Септемврийско бебче,я се намести,че терминът ми вече наближи

  • 12 014
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 896
Момичета, вижте тази статия в Капитал.
Надявам се тези дни да ви насочвам и към други, щото почва седмицата на кърменето.

# 256
  • София
  • Мнения: 606
Вилиан, страхотна новина! Много се радвам, че всичко е наред. Притеснихме се тук за вас.

# 257
  • Мнения: 94
Супер новина, много се радвам, че при Вили всичко е наред Hug

# 258
  • София
  • Мнения: 245
Как ми олекна само  Grinning Много се радвам, че всичко е наред Вили  Hug Права е Базилиск, че май прекалено много се шашкаме.
В момента ми е много криво, защото не успях да си овладея нервите и си наказах много гадно детето  Cry Тя плака, плака и заспа от умора. Направо ми иде да се гръмна и не знам как ще се справя като се роди бебока, живот и здраве.

# 259
  • Мнения: 64
Вили, страшно много се зарадвах на добрите новини, много палци стискахме тука всички, даже днеска четох в едно списание, че има случаи в които бебето може да се роди нормално с извита назад главичка, така че явно и това положение не е толкова необичайно, оф дано от тук нататък да не те шашкат така и всичко да си е наред и с теб и с бебка, да си се роди когато трябва силна, здрава и щастлива, пожелавам и на всички ни да сме добре и да си носим здравите бебовци и да ги родим безпроблемно  Hug Heart Eyes

# 260
  • Мнения: 78
чудесни новини вилиан.много се радвам за вас с бебка.спокойна бременност до края на всички,милички

# 261
  • Мнения: 99
Вилиан толкова много се радвам. Цяла нощ и ден съм те мислила. дано вече никоя от нас няма такива неприятни изживявания.
От толкова вълнение забравих да поздравя всички вас:)  bouquet
Темите на лекциите наистина са готини този месец, дано се съберем повечко мами септемврийки там:) И после на пазар:) както разбирате аз просто не се спирам.
А на таткото хич не давам нито отчет, нито обяснения. Той идея си няма нито какво съм купувала, нито кое колко струва или от къде да го вземе. Това разбира се е много гадно, и мен непрекъснато ме тормози този факт и постоянно му натяквам на него да вземе малко да се позаинтересува. само спорим по този повод. Толкова много искаше да си направим бебе, и сега го иска, но от какво толкова се страхува не знам... Тъй като все още не мога да го накарам да обиколи с мен магазините, затова вчера му показах количката която съм си харесала по интернет и в крайна сметка стигнахме до съгласие. и той я хареса:)
Не мисля да оставя удоволствието от пазаруването на някой друг, то си е лично за мен... пък ако искат и другите да пазаруват...Simple Smile

А за ремонтите... и ние не сме започнали още, ама спирам да се тормозя за това. каквото искат да правят. Стаята за нас с бебо е ремонтирана така че за другата стая, а и другата къща на свекървата, когато искат да си правят ремонта...

Мише много хубави и необичайни традиции имате във вашето семейство... то затова не се учудвам и за избора на твойта рокля Wink
 Още щях да пиша ама... какво беше...

# 262
  • София
  • Мнения: 6 309
Ей, влязох главно да видя има ли новини от Вилиан и толкова се радвам, че всичко е О.К. Hug

Да попитам - къде намирате еднократни гащи за родилки? Аз съм виждала само превръзки за родилки в бебешкото магазинче при нас, ама гащи? newsm78 А за първите ден-два си е добре такова нещо.

И видях, че против комари се споменава Райд течния изпарител - тези които са с течности не се препоръчват при малки деца и бременни (пишеше го дори на самата опаковка - като бях бременна с Емко го купихме и подарихме). Моят доктор даже не препоръчва и тези с таблетките, най-добре било да се ползва тези с ултразвука.

# 263
  • София
  • Мнения: 606
Ваня, относно еднократните бикини, ето ти линк към онлайн магазин http://family-bg.com/prX_2512.htm?osCsid=877bf882f57c57a4ed3c9db3843fce24, но иначе ги има в почти всеки бебешки магазин.

# 264
  • Мнения: 229
Браво на Вилиан!   bouquet  Много се радвам за теб и бебчо! И basilisk е права. От тук нататък никакво ноцебо! Само позитивни емоции и оптимизъм!  Hug

Катрин, какви са темите за август на бебе-училището? Има ли ги вече публикувани някъде или само в списанието (че нямам път през реп близките 1-2 дни)?

# 265
  • Мнения: 99
Хексина има ги вече публикувани темите на сайта на 9 месеца.

Ама мами на вас вече ви слушат и мерят тоновете. И през колко време ви искат да ходите на ЖК?Моята лекарка нали ви се оплаках че месец и половина, ама хич не ми каза да отида. какво да правя. Да взема ли да я изненадам другата седмица, преди да излезне отпуска, и да и кажа че тя ми е казала да отида тогава?

# 266
  • Мнения: 9
Вилиан, много се радвам че всичко с вас е наред   bouquet
Дано на всички нас бременността ни протече без проблеми докрая и всяка да се похвали че е родила здраво бебче  Praynig

Карен, радвам се че съм била полезна с информацията  Hug Отидете колкото може по-бързо и да се отчетеш как е малчугана.
Понеже, като че ли малко се знае за проблемите с очите при бебетата, реших да пусна инфото след лекцията. Малкият ми брат също има кривогледство, и както се оказа по-късно, в болницата са го изтървали и са го ударили по главата. От удара е получил сътресение на мозъка и едно специфично притискане на очния нерв, та много дълго време зениците му бяха събрани до носа. Оказа се, че може само с операция да бъде оправено зрението, но поради ред други причини ( детска церебрална парализа и след още една лекарска грешка и микроцефалия ) и трите пъти в които бяхме уредили операции те не можаха да се състоят. Мойта майка е била на 26г. когато го роди, в дивата тогава ( 1978г. ) провинция Банско, и никой не и е обяснявал нищо. Лекувахме го около 2 години с народна медицина по рецепти на Петър Димков и успяхме да му излекуваме детската церебрална парализа и отчасти микроцефалията и изкривяването на погледа. За съжаление човека почина и не довършихме лечението.
Затова майчета, моят съвет е да си наблюдавате бебчетата много внимателно още в родилния дом и ако видите нещо нередно да взимате мерки възможно най-скоро. Моля се да не се случва на никоя от нас, но човек не е застрахован...

Аз утре ще си взимам болничния от ЖК-то и каквито други документи ми даде. Вдругиден ще ходя при Христова. Надявам се да си видя бебка на екрана и да разбера колко сме пораснали.  Simple Smile Ще ми се да говорим с доки и за раждането вече, ама разбрах от приятелки които са раждали при нея, че този въпрос го обсъжда 3 седмици преди термина  Shocked Как ще издържа дотогава незнам. Confused

Катринче, ти не искаше ли да идеш по-рано на ехографа от другото училище? Нещо такова ми се върти из ума. Щото ако е така, мойта дръжка Гери има час за другата седмица пък не може да отиде. Било и неудобно да те пита дали искаш да се смените и ми каза чак като слизах от колата. Та ако не бъркам и ти искаш да се смените, пиши ми на лични и ще се уговорим как да се свървете и да се разберете двечките.

# 267
  • Бургас
  • Мнения: 145
Добър вечер и от мен,
Много се радвам за добрите новини на Вилиан!
Ама лекарите ни са за бой, но и правосъдната ни система е трагедия. За такова нещо на запад можеш да осъдиш доктора за емоционална травма, а тук нищо.
Приятна вечер, до утре

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Катринко аз писах в предния си пост... след седмица точно следващия вторник съм пак на ЖК. 
Тогава ще ми вземат и секрет за микробиологията, да видим ще има ли какво да борим, та да е пътя на бебка цветя и рози Laughing

# 269
  • Мнения: 229
Хексина има ги вече публикувани темите на сайта на 9 месеца. 
Супер, мерси, Катрин!  Laughing Темите наистина звучат много интересно и полезно.
В четвъртък, ако не трябда да съм вкъщи покрай майсторите, смятам да отида. Ти? Някой друг? Може после да пием кафенце или да се помотаем по магазини.  Wink Дано времето се запази все така хладно.  Praynig

Между другото, и моята лекарка се оказа в отпуска точно тогава, когато трябва да ми дава 45-дневния болничен. Но каза да не се притеснявам - заместникът й щял да ми го издаде, нямало проблеми. В краен случай можело и ДжиПито. Явно проблемът с нашите гинеколози- отпускари не е толкова голям.  Peace

И сега да ви се оплача и аз пък.  Crossing Arms Моята гинеколожка вчера ми заяви, че й били свършили направленията за изследвания до октомври месец!  ooooh! И сега аз, нищо че съм здравно осигурена, трябва да дам 30 лв за кръвни + още 22 за микробиология (за която по принцип нямало направления и винаги се плащало). Е, кажете ми, може ли такова безобразие?!  smile3515

Общи условия

Активация на акаунт