Дете преди брака или следнего?

  • 5 457
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 556
Така е, но и на мен ми се наложи да се оженя бременна и единственото кофти беше, че на края на вечерта всички бяха пияни и щастливи, а аз цяла вечер пих половин чаша шампанско Confused Та с това наистина се прецаках. А за роклята как ми е седяла ми беше последна грижа, честно казано.

# 46
  • Мнения: 9 865
Едно време бях твърдо против брака. Скучно, остаряло, догма и пр.
Никога не съм мечтала за рокля, да съм принцеса в бяло или сребристо.
Сега не мисля така, но и не съм омъжена, може би никога няма да
бъда, но това е друга тема.
Ако ще сключвам брак (въобще) искам да НЕ съм бременна, това въобще
не ме кефи.
Ако ще имам дете, предпочитам да е след сключен брак, куп прични, повечето
са свързани с горчив личен опит. Става дума за правни отношения, честност
и равноправие между деца от различни родители (майка или баща).
По принцип между децата и брака няма кой знае каква зависимост.
Но като се случат разни случки, човек започва да мисли по-иначе.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Емоционалната е че искам точно той да е баща на детето ми пред света и то да носи неговите имена.
Материалната е че няма как да докажа, че то е негов наследник с всички произтичащи от това неща.
Моята гледна точка пък е друга... в случай, че се беше случило най-лошото с бъдещият татко, детето така или иначе нямаше да остане с неговата фамилия- щеше да има друг.
А от материална гледна точка не вярвам дядото и бабата да лишат детето на своето дете от полагащото му се... Моите свекъри просто няма на кого да оставят къщите си.
Пък и лично мен не ме блазнят имотите... може би защото баща ми не е поел финансов ангажимент към мен (освен месечната издръжка от 30 лв. докато бях ученичка) и не очаквам да получа никакво наследство по бащина линия... въпреки брака на майка ми и баща ми (понастоящем бивш).

Не става въпрос че брака е гаранция за нещо, а за това че ми звучи странно нещо от рода на " не съм сигурна че искам да вивея с теб цял живот, и да го засвидетелствам пред най-близките и закона, но съм сигурна че искам да имам твоето дете за цял вивот" разбираш ли ми мисълта- дете е по-голям ангажимент от брак!
Щом двама души са решили да имат дете, те със сигурност искат да прекарат живота си заедно.
Засвидетелстването пред трети лица е излишно. Поне аз го намирам за повече от ненужно.
Точно защото детето е по-голям ангажимент от брака, вторият се обезмисля (поне за мен и мъжът ми).

# 48
  • Мнения: 9 865
Рени, бабите и дядИТЕ не винаги са толкова добрички, че да дадат всичко или поне
полагащото се на наследника на техния син/дъщеря. Понякога са склонни да го нарекат и копеле, защото те никога не са били на сватба, тях никой не ги е уведомил за нищо от случващото се и те се съмняват в бащинството на своя син. Мани ги такива!
Не всички са мили и добри. Не, че съм умряла за нечие наследство.
Аз не, но защо детето ми (дет' го нямам де) да тръгне от 0, като мен?! И защо негови заварени братя/сестри или братовчеди да получат нещо, на което и то има право... Ей такива мисли ме тресат.
В живота на добрите хора тези глупости са излишни, но на някои им се налага да се сблъскват и
с разни... остатъци от хора.
Внасям някъв драматизъм, но ако го нямаше и моето мнение щеше да е коренно различно.

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами всеки случай е различен и всеки си носи отговорността. Аз така съм решила за себе си и понякога се връзвам на разни намеци, че бащата на децата ми не ме искал за съпруга или нещо от тоя род. Та аз дори бих го напуснала сега, с двете деца само ако ми каже, че не би се оженил за мен!

# 50
  • Мнения: 9 865
Ами всеки случай е различен и всеки си носи отговорността. Аз така съм решила за себе си и понякога се връзвам на разни намеци, че бащата на децата ми не ме искал за съпруга или нещо от тоя род. Та аз дори бих го напуснала сега, с двете деца само ако ми каже, че не би се оженил за мен!
Тия подметки да си ги ядат тия, които ти ги подмятат!

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами всеки случай е различен и всеки си носи отговорността. Аз така съм решила за себе си и понякога се връзвам на разни намеци, че бащата на децата ми не ме искал за съпруга или нещо от тоя род. Та аз дори бих го напуснала сега, с двете деца само ако ми каже, че не би се оженил за мен!
Тия подметки да си ги ядат тия, които ти ги подмятат!
Доста такива изказвания има и тук, във форума.

# 52
  • Мнения: 6 701
Рени, това му е хубавото на форума, че се срещат хора с различен житейски опит и различни виждания. За мен е изключително важно детето ми да носи фамилията на татко си и да бъде негов законен наследник. Сигурно е така, защото моят татко беше най-верният ми поддръжник на тази земя. За мене бащата е нещо свещено, също толкова колкото и майката.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 20:45 от Dincho

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, това му е хубавото на форума, че се срещат хора с различен житейски опит и различни виждания. За мен е изключително важно детето ми да носи фамилията на татко си и да бъде негов законен наследник. Сигурно е така, защото моят татко беше най-верният ми поддръжник на тази земя.
И за мен е важно това. И моите деца носят името на баща си и са му законни наследници.
А аз въпреки, че съм родена преди брака съм прецакана от страна на баща ми.

# 54
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Бременна съм със второто ни дете,а нямаме брак.Но детето ми носи имената на баща си,живот и здраве и бебето ще ги носи.
Какво общо има брака незнам ???

# 55
  • Мнения: 46 518
...
Аз не, но защо детето ми (дет' го нямам де) да тръгне от 0, като мен?!  ...

Няма да тръгва от 0, много си черногледа, с баща му ще му оставите  Grinning

# 56
  • Мнения: 9 865
О, не черногледа, ми направо съм тъмно-черногледа. С баща му, ама ако му се случи нещо... аз съм никаква, може и да не разбера... Много често си го мисля тва. Не ми казвайте, знам, че съм за психо-диспансер.

# 57
  • Мнения: 3 268
аз да си призная първо решихме да си направим дете и после да сключим брак.
Това за да е сигурен мъжът,че може да имаш деца ли е?И ако не стане това с бебето,хайде чао.Извинявай ако съм рязка,но този тип мъжко поведение не ми харесва,а и съм ядосана на една,дето свекърва й не е направила ремонт на жилището преди да й го подари. ooooh!

# 58
  • Мнения: 3 268
За сведение,синът ни се роди 3 години след като подписахми..Голям риск значи е поел съпругът ми като ме е взел така на сляпо.

# 59
  • Мнения: 2 556
Ей, какви са тези изводи? Ние също решихме да се оженим точно защото решихме да имаме  дете. Когато си записахме датата за сватбата, не бях бременна, но на сватбата вече бях. И бях супер щастлива от този факт, а че на някой не му харесват бременни булки хич не ми пука  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт