Септемврийско бебче,я се намести,че терминът ми вече наближи

  • 12 008
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9
Лекси, за съжаление е така, в нашата мила родина всеки гледа да си върже гащите - защо мислиш ще ни карат да подписваме онази декларация преди раждането? За да не носят отговорност ако не дай боже нещо се случи #Cussing out А като си помисля че с болките които се изпитват по това време, само ще ни е до това - да четем, че и да вникнем в смисъла на написаното...
А едно време майките ни май не са подписвали такива документи, ама нали се сещаш че тези доктори, заради които брат ми сега е в това състояние ( инвалид по болест ) не сме ги съдили. Пък и да бяхме се опитали едва ли щеше да имаме успех. При положение, че тези неща са трудно доказуеми и родителите ни не са имали информацията, която ние имаме сега.

Само се моля Praynig  Praynig  Praynig дано попаднем на свестни хора в отделенията и да си закараме вкъщи здрави бебоци, пък нататък - дето се казва, каквото господ рекъл.

Хекси, това дето ти го е казала твойта док не може да е вярно, защото от тази година на лекарите им дават не определен брой направления, а определена сума и тя е за тримесечие. Така че, няма как да е изхарчила парите за октомври при положение, че още не са и отпуснати  Wink Ходи и се разправяй! Те тези доктори на моменти си мисля, че ни взимат ама съвсем за балъци, да му се не види!!! #2gunfire


# 271
  • Мнения: 99
Ади съгласна съм, ще ти пиша на лични. Благодаря!
Хексина Ади е права, направленията на лекарите им ги дават за тримесечие. и мойта лекарка постоянно излиза с този номер и затова досега ми е давала само 2 направление за изследвания. И предполагам че като отида на края на месец август пак ще каже че ням анаправление.
А самите изследвания за кръв и урина без направление не са скъпи, около 10 лв, а не 30 лв. Но ти мойе да направиш и друго ( като мен) Аз отидох при личния лекар за друго, но му казах че гинеколожката ми е в отпуска и го питах за 45 дневния болничен, и после го питах докога трябва да пия лекарствата и дали той ще ми даде направление да си направя другия месец кръв и урина и той каза " че няма проблеми, ще ми даде" та чак се учудих. Но и личния лекар може да ти дава направленията за тези изследвания. Пробвай, ако нещо ти каже му кажи че в страницата на министерството по здравоопазването пише че или гинеколога или той може да ти даде изследването, така че действай:)
Моренка ам ати всяка седмица ли вече ходиш на ЖК?
А за лекцията в четвъртък, там съм:)

# 272
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Катрински бях на 20.07. .... днес - 31.07. и следва - 7.08.  bowuu

# 273
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Много се радвам за Вили Hug Още колко пъти ще се шашкаме до финалната права..... Важното е да си оказва поне виртуална подкрепа  Hug

Палечка, мила, колко добре те разбирам........  Hug И на мен ми става супер криво в такива случаи..... И аз съм много изнервена и непрекъснато викам, но гледам да не го оставям да заспива сърдит и разплакан, щото после сънува кошмари, милото  Cry На него бързо му минава, май майките по-тежко го изживяват и дори само факта, че го осъзнаваш означава, че си добра майка   bouquet Да се надяваме, че като родим, хормоните ще се поуталожат и ще сме по-търпеливи!

Катринко, и мен ме викат вече всяка седмица, без да ми записват специални часове, да ми слушат тоновете.

Карън, моят син го заведохме на детски офталмолог поради съмнение за кривогледство, но се оказа, че има далекогледство и астигматизъм и вече година и половина носи очила за това, надяваме се до края на годината да ги махнем (едното оче е вече излекувано!)

# 274
  • Мнения: 174
Добър вечер и от мен,
Много се радвам за добрите новини на Вилиан!
Ама лекарите ни са за бой, но и правосъдната ни система е трагедия. За такова нещо на запад можеш да осъдиш доктора за емоционална травма, а тук нищо.Приятна вечер, до утре

За можене - може, но рядко някой го прави, дори и тук, за такава "дреболия" като при Вилиян...

Говоря от собствен опит - в 12 г.с. още бях с кървене и след един особенно обилен епизод отидохме в спешното (Болницата ни е много добра, застраховките ми са железни - по принцип нямам съществени оплаквания) където един малоумник (лекар) не можа да намери тоновете на плода (търси 15-20 мин), в момента нямали 4овек за УЗ-то (беше петък по нощите)...Шийката ми била затворена, да съм била отишла в понеделник да ме погледнат и толкоз, никакви обяснения...прати ни в къщи... Моята лекарка ми ловеше тоновете без проблем от 10 г.с. и ние с мъжа ми по4нахме да оплакваме бебето...това беше най-ужасния уикенд в живота ми...

Ни живи, ни умрели се замъкнахме в понеделник на УЗто, мъжа ми си беше взел отпуска да ме води после да правя аборт...лягам аз на масата и технишънката по4на да си мери разни неща и да си мърмори...събирам аз сили да я попитам сега какво следва, а тя ме гледа умно (бях легнала така 4е не виждах втория екран на УЗто), обяснявам аз...а тя като се притесни, обърна веднага монитора към мен и казва "Ето, това е сърцето, ембриона е напълно в норма, субхорионния кръвоизлив се е разсеял - дори не мога да позная къде е бил...ВСИ4КО е нормално"... Мдаммммм...

После се оказа, 4е оня идиот е търсил тоновете на плода е апарат4е което се ползва в 3тия триместър, а не в първия и просто няма 4увствителността която е нужна...  #2gunfire

Ходих при адвокат да питам какво мога да направя и ме посъветваха да не се занимавам - ще струва прекалено много пари, нерви и т.н. и не е ясно 4е ще мога да го осъдя... Емоционална травма се доказвала трудно...а 4е аз си изплаках о4ите никой не го е еня...

Да ни пази Господ от некадърни лекари, то и те са хора и правят грешки, ама...  Twisted Evil

  bouquet

# 275
  • Мнения: 1 199
Какво облекчение за Вилиан Grinning

Нани Ог, абе кажи моля те как се оправяш с обозначенията на пластмасите на нашия континет? Гледах отдолу на една ваничка, имаше някакви букви, ама нищо общо с това което е дала Базилиск. Сега аз на тази ваничка й нямам оригиналната опаковка, защото ни я подариха едни съседи от тяхното бебе. Може там да е било написано. Погледнах сега и едно гумено пате, вече с опаковката си, и не на самото пате, а на опаковката пише че е без ПВЦ и че не съдържа поливинилфлорид и фталати. Ама пак не разбрах от какво е направено. Ти как разбираш?

# 276
  • Мнения: 518
Добро утро, бързам да се отчета след вчерашния пазарен ден Simple Smile Вече имаме легълце и в събота нашият "Жорко" / понеже моделът е "Джордж", с продавачката се майтапехме, че всъщност е Жоро/ ще бъде вкъщи newsm44
Взехме и два пикливника - малък и голям Hug

# 277
  • Мнения: 295
Саморасличе,какви са тези пикливници?Да не са мушамите които се слагат над дюшека?Къде продават такива неща?


А ио да ви питам на кое се казва протектор за дюшек??Уж толкова нещо изчетох,всички интернет магазини са ровени обстойно и пак някой неща не са ми ясни newsm78

Аз за сега само на дрешки карам(покупки) и се усетих че сме купили само в жълто и зелено,сакън да не ни изненада в последния момент момченцето HugНо ще почна и за синичко да се озъртам Thinking

Лек прохладен ден на всички Simple Smile
Аз тръпна в очакване Heart Eyes,защото днес бебчето официално ще се запознае с татко си,защото когато той замина бях в 3ти месец и надали бебо го помни оттогава.Дано само като ме види с тоя тумбак да не побегне таткото Simple Smile

# 278
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
добро утро мацки

Саморасличе- и мен ме озадачи кви са тез пикливници бе моме newsm78 newsm78..уби ме направо с товоите изрази

Моренка верно я викат 4есто на консултация-ама то така трябва.аз ходих на 26.7. и ме викат слкед това на 16.8..аз сам в 9-тия месец е аджаба тва на ко прили4а #2gunfire #2gunfire.марзи ги да гледат ви казвам.

ВИЛИАН-много се радвам за добрите новини Peace Hug Hug..всички те мислехме заадружно

Момичет асамо да напомня мисля че е ВРЕМЕ да си запишете по един телефон на някой щъркел. Peace Peace

аз иначе съм добре кво да ми е ,тука с племенника голям майтап по цял ден и така..лек ден на всички  bouquet  bouquet

Саморасли4е 4естита ви кошара PeaceДЖОРДЖ

# 279
  • Мнения: 258
Благодаря на всички , които са ми отговорили за обменната карта Hug Поуспокоихте ме! Явно няма да ме върнат Mr. Green Надявам се и да не плащам лудите пари!
Вилиан,  много много се радвам, че бебата е добре. И аз много ви мислих тези дни!
Базилиск мерси за статията. Ми то това на снимката нашата Кукла бре! Grinning Ама си трае!
За училището в четвъртък аз също съм на линия. Както и всички останали вторници и четвъртъци до края на месеца, ако не ми мине черна  котка път де Grinning
Саморасляче, честит ти Джордж. Да го наснимаш да го видим и ние Grinning

# 280
  • Мнения: 9
Добро утро и от мен  Hug

Тук в софето се е заформила една малка буря - то са ветрове, дъжд... Това време полудява напоследък - ту не се диша от жега, ту ще ни удави като почне да вали....
Дано спре да вали през деня, щото пък иначе е хладничко и е супер за разходки  Peace

Лек и прихладен ден на всички желая   bouquet

О, щях да забравя - честит ДЖОРДЖ на Саморасличето!

# 281
  • Мнения: 690
хай, сладурки  Hug
тази сутрин и аз ви навестявам по-рано, че пак ходих при кръвопийците  doctor
Камелия, това е протектор за матрак http://megashop.bg/nani/product_info.php?products_id=236 примерно, само че не с тия размери. слага се върху целия матрак, непромокаем е и спасява матрака от напишкване  Peace ориентировъчна цена за детските - 22 лв. във Висвиталис мисля... Peace аз мисля да взема един протектор, и един напикалник /пардон пикливник/  Mr. Green "Пикливниците" също ги има в детските магазини и са 3-5 лв. ...
Въх, Анита, наистина е време да запишем по 1-2 щъркела  Whistling
Честита покупка, Саморасличе /Жоро, Гого по нашенски  Laughing/,  и по малко да го "попикавате"  Peace Mr. Green
При нас е хладно, ама чак пък бури... Снощи погърмя и учудващо за мен, но и дребосъка се събуди  Laughing

# 282
  • Мнения: 1 896
Heureuse,
Вероятно не намираш кода, защото патето не е от пластмаса. То само PVC-то измежду пластмасите може да се докара да прилича на гума . Ама виж, хората са ти написали, че няма певеце и фталати, щото знаят за какво ще гледаш, а мен тука ме гледат като изрод като обърна предметите да гледам обозначението на дъното. Мисля, че можеш да го купуваш тва пате спокойно.
А за кодовете - аз съм с впечатлението че са еднакви навсякъде, не вярвам специално при вас да са други.

adi-san, който не му харесва времето, да засади дърво - ей на, бебоци ще ни се раждат. На мойте и на двамата съм им засадила (не лично, а си платих), но няма да спирам дотука, ще има още.

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Видях, че Весич е писла за протектора ама моя пост е от преди малко, та го пускам ... успях да го копна преди да ми зачезне връзката  smile3508....  
Ама на мен пак не ми стана ясно за пикливника бе newsm78 #Crazy Mr. Green

Весич и моята шуга я набедих, че скокна заради гърмежите....ама те бяха не просто яки амииии ..... #Crazy

Сам( Саморасличето де) издай бързо за пикливниците Laughing.... и честит ти Жорко!  bouquet

Ками ей това е протектор калъф за матрак, като от долната страна е гумиран, не пропуска течност.

Блазе ти, какви хубави емоции ти предстоят днес! Crazy

Анич и аз напомнях за гсм на щърковците. Simple Smile

Дайте да се преброим кандидатите за цицорестата среща в петък, а? Sunglasses

Аз нямам нищо против времето и дъжда, само да не трябваше да хода да плащам тока, че вчера имаше една километрична опашка и аз оставих за днес. Confused  Иначе в нас е все едно вечер към 21ч. Party

# 284
  • Мнения: 690
Моренка, когато отидеш да плащаш тока и има опашка, която не те пусне  Tired - правиш следното Mr. Green изчакваш минута-две и никой не те пуска, след това уж лекичко се подпираш на някоя стена или тезгях  Mr. Green след малко почваш да бършеш морно чело, вадиш от чантата шишенцето с водичката  Laughing и мисля, че вече ще си най-отпред  Joy
А за "пикливниците" - непромокаемите подложки, дето се слагат, с големината на стелки  Peace а при нас си бяха много яки гърмежите  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт