Странно ли е това при децата, или нормално ?

  • 2 841
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 399
Май повечето деца минават през такъв период, от такава гледна точка е нормално. Но би трябвало да им се обясни "смисъла" на тази целувка и да се предотвратят по-нататъшни подобни действия. Stop

# 16
  • София
  • Мнения: 1 877
На мен ми се струва супер нормално!!!

Все пак децата са чистосърдечни създания и нямат нашите предразсъдъци и комплекси, наложени от обществото - та за това целувката едва ли е била израз на нещо различно от привързаност и любов м/у децата.

Йоанна постоянна целува бебчо - където свари - ръчички, крачета, главичка, бузки, уста - просто където уцели в момента. Това обаче безкрайно ме радва Heart Eyes.

# 17
  • Мнения: 2 039
Изобщо не е притеснително,а е сладко  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 608
притеснително не е.
децата копират това, което виждат - в къщи, по ТВ...в последствие ще се научи да го целува по бузата. Peace
даже е хубаво, че големият е целунал малкия, а не му е пляснал един зад врата, докато майка им не ги гледа.  Wink
Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 399
Явно не говорим за едно и също, някъде към 5-6год. децата решават да се целуват като"по филмите" и започват да целуват по устата въртейки глава и лигавейки обилно Simple Smile

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мен би ме притеснило единствено голямото да не лепне някой вирус на малкото.

Вирус може да му лепне и без подобна целувка  Wink веднъж да кихне до него и е готово.

# 21
  • Мнения: 2 292
не мисля, че е странно, видял е неЩо, интересно му е в момента, ще спре да му е интересно.

# 22
  • Мнения: 323
В един период и моя син налиташе да целува по устата, но с нежно отклоняване на устата към бузата и обяснения, премина. Сега пак е много целувателен, но по бузките, ръчичката. Не виждам нещо супер смущаващо в целувките по устата, но не бих ги поощрявала.
Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Може би,мацката се притеснява,детето да не придобие други наклонности с тези целувки   Rolling Eyes

Точно така.

А днес бях да видя една позната и малкото й сладурче (момченце). То се скъса да ме опипва по зърната и хилейски се, да вика "Цици!" Embarassed   Фройд е бил много прав.

# 24
  • Мнения: 3 929
Ами моят сен, който е на 1,9 год. се целува с братовчед си, който е на 3 год. Не виждам нищо притеснително в това. Синът ми например целува всички ни така. Ние даже го учим да целува, да показва, че обича.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 105
За мен също не е ненормално, виждала съм и други деца да го правят. Любов Grinning

# 26
  • Мнения: 3 034
Може би,мацката се притеснява,детето да не придобие други наклонности с тези целувки   Rolling Eyes

Точно така.

А днес бях да видя една позната и малкото й сладурче (момченце). То се скъса да ме опипва по зърната и хилейски се, да вика "Цици!" Embarassed   Фройд е бил много прав.

за кое ? е бил прав Фройд ?

# 27
  • Мнения: 2 039
Може би,мацката се притеснява,детето да не придобие други наклонности с тези целувки   Rolling Eyes

Точно така.

А днес бях да видя една позната и малкото й сладурче (момченце). То се скъса да ме опипва по зърната и хилейски се, да вика "Цици!" Embarassed   Фройд е бил много прав.

Оооо,я стига  ooooh! Аман от философи  Crazy

# 28
  • Мнения: 24 467
Аз не го одобрявам, също имам две деца, не се целуваме по устата с тях, те си играят добре, никога не са се закачали или били, но определено не се целуват по устата. Това е въпрос на възпитание, а не на непреодолимо желание от страна на голямото дете. Явно голямото копира от родителите си подобно поведение. У нас не го правим, съответно на баткото никога не му е идвало такова нещо на ума.
Без друго се чудя как да огранича достъпът на вируси и бактерии от страна на баткото и приятелчетата му по отношение на малкия. Има си други начини за изразяване на привързаност и обич.

# 29
  • Мнения: 2 039
Аз пък съм твърдо на мнение,че родителите трябва да изразяват любовта си пред децата-да се прегръщат и целуват пред тях  Peace Това прави децата щастливи и едва ли може да ги "разврати",нелепо е  Crazy Синът ни също го стапяме от целувки  Heart Eyes Колкото до вирусите,ами той ближе земята и краката на столовете  Shocked Joy

Общи условия

Активация на акаунт