Теста е положителен- Кога да потарсим лекарска консултация???

  • 2 041
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 183
Веднага!   bouquet

# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 33
ееее мерси много,много сте мили

# 19
  • Мнения: 3 478
Нас тук ни викат към 7-8 седмица. Първият път ми беше много странно че чакат толкова, но такава е практиката. Тогава уж по-добре се установявало всичко ( нали видеозон не се полага толкова рано, та може би от тази гледна точка).

# 20
  • Мнения: 4 111
ееее мерси много,много сте мили

О, моля! Радвам се, че ти е добре при нас. Можеш да разгледаш всички подфоруми, само натисни този бутон , който се намира по-горе. Приятно прекарване във форума!  Hug

# 21
  • Мнения: 2 100
Аз изчаках докато отида на лекар, тъй като това беше и шок за нас. Затова трябваше малко и да осмисля положението, защото и двата теста бяха положителни и вероятността да не съм бременна беше почти нулева  Grinning. Но щом имаш проблеми отивай веднага. Съветвам те да разучиш как стоят нещата там с вашата "здравна каса", тъй като на мен никой не ми обясни какви изследвания ще ми се правят, покрити от здравната каса и колко прегледа ми се полагат (направо ми ги изпраскаха първите три пъти, които ходих, след което в пети месец на бременността се оказа, че нямам право вече на прегледи и за всеки трябва да си плащам  Close ).

# 22
  • Мнения: 4 111
Аз изчаках докато отида на лекар, тъй като това беше и шок за нас. Затова трябваше малко и да осмисля положението, защото и двата теста бяха положителни и вероятността да не съм бременна беше почти нулева  Grinning. Но щом имаш проблеми отивай веднага. Съветвам те да разучиш как стоят нещата там с вашата "здравна каса", тъй като на мен никой не ми обясни какви изследвания ще ми се правят, покрити от здравната каса и колко прегледа ми се полагат (направо ми ги изпраскаха първите три пъти, които ходих, след което в пети месец на бременността се оказа, че нямам право вече на прегледи и за всеки трябва да си плащам  Close ).

Нещо са те метнали. Няма такова нещо. Ходих си по 2-3 пъти месечно на преглед, накрая по-често, нищо не съм плащала!!!

# 23
  • Мнения: 2 100
Лилянчо, какво да направя по въпроса тогава? После прочетох в "Майчино здравеопазване" това :
"Имам право на безплатни ехографски изследвания при специалист акушер-гинеколог –един път в І триместър от бременността (приблизително -първите три месеца от бременността) и един път -от 16-20 гестационна седмица (приблизително -към 5-ия месец на бременността)."
Явно се полагат само 2 Sad

Дали не зависи и от самия лекар като човек... newsm78

# 24
  • Мнения: 4 111
Джиджа, като казваш, че си плащаш прегледа, помислих че плащаш самото посещение при лекаря, а не гледане на ехограф. Мен ме гледаха при всяко посещение. Лекарката ти е снобарка и печалбарка. Съжалявам. Не можеш ли да разпиташ за добър гинеколог в твоя град? Аз до петия месец бях в Гърция и ме приеха и в напреднала бременност.

# 25
  • Мнения: 2 100
Лилянчо, ами то време вече не остана. Но за второто ще знам Blush Само едно се питам...като започнат да ми текат 45 дни...как ще определят позата на бебо без ехограф, след като са длъжни и по принцип колко пъти е добре да се гледа бебо в този период? Имам и друг въпрос, но да не пълня темата на авторката, за което и се извинявам!

# 26
  • Мнения: 4 111
Лилянчо, ами то време вече не остана. Но за второто ще знам Blush Само едно се питам...като започнат да ми текат 45 дни...как ще определят позата на бебо без ехограф, след като са длъжни и по принцип колко пъти е добре да се гледа бебо в този период? Имам и друг въпрос, но да не пълня темата на авторката, за което и се извинявам!

Незнам как ще определят позата, като си платиш и те прегледат - ще я определят. Всяка седмица ходех накрая, всеки път ме гледаха, имаше много теми по въпроса, не може да навреди ехографа, не се тревожи за това! Ако имаш друг въпрос и мислиш, че мога да отговоря - ще ми бъде приятно - пиши ми на Лични.

# 27
  • Мнения: 1 919
ми аз отидох в 5 г.с видя се точка с вагинален -ДОКИ казва след 10 дневно закъснение newsm78

# 28
  • Мнения: 1 251
Честито! Гледам, че си в Лондон. Доколкото знам, при тях за бременната всичко е безплатно-даже и фолиевата киселина ти  я изписват безплатно. Но! За да ти потвърдят бременността ще ти кажат най-вероятно да изчакаш към 10-12 г.с. По тяхната здравна каса е малко като нашата-ехограф-2-3 пъти през цялата бременност, кръвни изследвания се чакат за резултат поне седмица-може и повече. Много ги бавят значи. Но там те гледат на 4 Д още от началото. Ще ти назначат мед.сестра, която ще ти звъни за изследвания, резултати и т.н. Ще ти запазва час за доктори, ще те посети у вас, за да си поговорите за раждането. Ще ти дадат още при първия преглед точен списък с датите, на които са отбелязани какви изследвания трябва да си правиш и кога са ти датите за ехографа. За съжаление ако искаш д ходиш на частно повече пъти или за друго мнение при частен доктор-много скъпо излиза /доколкото знам към 400 паунда/. Но не се тревожи-избери си най-близката за теб болница и отиди да се регистрираш. Ще ти обяснят всичко. Успех! 

# 29
  • Мнения: 990
Две седмици след теста ,отидох на гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт