Имен ден

  • 2 697
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 272
Аз лично организирах праник на некръстената ми дъщеря по повод имения й ден.
п.с. Стига вече с тези суеверия и подчиняване на казаното от някой си.

# 16
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Нови двайсе!  На мен пьк ми казаха да не празнуваме  именния ден преди детето да навьрши 1 г. ooooh!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Празнува се, защо да не се празнува?

# 18
  • Мнения: 7 201
Празнува се разбира се Peace Peace PeaceВъобще не се притеснявай,че не е кръстен PeaceИмам много познати,които не всички са кръстени и празнуват Hug
Това е и моят отговор.

# 19
  • Мнения: 4 496
Няма ли да се отървем най-после от тези суеверия?!?!Яд ме е ,че все се намира някой,който се изказва какво трябва и какво не трябва да се прави!Писна ми вече да ми казват какво да НЕ правя,а когато има нещо да се прави-никой на хоризонта!Извинете ме,че не е много по темата,но се чудя какво ли ще е следващото нещо,което ще чуя.... smile3511

# 20
  • Мнения: 2 577
защо не ???
стига сега!!!
колко хора има, които не са кръстени и всички празнуват....... /и аз съм била в това число/


Друг е въпроса, че можеш да съчетаеш нещата. Искам да кажа, че ако искаш по принцип да ти е кръстено детенце - направи го на имения ми ден и после пак празнувайте...
Аз лично така направих - и двете ми деца са кръстени на имените си дни, но баткото беше на 4г., а на Димитровден винаги сме празнували

# 21
  • Мнения: 2 159
ами ние празнувахме Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 299
Защо пък да не се празнува. Я се веселете Party

# 23
  • Мнения: 814
 Ние миналата година кръстихме Вальо, но винаги сме си празнували Свети Валентин. Даже сега за първи път чувам, че не трябва да се празнува ако не е кръстен.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 967
Попитай в църквата Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 329
На мен в нашата църква са ми казали следното: след като е четена чиста молитва на майката и детето на 40 ден, до 7 годинка на детето може и да не се кръщава и да си празнувате Simple Smile Хубаво е след това, ако до тогава не сте го направили детето да се кръсти  Hug

# 26
  • Мнения: 1 426
Че даже и да не се празнуваше - щом имате желание да се извеселите, какво ви пречи? Нали няма да ходите в църква да палите свещ и да искате нещо от Бога?

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 613
Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.

Подкрепям, Виктор още не е кръстен, но му празнувахме именния ден
Аз също смятам да празнуваме именния ден на Мария!

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние празнувахме, бебо се казва Велизар, има имен ден на Великден, а тогава беше на 11 месеца. Празнувахме и още как...  Crazy Писнало ми е от хора, които си усложняват излишно живота с глупави суеверия...  Sick

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Празнувайте и Весел Празник!

Общи условия

Активация на акаунт