Колко време продължават коликите при новородените?

  • 15 538
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Синът ми имаше само 2 седмици, явно сме късметлии Peace

# 16
  • Мнения: 11 004
Дъщеря ми имаше съвсем малко и то само през 2 месец. Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 773
дъщеря ми имаше до 2 -рия месец, но имам позната, на която синът и имаше до края на 5-я, така че е относително.

# 18
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами май е много относително.И аз съм чувала,че при момчетата са по силни,а също и че при по едрите бебета пак са по силни!Не знам кое е истина и кое не,ама ние имахме ужасни колики и продължиха до 7-8 месец,че да не кажа и повече.Измъчи се и малкия и ние покрай него.Беше ад денонощно!Ако това има някакво значение,до 6 месеца беше изцяло на кърма и после много бавно се захранвахме!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Това,че при момчетата са по изразени коликите и аз съм го чувала.Иначе нормално отшумяват до 3-ия месец.Имам една книга,в която пише,че са наблюдавани радки случай на колики до 6-ия месец.
Моят син почти нямаше.

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
При моя син бяха до месец и половина. За сметка на това бяха ужасни- всяка нощ от 1 до 5 яко пищене.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
индивидуално е при някои деца няма, при др минават за седмици, а при някои като моето диване са  и по6 месеца (а аз съм имала до Sunglasses....та няма точен отговор

# 22
  • София
  • Мнения: 431
При нас коликите бяха ужас - 3 месеца почти непрекъснато плачене и носене на ръце.

# 23
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
При дъщеря ми бяха до 3.5 месеца,но знам че има и бебета които имат и до годинката Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 875
Моят син имаше много силни колики до втория месец. Изчезнаха му изведнъж.

# 25
  • Мнения: 454
Моето бебе нямаше колики, което отдавам на някаква щастлива случайност, но ако го кърмиш не е лошо да имаш едно на ум какво ядеш. Това, което аз знам е, че има значение какво яде майката. С две думи избягвай кафе, газирани напитки, всякави варива - боб, леща, грах. Успех и дано скоро се успоки детенцето.

# 26
  • до канала
  • Мнения: 518
При нас близо 3м по 18 часа в денонощие.Беше ужас.

# 27
  • Мнения: 250
Синът ми може да се каже че нямаше колики.Дали защото е само на кърма,назнам.Давах му и три месеца еспумизан капки.Мисля че зависи от детето не от пола. Thinking

# 28
  • Мнения: 8 242
Това с коликите е голяма спекулация  Crazy Когато едно бебе плаче - колики.
По-скоро е нормален следродилен адаптивен период за малкия организъм, който при едни бебоци е по-труден и трае по-дълго.. А майките им се шашкат малко повече..

# 29
  • Мнения: 122
Нас ни държаха точно 5 дни,после й купих чаят на Хип срещу колики и не знам от него ли или не просто изчезнаха-голям късмет.Хо съм чувала,че при момченцата коликите са по-страшни.Макар че мисля,че при всяко детенце си е индивидуално.Според дебелите книги коликите продължавали до третия месец

Общи условия

Активация на акаунт