"За" или "против" частното образование

  • 6 864
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
Скъпа Vache,ако съм чула рационална  забележка ,това е Вашата!
Очевидно г-жа  Vache е удовлетворена от това разнообразие!!!
Децата на г-жа Vache ще бъдат граждани на света.
Държавата се е объркала !!!
Г-жа Vache е малцинство със свестни деца /по-случайност/!

Г-жа Vache тожа не е заяждане със самата Вас , а със системата.
Ако съм Ви обидила ,съжалявам!
Силвана

# 16
  • Мнения: 2 452
Цитат на: silvana1
Виж какво миличка Biby,точно защото съм минала през държавното образование ти сама виждаш какви ОГРОМНИ затруднения с правописа имам.Ти явно искаш и твойте деца да са така тромави с образованието или си отроче на будни комунисти.
Ето в училището Тенеси нещата са повече от ПЕРФЕКТНИ.
Има и други прекрасни градини и училища-частни!!!
По добре да плащаме на частния бизнес отколкото на държавните трътли и трътльовци.
Мила Biby ако си държавна служителка -сори!
Не може държавната детска градина да е 50 лв.-кой плаща разликата на горе.
Ако някой е бедничък и няма пари- да не участва в дискусията.
Като нямаш пари ядеш в закусвалните,ако имаш ядеш в Кемпински и не обсъждаш дали в ресторанта е по лоша храната от закусвалните


Няма да ти влизам в тона, обаче Финландия е страна с напълно безплатно образование (вкл. и висше) и въпреки това (или може би точно заради това?) е считана за страната с едно от най-добрите нива на образование в света. Погледни статистиката - правят се такива проучвания.

# 17
  • Мнения: 1 399
Цитат на: silvana1
Тук явно има много другарки които не понасят чуждото мнение!
Явно тук има и една госпожа, която трябва да се замисли за зачитане на чуждото мнение. Не знам какво е очаквала въпросната госпожа - може би аплодисменти за гениалните идеи и предложения, относно повишаване качеството на българското образование.

Цитат на: silvana1
Мила silviat теб явно не са те научили да зачиташ чуждото мнение,от училище ли си така научена или си жертва на домашен деспотизъм?silviat направи справка с конституцията на Р.България относно различното мнение или мненията които не подстрекават към насилие,религиозна,расова и .....за тях човек не може да бъде съден или гонен.
Моля дами които споделят моите възгледи да ме подкрепят с някой друг ред!
Така ще стане по шарено-нали мой намръщени противнички?
Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Дано и silvana1 се замисли над горното и спре да опонира с толкова страст над всяко изказано мнение, различаващо от нейното.
 А противничките си мисля, че не са намръщениq а адски развеселени от всяка изказана глупост досега. Очаквам с нетърпение следващия бисер, който трябва да бъде отговор на моя постинг #Silly

# 18
  • Мнения: 1 533
Аз малко се изморих от силванините постинги. Не всичко е пари, приятелко, не всичко е пари, както припяваше някой.
Аз имам три броя, ако пратя едно в частна ДГ и училище, трябва да го направя и за трите - значи не става, нямаме толкова. Но не само това е причината. Ако се съглася със силвана, значи се оказва, че  моите дечурлига са тотално провалени в живота и нямат шанс. Е, не съм убедена!

# 19
Мили мой _kalina_k,stella и простакелата с изрази като " Айде "боц" от тук." pepita24,явно сте окрилени от собствената си глупост и не може да вникнете в една рационална линия за това ,че безплатен обяд няма!
Ако сте по-беднички то трябва да подчертая ,че бедността е ПОРОК,особено ако си образован човек.
Ако сте ефтини селски момета и ви харесва героя Андрешко,то е ясно  защо сте на такава позиция.
Ако по някаква НЕЛЕПА случайност имате частен бизнес и той не ви върви причината е в по-горните постинги,които отразяват начина на мисленето ви.
Жалко ,че имаме деца и не искаме да ги направим граждани на света,с езици и познания.
Не ги учете вашите рожби на ефтин провинциялен тарикатлък.
Ако те знаят ,че за всичко се плаща-то те ще бъдат хора с размах!!! Grinning

# 20
  • Мнения: 1 413
Силвана, явно имаш проблем с граматиката,защото пълният член "ът" се поставя на форми на съществителните имена,които имат функцията на подлог в изречението и никога след предлог: "на" и под. така че "на мъжът ми" е неграмотно написано!
Ако ти искаш да платиш на някого да научи децата ти на това, на което ти трябва да ги научиш - прав ти път...но твоето неумение да пишеш правилно на български език не е грешка на образователната ни система,а на твоите родители и твоя.
Не съм съгласна да се обижда персоналът на държавните ясли и детски градини - това са хора с голям опит и умения,които гледат децата ни с любов!
Различното мнение е ценно,когато е добре аргументирано!

# 21
  • Мнения: 1 533
Цитат на: silvana1

Жалко ,че имаме деца и не искаме да ги направим граждани на света,с езици и познания.
Не ги учете вашите рожби на ефтин провинциялен тарикатлък.
Ако те знаят ,че за всичко се плаща-то те ще бъдат хора с размах!!! Grinning


Имаме деца, силванке и искаме да ги направим граждани на света, с езици и познания, но отново! не мога да се съглася с теб, че това ще стане единствено и само! ако още тия дни тръгнат на частна детска градина и така до края. Ако наистина смяташ, че ходенето в държавна градина и училище е еВтин провинциАлен тарикатлък - язък ти за частното образование!  Айде стига сме си мерили пишките и децата. Дано и моите и твоите станат хора, независимо по коя пътека тръгнат!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Silvana ти да не си Съни? Neutral Face

# 23
  • Мнения: 6 315
Цитат на: silvana1
Мили мой _kalina_k,stella и простакелата с изрази като " Айде "боц" от тук." pepita24,явно сте окрилени от собствената си глупост и не може да вникнете в една рационална линия за това ,че безплатен обяд няма!
Ако сте по-беднички то трябва да подчертая ,че бедността е ПОРОК,особено ако си образован човек.
Ако сте ефтини селски момета и ви харесва героя Андрешко,то е ясно  защо сте на такава позиция.
Ако по някаква НЕЛЕПА случайност имате частен бизнес и той не ви върви причината е в по-горните постинги,които отразяват начина на мисленето ви.
Жалко ,че имаме деца и не искаме да ги направим граждани на света,с езици и познания.
Не ги учете вашите рожби на ефтин провинциялен тарикатлък.
Ако те знаят ,че за всичко се плаща-то те ще бъдат хора с размах!!! Grinning


Първо: Научи се да пишеш правилно Sign Exclamation

Второ: Пращай детето си да учи където си пожелаеш, мен това никак не ме е**. Съжалявам за грубостта, но досега не съм виждала толкова нагло същество като теб! И стига си другаросвала, защото съм сигурна, че нямаш и понятие от това коя от нас с какви политически възгледи е.

Трето: Не чети само това, което ти е изгодно, защото няколко пъти тук ти се обясни, че навсякъде им частни и държавни учебни заведения. И двата вида могат да бъдат еднакво добри.

В България вече няма безплатно висше образование, ако ти е известно. Но това не прави СУ по-добър от преди.  

Последно: Във форума има някаква етика, ако знаеш какво изобщо е това, и обръщения като простакела са доста нежелателни.

Не знаеш нищо за никоя от нас, така че нямаш идея коя с какво се занимава, колко пари има и т.н., а и това хич не е твоя работа!

Без лоши чувства!

# 24
  • Мнения: 1 533
Цитат на: DEianaZ
Silvana ти да не си Съни? Neutral Face


 Laughing
Сега и аз се замислям. Като нищо да е любителката на провокациите. Как само поддържа искрата, че и ни препраща с линкове от една тема в друга, да не изгасне огъня!
Но Съни, за разлика от силвана, поне пишеше грамотно, освен да преиграва Thinking

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: DEianaZ
Silvana ти да не си Съни? Neutral Face


 Laughing
Сега и аз се замислям. Като нищо да е любителката на провокациите. Как само поддържа искрата, че и ни препраща с линкове от една тема в друга, да не изгасне огъня!
Но Съни, за разлика от силвана, поне пишеше грамотно, освен да преиграва Thinking

това винаги може да се провери. има си модератори за тази работа

# 26
  • Мнения: 1 399
Цитат на: me4tiza
Силвана, явно имаш проблем с граматиката...
Невладеенето на граматиката ще да й е най-малкия проблем, струва ми се /да й вляза в тона Crazy /

# 27
  • Мнения: 2 792
Цитат на: silvana1

 безплатен обяд няма!

  Стана ми весело от темата и зключенията, реших и аз да се включа Laughing
   silvana1, ако беше работила поне един ден от живота си и на тази база, беше получила определено заплащане за положеният труд и след това ти бяха направени необходимите отчисления за осигуровки и данъци, със сигурност щеше да знаеш, че безплатен обяд няма Laughing.
  Също така може би щеше да проумеш, как точно се субсидира държавното образование и кой всъщност осигурява тези пари.
Това е по повод така тръбяното от теб безплатно образование, което всъщност не е такова.
   А за темата държавно или частно, аз смятам мойте да минат през държавната система имам си свойте причини и мотиви да съм на това мнение, разбира се говоря за средното образование.

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ама че спорове са се завихрили.....а пък таз silvana1 е мнооо нахална бре. Shocked ...от де се земат таквиз говеда.. Confused: ...ей ме и мен и аз  съм учила в държавно и зат'ва съм толкова необразована..........нещо комплекси ли избива, що ли  .....

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
ох, направо се потресох... #2gunfire
не знам дали си наясно, silvana (1 ли си шестица ли си - друг въпрос), на кои точно хора им е тръгнала славата, че за всичко си плащат... особено когато имат неприятности или искат да постигнат нещо незаконно..
Не е въпросът да си плащаш по принцип, а да имаш изисквания за това, за което си даваш парите.
Ако учиш децата си, че това, което платят, със сигурност ще е добро, очаквай ГОЛЕМИ изненади след време...

А езикът ти е под всяка критика...

Общи условия

Активация на акаунт