Историята на моето забогатяване...................

  • 8 431
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 680
Сега не съм богата, но един ден знам, че ще бъда...действам упорито в тая насока. НО... винаги съм искала да имам толкова пари че да живея нормално, а не да се чудя дали последните ми пари да ги дам за лекарства или храна.
А рецептата за моето евентуално забогатяване - реститутка съм. Не се хваля, споделям само. С много бачкане явно нещата не могат да се променят драстично.

# 76
  • Мнения: 3 268
Ще те разочаровам. Всички тези проблеми се раждат много по-често, дори задължително от мизерията. Пороци, престъпност и извращения.
Напълно съм съгласна с Аzzy.
В повечето случаи бедността ражда порока. Нали не допускате, че момченцето, убито вчера, се е забъркало с разпространение на дрога от скука?
Напълно подкрепям,но и ще допълня с мисълта на един умен човек,че зад всяко богатство ,стои престъпление.Крайностите никога не са добри.

# 77
  • Мнения: 2 070
Интересна ми е темата. Много усилено се чудя тези дни с какъв бизнес да се захвана и не мога да се начудя  Thinking
За съжаление се съмнявам, че някой ще сподели нещо конкретно, освен общи работи, като стигат ни или не ни стигат парите и с много бачкане си позволяваме това-онова.


Мдааа. Точно така се получи и аз го предполагах. Никой нищо не разказа.
Мързи ли ги или информацията се заплаща?

И аз никога не съм си мислила по въпроса за парите или дали искам да съм богата. Напоследък обаче все повече си мисля, че искам да имам повече от това, което имам в момента.

Обаче да речем има средноинтелигентен българин, който няма жилище, работи някава си работа за средни пари и има добра бизнес идея. За да ти отпуснат кредит достатъчен да реализираш идеята си трябва ти да си намериш поне полвината от парите или да имаш още едно жилище, което да рискуваш да ипотекираш. Никой няма да ти даде ей така 20-30-40-50 хиляди лева. И с еврофондовете е така - за да ти дадат да речем 100хиляди трябва вече да си работил в тази сфера и да осигуриш полвината... тоест няма как от нулата да започнеш без капитал и с една гола бизнес идея. Или трябва да търсиш от приятели/познати/роднини...не знам..

Явно това са варианти - реституция, богат мъж, някакви семейни пари или имот, който можеш да ипотекираш или продадеш за повече пари, които да вложиш в бизнес...

поне това споделете, ако има такива тук - от къде взехте първоначалния капитал за да стартирате бизнес? Или от къде го взеха мъжете ви, бащите ви, роднините, приятелите, ако има по-заможни такива...

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 19:24 от ДеЩоВиди

# 78
  • Мнения: 1 568
Пожелавам си след време и аз да пиша тук и да разказвам,разказвам.........еееееееех!!! Praynig

# 79
  • Мнения: 3 634
Аз съм смело момиче и ще си призная...  Thinking

Няма формула, нещата просто ти се случват. Как да станеш реститут, ако вашите не са имали нищо?!


Или от къде го взеха:
мъжете ви - от реституция;
бащите ви - не успяха да си вземат нищо от реституция, следователно не са богати;
роднините - работиха здраво, с години, но зад граница;
приятелите - деца на реститути, родители работещи в чужбина, политици в БГ

Не разбирам много от еврофондовете, само подслушвам чужди разговори  Embarassed, но ако си никой няма как да разчиташ на тях. А и не се става богат като питаш по форумите  Naughty

# 80
  • Мнения: 2 070
Едва ли някой очаква да стане богат като прочете отговори в темата.

Ей кого цитираш? Аз не съм ги казала тези неща?

# 81
  • Мнения: 468
"Бедността е състояние на духа."

# 82
  • Мнения: 3 634
Ей кого цитираш? Аз не съм ги казала тези неща?

Нагласих си постинга и цитата според последното ти изречение  Wink

# 83
  • Мнения: 8 769
Обаче да речем има средноинтелигентен българин, който няма жилище, работи някава си работа за средни пари и има добра бизнес идея. За да ти отпуснат кредит достатъчен да реализираш идеята си трябва ти да си намериш поне полвината от парите или да имаш още едно жилище, което да рискуваш да ипотекираш. Никой няма да ти даде ей така 20-30-40-50 хиляди лева. И с еврофондовете е така - за да ти дадат да речем 100хиляди трябва вече да си работил в тази сфера и да осигуриш полвината... тоест няма как от нулата да започнеш без капитал и с една гола бизнес идея. Или трябва да търсиш от приятели/познати/роднини...не знам..
Мда, много добре си го обяснила. Аз съм от средностатистическия, дето си няма нищо да заложи пред банки, пък има идеи. newsm78
Достигнах до извода-да ис дам идеята на хора с пари, които да започнат начинанието, а аз евентуално пак да съм наемен работник (било то и управител) при тях. Не е много изгодно, нали?

# 84
  • Мнения: 2 070
И аз съм си го мислела. Нарича се да си намериш инвеститор. Ама в БГ тия работи май не стават.

# 85
# 86
  • Мнения: 2 386

Мдам... а по конференции се правим на щедри, раздаваме горди усмивки и даряваме по един-два милиона за благотворителност..

# 87
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Е, някой забогатя ли покрай темата?
Да знам дали да я чета.
Много ми се иска да си купя остров. А Никълъс Кейдж не ме ще, женен бил. Будала.  #Cussing out

# 88
  • Мнения: 25 911
Пък мен Бил Гейтс ме отсвири...  Whistling Tired

# 89
  • Мнения: 516
Сийке, на Гугъля собствениците ергени. Мани го Бил. Wink

Общи условия

Активация на акаунт