Стара София

  • 2 099
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 299
Казвали са ми, че улица Търговска е била най-красивата в София. След като повечето сгради там са бомбандирани, са ги разрушили и на тяхно място са изградили така нареченото "ларго" - трите хубавици - Президентство, ЦУМ и Партиен дом.  Sad

Бе аз тях и сега ги харесвам...но кой знае какво е било преди  Thinking

Ако си поговорите с по-старите жители на София (както баба ми), те използват същите имена на улици както и аз. А родителите ми ги знаят с комунистическите. Например - баба ми помни Пиротска, аз я знам все като Пиротска, а наще - Жданов та Жданов... Crazy

# 16
  • Мнения: 4 585
Във Варненската библиотека веднъж попаднах на книга с печат
"Окръжна библиотека - град Сталинь"

# 17
  • Мнения: 5 622
Във Варненската библиотека веднъж попаднах на книга с печат
"Окръжна библиотека - град Сталинь"

Да, Варна е била Сталин град  Wink

# 18
  • Мнения: X
Буба, познавам един варненец дето ще те убие за тези думи /имам предвид тези за любимия град/!  Mr. Green
Wolf, имам една такава книжка вкъщи - "Известия на Варненския музей - гр. Сталин" ... голям майтап! Хем Варненски, хем от град Сталин!  Naughty

# 19
  • Мнения: 5 622
Буба, познавам един варненец дето ще те убие за тези думи /имам предвид тези за любимия град/!  Mr. Green


Ами те много хора ще ме убият..Ама пусто от вътре ми идва..И София и Софиянци(не Софиянки  Mr. Green) са много готини  Mr. Green Hug

# 20
  • Мнения: 2 697
Страхотно аз наскоро полу4их подарък, книгата на Бърнев с такива снимки, карти4ки и др.- направо е страхотно, някак си ми се иска да можехме да пътуваме във времето и да се разходя там, Как да не се гордееш- имаме страхотна архитектура, само да се поддържа Peace

Наистина снимките са чудесни...Атмосферата, архитектурата на града, какъвто, за жалост, никой от нас не го помни...Само че обективно погледнато, тази архитектура отдавна е загубена - не се прави нищо, за да се запази историческия облик на София. Затова и доста хора, които я посещават, споделят, че този град сякаш няма история, може би само имената на улиците навяват романтиката на онова време, но...те определено не стигат Sad

# 21
  • Мнения: 5 622
еее, стига де. Всяко време си има своя чар  Wink Аз и сега си харесвам София, нищо, че е мръсна, претъпкана и кой знае още каква...

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605
Детската коли4ка е страхотна, много си падам по вси4ко ретро, а що се отнася до по4иналите, забравени- се замислих 4е по този на4ин сигурно не са толко забравени, колко хора ги гледат в нета, обезсмъртени са един вид Peace
Peace

# 23
  • Мнения: 2 978
........... някак си ми се иска да можехме да пътуваме във времето и да се разходя там, ..............

Да, и аз бих искала да се разходя из някои улички. Ако мога да снимам хората с тогавашните им дрехи. Да се хванат тогавашните им забавления, компании и групички.

Много ми хареса, че има дървета на всякъде..ех....

# 24
  • Мнения: 2 550
Много ми хареса, че има дървета на всякъде..ех....

ех, мечти...  Sad

# 25
  • Мнения: 1 299
На мен ми харесва, че няма коли...

# 26
  • Мнения: 2 891
"Романът на Яворов" на Кремен дава чудесна представа за начина на живот в младата тогава столица.

Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 00:21 от jj okocha

# 27
  • Мнения: 2 697
Аз и сега си харесвам София, нищо, че е мръсна, претъпкана и кой знае още каква...

А мен точно това ме отблъсква Stop

"Романът на Яворов" на Кремен дава чудесна представа за начинът на живот в младата тогава столица.

 Peace

Мдам, а и Кремен е чудесен разказвач Wink

# 28
  • Мнения: 5 622
Аз и сега си харесвам София, нищо, че е мръсна, претъпкана и кой знае още каква...

А мен точно това ме отблъсква Stop
color]

Да защото живееш там.....  Wink

# 29
  • Мнения: 2 792
Наистина снимките са чудесни...Атмосферата, архитектурата на града, какъвто, за жалост, никой от нас не го помни...Само че обективно погледнато, тази архитектура отдавна е загубена - не се прави нищо, за да се запази историческия облик на София. Затова и доста хора, които я посещават, споделят, че този град сякаш няма история, може би само имената на улиците навяват романтиката на онова време, но...те определено не стигат Sad
  Ами не е съвсем така,  във връзка с голямото пост комунистическо строителство част от сградите ги няма, но голяма част са си на мястото, на мен лично ми е интересно да забелязвам, кое точно е изтрито от сегашния пейзаж. Стара София се опитаха да я възстановят, цяла програма имаше със съответните заетости. Но пък не приемам, че цялото обкръжение около нас не носи своето очарование, не от вчера- в радиус на 500 м2  са събрани- Синегогата, Румънската православна църква, Католическата църква(старата и новата), Света Неделя и Джамията.

Общи условия

Активация на акаунт