Септемврийско бебче,я се намести,че терминът ми вече наближи

  • 12 020
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Много се радвам за теб Вилиан.Супер,сега ти желая бебчо по-честичко да те подритва че да не се паникьосваш и да нямате проблеми.Да го износиш колкото трябва и да родиш здраво и щастливо бебе. Hug

# 241
  • Мнения: 497
Браво !
Много хуабва новина Вилиан! Чудесно е, че сте добре  Hug Hug

# 242
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 883
Саморасличе,права си.Обаче не бях на себе си.Вчера просто имах нужда да споделя,защото щях да се пръсна отвътре.Хиляди мисли бушуваха в ума ми и излетяха.Все едно,че умрях за един миг,който ми се стори вечност.

# 243
  • Мнения: 518
Саморасличе,права си.Обаче не бях на себе си.Вчера просто имах нужда да споделя,защото щях да се пръсна отвътре.Хиляди мисли бушуваха в ума ми и излетяха.Все едно,че умрях за един миг,който ми се стори вечност.
Предполагам, че всяка от нас на твое място щеше да откачи ако изпадне в подобна ситуация #Crazy ooooh! Но добре е че историята е с хепиенд.Пожелавам ти само 1 - край на всички проблеми вече и здраво и хубаво бебе на финала Hug  bouquet

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Вилианче браво, много се радвам, дано всичко е ОК до края! Hug Hug

Иначе Сам хубаво е рекла... я си позапишете всички по някой щъркелов гсм, я да няма неподготвени. Simple Smile

# 245
  • Мнения: 1
а намирате ли разлика между пвц и полипропилен - все пластмаси

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Цвети Маркова това е отчетна тема ... питай в Майките. Wink

# 247
  • Мнения: 518
а намирате ли разлика между пвц и полипропилен - все пластмаси
"Пластмасите, наречени още полимери, са изградени от дълги високомолекулярни вериги. Основните изходни суровини за тяхното получаване са нефт и природен газ. Съществуват два основни типа пластмаси - термопластични и термоустойчиви.
       При синтезирането им често се използват т. нар. "добавки" - допълнителни вещества, за да могат да се изградят различните типове връзки - "мостове" между дългите полимерни вериги. Най-често за производство на опаковки се използват материалите: полиетилен - високо (LDPE) и ниско налягане (HDPE), полипропилен (PP), поливинилхлорид (PVC), полиетилентерефталат (PET),  полистирол (PS) и други. Пластмасите се използват широко и за направата на изолации - пени от полиуретан (PUR) и полиизоцианурат (PIR) при производството на електроуреди, в производството на автомобили и т.н. Те очертатват пътя на нови изобретения и заменят използването на други материали във вече съществуващи продукти.
Термопластични - омекват при нагряване и се втвърдяват при охлаждане. Повече от 80 % от пластмасите са от този тип. Основните се произвеждат от
        · Полиетилентерефталат (PET) - бутилки, опаковки за хранителни продукти, настилки, влакна за производство на дрехи;
       · Полиетилен висока плътност (HDPE) - бутилки, почистващи препарати, тръби, резервоари за гориво, детски играчки, термосвиваемо фолио, фолио за оранжерии и др.
       · Поливинилхлорид (PVC) - туби, бидони, маркучи, изкуствени кожи, каси на прозорци, балатум, тапети, кредитни карти, медицински продукти, телефонни кабели, все по-рядко се използва за направата на опаковки;
        · Полиетилен ниска плътност (LDPE) - стреч фолио, торби, прилепващи филми, пластични контейнери, туби, бутилки и др.;
       · Полипропилен (PP) - бутилки, туби, бидони, каси за мляко и бира, играчки, капачки, чаши, фолио, акумулаторни касети за МПС, въжета, авточасти и влакна;
        · Полистирен (PS) - контейнери за млечни продукти, кофички за кисело мляко, касети за касетофони, чаши, чинии;


       Термоустойчиви пластмаси - втвърдени са със специални химически вещества и не могат да бъдат разтопявани или формовани. Поради тази причина термоустойчивите пластмаси, чието количество е приблизително 20 % от цялото количество пластмаси, са по-трудно рециклируеми, въпреки че могат да се използват навсякъде като пълнители. Примери за термоустойчиви палстмаси са полистерополиолите:
       · Полиуретан (PUR) - бои, мазилки, предавателни механизми, диафрагми на машини, бензинови резервоари, кушетки, дюшеци и седлаки за автомобилни купета;
       · Разпенен полиуретан - хидро и топло изолации в строителството, ходила на обувки и др.;
       · Епоксидни смоли - адхезивни материали, спортни съоръжения, лодки, електрически и автоматични компоненти;
       · Фенолати - пещи, тостери, дръжки за ножове, автоматични части и циркулиращи маханизми..."
Както се вижда от въпросния цитат пластмасите са различни - от там имат различно съдържание, структура, качества и т.н Hug Някои от тях в зависимост от добавките на химична основа, които им се слагат явно са по вредни от други Thinking

# 248
  • Варна
  • Мнения: 391
Вилиан  Hug страхотна новина! Ние си знаехме че всичко ще е наред, но нямахме търпение ти да го оповестиш Simple Smile

Кокошчица, много бих искала да те питам нещо за количката. Май ти беше писала че си купила Cangaroo Vision...навсякъде по сайтовете пише че има допълнителен кош за новородено, но на мен в магазините ми показват как един и същ се трансформира...какво ти продадоха в комплекта за 300 лв? Кош отделно ли се плаща, какво ли... Ако искаш може и на ЛС да ми отговориш да не занимаваме другите.

# 249
  • Мнения: 83
Вилиан, страхотни новини, браво, много се радвам за вас  Hug а колкото до реването - нормално е, все пак хормонките са ни малко в повече  Wink
то и за Мацкото би могло да се каже ама се разписа все пак де.
ей ме бре душа, тука съм  Wink позахладя и вече мога да си седна и да пиша спокойно, без да ми пече лаптопа и да умирам от жега  Mr. Green
снимки и аз имам от днес, ама си забравих кабела на фотото при майка ми, после ще го взема и ще ги кача и моите  Grinning рисувахме си шкембетата и съм супер доволна - начешах си крастата най-после и аз  Mr. Green
тоя месец на училището ще има много готини лекции - както мислех да им бия бойкот, че ми е далече на плиска  Mr. Green май ще си ходя, докато мога, а и докато не е напекло пак яко  Mr. Green

# 250
  • София
  • Мнения: 1 433
Вили, страхотна радостна новина Hug Hug Hug
И не си ти за бой, ми тъпата лекарка която ти е изкарала акъла #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Аз също преди време си изпатих от една Патица от правителствена б-ца, дет ми рече че тоновете на бебо били лоши, да ходя веднага на ехокардиография в 3-та градска, и на сичкото отгоре ми изписа некакъв препарат да пия аз, който после се разбра че бил за хора със сърдечни аритмии #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И аз бех луднала като теб и само ревях, но добре че имам приятелка гинеколожка и тя ме прати при Спасов, а за препарата изобщо ми забрани да го пия. #Crazy #Crazy
А с бебо сичко си беше ок, просто записа на тоновете беше правен докато аз бях в легнало по гръб положение, което се отразило на тоновете на бебчо.
Така че напълно те разбирам какво си преживяла, сега давай спокойно и не им се връзвай на тези дофтори. #2gunfire #2gunfire
Дет вика моя мъж: Доктори и майстор бий без да питаш защо, винаги си има причина #2gunfire

# 251
  • Мнения: 368
Айдииии на добрите новини Simple Smile
Бравос, бравос. Вили, каквото имах да ти пиша, ти писах Simple Smile Ама тия дофтори наистина са за бой! То май ся е паднало да разправяме, като се успокоихме всички. Отивам си на дежурен преглед при мойта лекарка и тя казва - перфектни тонове 142. Минути след това влизам на ЖК и акушерката вика "дай ся ше мерим тонове". Маже с гела и "абе къде са му тоновете на тва бебе бе!" Е, вервайте ми секундите, докато ги намери ми се сториха цяла вечност.

Луда работа, ей! Да ни е живо и здраво здравеопазването   bouquet

# 252
  • Мнения: 690
Вилиан, страхотно наистина  Hug Hug нооо трябваше да пишеш по-рано, че всички тука изтерясахме  от мислене  Thinking хубавото е че всичко е ок  Hug Hug Hug
Брех, Саморасличето ме разби със специализирано инфо  Joy то не че го прочетох и разбрах, де  Mr. Green

# 253
  • Мнения: 1 896
Вилиан, Мишоче,
Ей те на тва му викат "ноцебо ефект". Нали се сещате - обратното на плацебо, когато вярваш че те лекуват и болестта сама минава. При ноцебото постоянно те изследват за проблеми и те почват да се създават сами. Има изследвания при които над 50% от действието на определена медицинска процедура или лекарство се оказва че зависи от вярата на пациента. Ако ти кажат, че има страшни странични ефекти - има. Ако ти кажат, че лекува рак, може да ти мине
Ей за тва се пазя аз от прекалени диагностики на бременността - цяла бременност само за аномалии ни проверяват, аа-маха, че и яки кинти ни смъкват за тая работа. После как да не изперкаш, ми ние теа аномалии ги чакаме всеки момент да ни връхлетят, нали само за тях мислим и говорим.
Та тука в случая с Вилианчето ноцебо ефектът яко ни връхлетя всички, просто беше масов.
Айде, мацки, по-спокойно и ведро да го дадем оттук-нататък, че сме ебати и спичащата емоционална среда за бебоците.
Да няма повече такива плашещи случки също пожелавам на всички ни!
А че здравеопазването яко ни тресе с емоционални приключения си е факт.

P.S. А между PVC и полипропилен определено има голяма разлика - не случайно ваната от PVC я изтеглят от пазара поради химически риск, а тези от полипропилен - не. Изобщо, прочети нагоре постовете за пластмасите, там е обяснено подробно. Или виж Уикипедия или Гугъл, информация не липсва.

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 17:36 от basilisk

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 7 035
Ади-сан, благодаря ти за информацията за очния к-т!   bouquet  bouquet
От 2 седмици си ровя из книжата и търся телефона им.
Ще водя малкия , че май има леко кривогледство.
Сега отварям темата и всичко, което търсех пред очите ми!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт