Ще правя прощапулник!

  • 1 737
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ето на това се спрях аз.След малко започвам да я правя.

Питка"Хризантема" от Хонда

# 16
  • София
  • Мнения: 1 456
Питката трябва да е содена и да се омеси преди изгрев слънце, ако не от майката (това е за предпочитане), то от човек с живи родители. Прави се отпечатък на крачето на детето отгоре и.
На празника се постила бяло платно (покривка) на земята , като предметите се нареждат от единия край(може на ниска масичка или стол). Питката се търкулва пред детето по посока към  предметите.Детето трябва да я последва само. Чувала съм, че е много хубаво ако хване първо самата питка. А за предмети варианти много. Ето нашите алтернативи:
книга или химикал - учен/писател/професор
международен паспорт - митничар
GSM - далавераджия
бъркалка - готвач
пари - банкер
фотоапарат - фотограф
музикален диск - певец и т.н
Важното е предварително да си определиш всеки предмет с професия.
Много е забавно!

# 17
  • Мнения: 5 362
Питката знам,че трябва да е содена.Не съм я правила аз.
Бяхме постелили един бял чаршаф и по него търкулнахме питката.Отсреща на една масичка бяха предметите.За всяка професия,за която се бях сетила,сложих предмет.Изборът беше доста голям Wink

# 18
  • Мнения: 27 524
Аз направих болярската питка по рецепта на Биляна. Рецепти има в Готварския  Peace
Не сложих много предмети - лекарства, отвертка, пари, книга, химикалка, шнола.

# 19
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Онзиден го правихме прощъпулника. Освен изброените от другите мами предмети, сложихме карта на света - за професия, свързана с много пътуване. Иначе имаше предложение да сложим CD-та с музикален, графичен, икономически, лингвистичен и т.н. софтуеър, та което си избете детенцето Wink.

# 20
  • Мнения: 1 044
Майка ми омеси питката - знам че беше с мая. Освен нея имаше и малка питка, която търкулнах по бяло платно. Бебето тръгна след нея и стигна до малката масичка с предметите:
отверка /пластмасова/ - майстор
елка - финансист
книжка - интелектуалец
топка - футболист
стетоскоп - лекар
лъжица - готвач
гребен - фризьор
барабанче - музикант
Митко взе стетоскопа, а аз се надявах да стане футболист! LaughingПосле аз почерпих с питата и мед и сол.И после му друснахме един моабет Laughing

Общи условия

Активация на акаунт