За имплантирането ?

  • 4 411
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Прегнил се бие за спукване на фоликула.
По-скоро трябва някакъв прогестеронов препарат, но в нейния случай сигурно няма да и изпишат нищо.
Много от ранните бремености завършват по този начин, когато има някакви аномалии при оплождането или деленето. Организмът изхвърля недобрите зародиши.
Дано да греша!

# 16
  • Мнения: 3 453
Прегнил се бие за спукване на фоликула.

Прегнил се бие и за задържане! Пусни търсачката, има много теми, точно за употреба на Прегнил, с цел задържане на плода! Wink
Доколко може да се използва при много ранна бременност....това не зная, само гинеколог може да каже!

# 17
  • Мнения: 19
Здравейте на всички! Днес отидох на лекар и наи после ми пуснаха кръвни изследвания. Резултат ще имам най рано в сряда. Никой не се наема да ми даде нищо да пия защото никои не знае какво става...но не се и наемат много много с прогнози защото тук ( аз живея в Ню Йорк) можеш за най малкото нещо да потърсиш отговорност на лекаря и всеки се пази докато не види резултат...А аз си кървя ли кърви, даже си мисля 4е това ми е цикъла, но аз сам винаги точна като часовник и не ми идва на 20-тия ден?!!!!!!!!!
Савсем се обарках тъй като следобяд си направх оше един тест и тои беше отрицателен. Утре ще пробвам пак с пъвата урина....напараво не знам как ми издаржат нервите вече.......Благодаря на всички които се отзоваха.. Много съм  ви благодарна!

# 18
  • София
  • Мнения: 35 960
Много съжалявам.
Добре е да мериш БТ - в такива моменти /когато не се знае какво става и трябва да се чака/ този метод е доста полезен.

# 19
  • BG
  • Мнения: 1 900
може ли и аз да питам нещо.Значи към 20 този месец трябваше да ми дойде,но няма нищо все още,а в интерес на истината нямам абсолютно никакви симптоми на бременност и направо ме е страх да си направя тест,иска ми се да изчакам още малко.Вие как мислите какво да правя.Чувала съм и за случаи в които има такива закъснения.

# 20
  • Мнения: 3 453
Вивиан,
имаш избор - отиваш при врачка или си правиш тест! Crazy
Сега сериозно - как издържаш да не си направиш тест?! Shocked Иска ми се да ти имам нервите и спокойствието! Tired
Защо те е страх да направиш тест? Ако е отрицателен, ще си запишеш час при гинеколога.
Тичай до аптеката за тест! Wink

# 21
  • Мнения: 326
може ли и аз да питам нещо.Значи към 20 този месец трябваше да ми дойде,но няма нищо все още,а в интерес на истината нямам абсолютно никакви симптоми на бременност и направо ме е страх да си направя тест,иска ми се да изчакам още малко.Вие как мислите какво да правя.Чувала съм и за случаи в които има такива закъснения.

vivi_an и аз като тебе очаквах около 20-ти да ми дойде и като не стана си почаках. Имах почти всицки от симптомите на бремеността - болки, отпасналост, безсъние ... На 27 си направих тест и уж беше положителен, а след 2 дни ми дойде. Явно теста не е бил верен. Така че какво да ти кажа ... освен Wink)

# 22
Прегнил се бие за спукване на фоликула.

Прегнил се бие и за задържане! Пусни търсачката, има много теми, точно за употреба на Прегнил, с цел задържане на плода! Wink
Доколко може да се използва при много ранна бременност....това не зная, само гинеколог може да каже!

PREGNYL съдържа човешки хорионален гонадотропин, извличан от урината на бременни жени и притежаващ активност на лутеинизиращ хормон, който се произвежда от хипофизната жлеза на мъжете и жените. Заедно с друг хипофизарен хормон - фоликулостимулиращ хормон - LH контролира дейността на репродуктивните органи(яйчниците при жените и тестисите при мъжете).

При жените FSH и LHпредизвикват ежемесечното узряване на яйцеклетка в един от яйчниците. LH е необходим и за овулацията, т.е. отделянето на яйцеклетката. Ако организма не произвежда достатъчно от тези хормони това може да доведе до безплодие. Причините за него могат да бъдат и извън FSH и LH. Хормонални препарати, съдържащи FSH ( и във зависимост от случая - LH) могат да се използват за подпомагане на лечението за стерилитет в рамките на индукция на овулацията или контролирана овариална хиперстимулация(при ин витро фертилизация-IVF, интрафалопиев гаметен трансфер - GIFT и интрацитоплазматично инжектиране на сперматозоиди - ICSI). Ежедневното инжектиране на препарата ще доведе до узряване на яйцеклетката. Последвалото ú отделяне се подпомага с прилагане на PREGNYL. Тъй като природата не може да бъде копирана абсолютно точно, при лечение с тези хормони могат да се отделят няколко яйцеклетки. Това повишава възможността за възникване на множествена бремнност (близнаци). В рамките на Програмите за Асиситирана Репродукция PREGNYL се инжектира след настъпване на овулацията.

http://www.medinfo.bg/doctor/sprav/Pregnyl.htm

# 23
  • Мнения: 3 453
Както вече споменах, Прегнил се бие И за задържане! Имам бременна приятелка, която успя да задържи плода, благодарение на терапия с Прегнил. Имаше отлепвания на две места!
Пак ще кажа - потърси в Гугъл и ще се убедиш, че все повече гинеколози прилагат терапия с Прегнил за задържане.
На мен са ми били Прегнил за спукване на фоликул, та добре съм запозната с това му предназначение!
Не искам да споря, но аз не откривам топлата вода! Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109036.0;all
Четене трябва, четенее! smile3529

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 23:01 от _Hope_

# 24
Не е въпросът до спор, много ясно. Simple Smile
Как действа ЧХГ също. Аз бих се изненадала да се иприема от жена, на която не са правени хормонални изследвания, или не е ясна причината...
Чела съм за това лекарство, иначе не бих си позволила да се меся, все пак тя си има лекар.

# 25
  • Мнения: 3 453
Ясно, но аз говорех по принцип. Често, при кървене и отлепване /доказано с ехограф/ гинеколозите предписват терапия с Утрогестан или Прегнил.
На мен лично моя лекуващ лекар ми каза, че само да види плоден сак и ще ме натъпче с Прегнил! Crazy Ама пусто...все не е това, което искаме! Tired
Иначе, Прегнил се използва само в първия триместър, за предотвратяване на спонтанен аборт.
Друг е въпроса, че в много страни е абсолютно забранено да се прилага каквото и да е лечение в първия триместър. Залага се на естествения подбор. Thinking
Не знам...приятелката ми задържа плода, това е факт...другото няма значение! Peace
Ако и ти си в отбора, пожелавам ти успех!  bouquet

# 26
  • Мнения: 16
здравейте,моми4ета и аз като вси4ки имам едно вапрос4е,днес полу4их  много бледо кафеникаво зацапване като отидох до тоалетната.Та вьпроса ми е вьзможно ли е това зацапване да е от имплантирането,при условие,4е цикала ми дойде на 13.07.,овуто на 24.07 проследено с тест

# 27
  • Мнения: 19
Здравейте мили мами ( бъдещи и настоящи) отново,
моята работа май стана много шум за нищо......Оказа се че това ми бил цикъла( много странен и много различен мога да добавя и аз и на 20тия ден след предходния........????????) и положителния ми тест за бременност бил невалиден?!!!!!!!!!Лекаря ми направи кръвен тест и се оказа 4е нивата на всички хормони ми били в нормата......Малко се отчаях Sad Поплаках си хубаво  Cry и сега ми е малко по добре!Няма да се отчайвам опитите тепърва продължават:) Но все пак кога кръвния тест отчита най правилно?Погледнато реално при мен са минали 3 седмици след ....?Аз не знам защо но не им вярвам много много на тукашните лекари, който те претупват за 5 мин и гледат да ти товарят медицинската застраховка...... Благодаря Ви много!

# 28
  • Мнения: 712
Здравей, naniiva! Преди всичко, успокой се - не е било писано да стане сега бебето  Hug Но - и утре е ден, нали?  WinkИ другия месец също... на нас в този форум това ни е дежурната мантра  Crazy
Относно въпросът ти - кръвния тест отчита 11 дни след овулацията (т.е трябва зародишът да се е имплантирал). Успех!

# 29
  • Мнения: 19
Скъпа Виви_ан там е работат4е БТ ми е все над 37?!!!!Не знам акво да си мисля.......

Общи условия

Активация на акаунт