Сито и доволно бебе! Това е мит....

  • 2 354
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
благодаря на всички! коментарите ви ме накараха да преживея онова чувство, че не съм единствената, която се сблъсква с подобни трудности
а и след онзи няколко часов маратон по реване, малката после ми подари два дена, в които почти не и чух гласчето! Зачудих се дали бебетата нямат механизъм, по който да ни благодарят за утехата и грижите в труден за тях момент, някак си да имат способност да правят жестове на благодарност, след като са ни изпилили нервите...

# 16
  • Мнения: 1 924
Може и така да е...душички.Ако знаеш как на моменти ми е идвало да зарежа бебето на детегледачка и да се изнеса някъде Mr. GreenНикой не може да стои спокоен и усмихнат до едно дерящо се бебе.Хубавото е, че отминава ...колкото повече порастват,толкова повече се увеличава наборът им от средства за комуникация- и започват да изразяват някои от нуждите си по друг начин-я с мрънкане,я с гукане...

# 17
  • Мнения: 2 807
Според мен са колики.

И според мен.

Търпение...
И не забравяй да изключиш газообразуващите храни от менюто си.

# 18
  • Мнения: 264
Бебетата са си човечета и като всички човечета си имат лоши и хубави дни. Те изпитват същите емоции както и ние, само че за разлика от нас не могат да си ги обяснят и се плашат. Представете си изведнъж да попаднете в съвсем нов свят където нищо не е познато и никой не може да ти го обясни.... Обикновено в такива моменти прилагам следната тактика: започвам  да отстранявам една по една вероятните причини за плача на бебчо и така: глад, студено, топло, преумора, неудобна дрешка, стегнат памперс или просто превъзбуда. Всички сме минали от там, бебетата не се раждат с указания за гледане.  Hug

# 19
  • Мнения: 1 420
Мда,мда и при нас беше така. Но си бяха колики, а аз все се чудех защо детето все реве за манжа  Embarassed

Зачудих се дали бебетата нямат механизъм, по който да ни благодарят за утехата и грижите в труден за тях момент, някак си да имат способност да правят жестове на благодарност, след като са ни изпилили нервите...


Май имат  Mr. Green за щастие на родителите им  Laughing

# 20
  • Мнения: 630
Моята дъщеря първите 2 месеца ревеше по цял ден и спеше само по 15 минути. Баща й искаше да се хвърли от балкона, но уви бяхме на първия етаж, та нямаше да има ефект Wink Имаше ужасяващи колики точно 2 месеца и 8 дни. Нища не я успокояваше. Та не засука изобщо, така че за успокоение на гърда не можеше и дума да става. Отказа биберон залъгалка, не понасяше да стои по корем и въобще не обичаше да се гушка. Успокояването й беше малко мисия невъзможна, но сешуарът свърши страхотна работа и на моменти спасяваше положението. Като спряха коликите сякаш имах съвършено друго бебе -спокойно, усмихнато и щастливо. Така че въоръжи се с търпение и после нещата ще се подредят.

# 21
  • Мнения: 272
колики, мила мда. спокойно, не е гладна. бебетата бъркат коликите с глад, стръвно се хвърлят да ядат, после разбират, че не минава и се дърпат с рев.... ужасно е, знам, но минава:)

Знам че темата е стара, но това мнение ме впечатли,защотот точно така прави и моята бебка.
Искам да попитам какво да правя в този случай? Да не я ли слагам на гърдата?

# 22
  • Мнения: 2 401
Според мен трябва да се ръководиш от бебето, ако категорично отказва няма да я насилваш, но може и да се успокои и да си засуче, поне при нас така ставаше макар, че общо взето нямаше колики, правеше го когато и е по-нервно например(и досега се случва вечер като се приспиваме). Simple Smile
Може да пробваш да я разнасяш и лекичко да я полюшваш докато суче! Hug

# 23
  • Мнения: 3 869
Не искам да си представям дори какъв ад може да е това... колики... аз не понасям бебето ми да плаче, ама хич, за щастие колики няма и е добро бебе общо взето, но в трудни моменти си пием хомеопатичното лекарство и така се спасяваме. Знам, че много помага при колики хомеопатията.  Наистина не искам да си представям какво значи 2 месеца бебешки рев по няколко часа на нощт... не бих издържала...

Общи условия

Активация на акаунт