не сме аборигени Imp

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
да не казвам и аз каква полемика стана като питах за ваксини преди няколко дена, вкрайна сметка разбрах какво се продава в  Бг /благодарение и на Кики/като ваксини и си избрах, а нашата докторка не само ,че не ме посъветва ,за Менингитна също,ами дори и и беше за първи път да поставя такава ваксина

# 17
  • Мнения: 4 414
Цитат на: GAL_Bs
а нашата докторка не само ,че не ме посъветва ,за Менингитна също,ами дори и и беше за първи път да поставя такава ваксина

а нашата ме посъветва да НЕ слагаме противомемингитна Imp съжалявам, че я послушах Sad другата седмица ставаме на годинка - дали има вариант сега да я поставим?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
доколкото си спомням от темата,която пуснах имаше мами ,които са я слагали по-късно.аз също не я сложих,но утре ще питам . някой беше казал ,че педиатъра е посъветвал да не се слага менингитната заедно с другите.за всеки случай виж темата е "ужасена съм" в Здравеопазване.....

# 19
  • Мнения: 2 051
Само едно уточнение - Превенар не е задължителна ваксина във всички страни в Европа. Препоръчителна е и родителите само получават съвет да я поставят на детето си. Информацията ми е за Испания и Португалия.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 190
Цитат на: agneshka
[нашата ме посъветва да НЕ слагаме противомемингитна Imp съжалявам, че я послушах Sad другата седмица ставаме на годинка - дали има вариант сега да я поставим?


Има - след годинката се слага само една доза. И детенцето ще го дупчат само веднъж Grinning !
Иначе: до 6 месеца се слагат три дози, от 6 месеца до годинка - 2 дози.

# 21
  • Мнения: 8 585
"А ако сте лекар би трябвало да знаете, че пероралната ваксина създава много по-добър локален имунитет, ..."

->Спорът перорално полио<->интрамускулно полио приключи преди 3-4 години. Германия, Англия,Франция и всички северни страни оттогава са на интрамускулна полио ваксина. Затова и никоя фирма от световните не произвежда полио-капки. Сверете си часовника. САЩ не дават капки от 1999.

"а понеже не сте в България да ви осведомя - тук продължава да има случаи на полиомиелит (от дивия тип , не ваксиналния). "

Това е така, защото процентът на ваксинираните не е 100%-ако десет цигански табора са неваксинирани, колкото и да се мъчите ще има див тип полио, който да е в обръщение. Следователно въпросът не е само до ваксината (макар, че и от качеството и зависи колко резултатна ще е), а до това ВСИЧКИ ДЕЦА БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ ДА СЕ ВАКСИНИРАТ. И каква е тази схема през месец дози полиомиелит??? Нормално дозите са на 2ият,4ият месец, трета доза между 6-18 месеци и 4 доза на възраст между4-6 години. Минималното разстояние между доза 1<->2<->3 наистина е един месец, но по-добри титри антитела се постигат при схема през два месеца за дози 1 и 2.
Какъв е изхода при това положение- използвайте орална полио ваксина, но нека да е от реномиран производител (ако намерите такъв днес) докато се изкорени дивият щам, комбинациите-орално-интрамускулно полио в рамките на ваксинациите на едно дете не са за предпочитане.

# 22
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Sunny bunny
Цитат на: agneshka
[нашата ме посъветва да НЕ слагаме противомемингитна Imp съжалявам, че я послушах Sad другата седмица ставаме на годинка - дали има вариант сега да я поставим?


Има - след годинката се слага само една доза. И детенцето ще го дупчат само веднъж Grinning !
Иначе: до 6 месеца се слагат три дози, от 6 месеца до годинка - 2 дози.

10х за информацията Simple Smile
а ако ЛЛ ми откаже, къде/в Сф./ мога да я заведа да и я сложат?

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Birdie, при цялото ми уважение като към лекар искам само да помоля да посмекчиш тона! Ние не сме аборигени и балкански субекти! Мисля, че тук е нужна помощ към хората задали въпросите, а не назидателен тон. Още повече по въпрос, който не зависи от нас!
Доста съм чела за полиомиелитната ваксина - и капковата и инжекционната. Знам каква е разликата. Не мога да взема отношение коя е по-добра, защото НЕ СЪМ ЛЕКАР, но това какви ваксини слагат по задължителния имунизационен календар не зависи от нас, а от държавата! Ако нямам финансова възможност няма да мога да си купя незадължителните ваксини или да избирам коя ваксина каква да бъде (от задължителните). Ето затова е ненужен този тон!

П.С. За сведение, на дъщеря си съм сложила ХИБ ваксината абсолютно пожелание, защото съм убедена в ползата й!

Поздрави и очакваме компетентни отговори на поставените от нас въпроси!
Vache Grinning

# 24
  • Мнения: 8 585
"Birdie, при цялото ми уважение като към лекар искам само да помоля да посмекчиш тона!"

Постът ми изобщо не е насочен към Вас, а към постта на "гост" от 15/03/2005 04:18, който по-горе писа разни странни неща. Разбира се, че никой не третира никого по обиден начин-може би трябваше да сложа поста си като цитат за да не излезе че е насочен към всички.
НЕ КАСАЕ ВСИЧКИ, а само Господин анонимко наречен "гост", тъй като той може би е медицинско лице и ме иронизира без нужда Simple Smile...

Съжалявам ако се приема лично-не тази беше целта ми...

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Anonymous
Цитат
>  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Една от двете най добри ваксини в Гърция и изобщо в Европа-поздравления-Полиомиелит както виждате IPV-интрамускулна антиполио ваксина Simple Smile

А ако сте лекар би трябвало да знаете, че пероралната ваксина създава много по-добър локален имунитет, а понеже не сте в България да ви осведомя - тук продължава да има случаи на полиомиелит (от дивия тип , не ваксиналния). Та хайде пак да си прочетете книжките Laughing


съмнявам се, че ще ги прочете Rolling Eyes
господин Компетенция, както вече писах, да си гледа пациентите в Гърция и за нас да не се кахъри.

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Birdie, във всичките няколко теми в тези форуми, в които пишеш, използваш странен поучително-назидателен тон, който предполага, че ако не сме малоумни, то сме поне леко тъпи...Айде няма нужда, може да не сме всичките тук доктори, ама не сме намерени на улицата...
За добрия диалог се изисква уважение, да знаеш! Imp

# 27
  • София
  • Мнения: 2 190
Цитат на: agneshka

а ако ЛЛ ми откаже, къде/в Сф./ мога да я заведа да и я сложат?


Как така ще ти откаже?
Ако все пак имаш проблем, пиши ми на лични - ще говоря  с нашата педиатърка какви варианти има.

# 28
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Sunny bunny
Цитат на: agneshka

а ако ЛЛ ми откаже, къде/в Сф./ мога да я заведа да и я сложат?


Как така ще ти откаже?
Ако все пак имаш проблем, пиши ми на лични - ще говоря  с нашата педиатърка какви варианти има.

Няма да ти откаже , но може би ще трябва сама да си я купиш .
Прочети http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17196

# 29
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Цитат на: Vache
Упс, още един въпрос, дано не съм нахална  Grinning  С медицинско образование ли си?

и аз това исках да попитам!?

Общи условия

Активация на акаунт