разходките с бебоци в колички и безрасъдни щофьори

  • 1 479
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 307
Ей, много се дразня, когато нагли шофьори се опитват най-нагло да минат през мен, вместо да спрат! Просто културата ни е под всякаква критика.
В квартала, в който живея, има едно кръстовище, което пресичам с голяма доза страх. Проблемът идва от тези, които завиват наляво. Правят го с голяма скорост и хич не им дреме, че има хора на пътеката - уточнявам, че кръстовището е регулирано, има светофар, а на мен свети зелено. Там минавам на 2 пъти /има островче/, иначе рискувам някой да ме метне на предния си капак.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А когато съм с мъжа ми, той бута количката /голям кеф му е/, аз тръгвам първа да пресичам, че ако има жертви да не е бебо; и чак тогава спират и ме гледат лошо ...  smile3515

# 16
  • Мнения: 4 555
Леле, прегазвам ги наред. Тръгнали 3чките по улицата. С колички. И си дуднат нещо. Ни се оглеждат, ни нищо.
Не мисля, че е трябва да е нещо нормално, хората да се "борят" за живота си, когато пресичат улицата.
Колите са измислени с цел лесно придвижване, а не за да карат пешеходците да се чувстват като пилци под бомбандировка и да се оглеждат от коя посока ще им налети някой, за който червения светофар не значи нищо.
Усилията трябва да се насочат към това, да се спазват правилата за движение, а не да се обяснява на всеки пешеходец, че сам си е виновен, задето е излязъл на улицата, че и тръгнал да пресича, моля ти се, какъв тъпанар!

# 17
  • Мнения: 2 673
аз съм и активен шофьор и майка бутаща количка..
никога насред платното не ми се е случвало майка да си бута количката, нито пък аз съм го правила като съм разхождала бебо..Но на пътека шофьорите масово НЕ спират, сред тях има и  ШЕФьорки Mr. GreenДреме ми...щом не минават през мен и количката...изчаквам ги..Господ ще ги спре, ако не ние

# 18
  • Мнения: 4 076
Mного ме е яд също на паркираните по тротоара коли.Там-коли,на платното-коли,а хората да летят ли?На мене ми мина времето с количките,но всеки път се ядосвам,когато по пътя към училище детето ми е принудено да върви по улицата,защото-разбираш ли-РУ на МВР (!)имат паркинг не само в големия си двор,но са си разчертали и целия тротоар наоколо!!Дечицата вървят по улицата,подскачат като пилци,а ако се качат на тротоара,някой излизащ на заден може да не ги види и...не ми се мисли.
Пешеходците пък са ми толкова сладки,като им спра на пешеходна,та чак ми е кеф  Simple SmileУсмихват ми се,благодарят,все едно не съм длъжна да спра и им правя услуга.Чува се"Спря,щото е жена,браво" Simple SmileНо все повече простакели са на шофьорското място и не умеят ли да спират,не знам,но не зачитат ни пешеходна пътека,ни майки с деца-хич даже не поглеждат,навирили носовете-голяма работа,че шофират #2gunfire

# 19
  • София
  • Мнения: 722
Като се замисля не мога да си спомня кога за последно някой ми е спрял на пешеходна пътека  newsm78.... Винаги дават газ, за да минат преди да е тръгнал пешеходеца. А за колите по тротоарите нямам думи. Сутрин, като отивам на работа даже си карат по тротоара и ми свиркат че им преча да минат.... /за да слязат на улицата /

# 20
  • Мнения: 1 353
Аз пък се дразня на малоумни майки с колички, които бутат бебето на пътя и тогава се оглеждат или нагло гледат шофьора и очакват той да се засрами и да даде път. Направо ми настръхва косата!
Аз пък се дразня на разни малоумници които постват подобни определения от типа"малоумни майки" Sick Close

# 21
  • Мнения: 4 076
Аз пък се дразня на малоумни майки с колички, които бутат бебето на пътя и тогава се оглеждат или нагло гледат шофьора и очакват той да се засрами и да даде път. Направо ми настръхва косата!
Аз пък се дразня на разни малоумници които постват подобни определения от типа"малоумни майки" Sick Close
За съжаление,и аз съм попадала на подобни малоумни майки и-ако не във форума,то в колата съм ги нареждала точно по този начин.Тротоарът-свободен,тя си бута количката по платното.Но не за да пресече-просто така си върви,по дължина,асфалтът й се сторил по-удобен.Може би не е малоумно,престъпно е.При този трафик,недостатъчно широки пътища,понякога задръстени с контейнери за смет и спрели коли...при тази усложнена обстановка на пътя,тя вкарва допълнително напрежение и риск,рискувайки и собственото си дете...как да я наречеш такава?!

# 22
  • Мнения: 9 990
Тротоарите в столицата нямат специалните снишения за качване и слизане на колички.Във Варна например има.Аз счупих дръжката на количката си от слез-качи се-заобиколи.Понякога ти се струва, че тротоар има, а като тръгнеш-толкова са стари и проядени плочките или разбити от качващи се коли, че е много трудно да буташ количка по тях, бебето се тресе вътре като...да не казвам какво.Детето ми си е удряло главата заради такива тротоари.Когато си в кола и видиш дупка на пъте-гледаш да я избегнеш, при все, че колата има амортисьори, които поемат донякъде.Детските колички не са лек автомобил, че да минат през кратер или неравност ей така, лесничко.Та затова ми се е случвало да избера и аз асфалта, пред тротоара.А и няма какво да се лъжен-дори и да е свободна една част от тротоара, само след 50-ина мерта вече не е.И пак слизаш.Слез-качи се, слез-качи се.Без ръце оставаш.Понякога и без количка.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Аз пък се дразня на малоумни майки с колички, които бутат бебето на пътя и тогава се оглеждат или нагло гледат шофьора и очакват той да се засрами и да даде път. Направо ми настръхва косата!

Има едно нещо наречено пешеходна пътека или "зебра". Та там пешеходците са с предимство. И шофьорите са ДЛЪЖНИ да спират.


Цитат на: iramira
ми то хубаво е длъжен, ама дали ще спре, а? Ей на това се дразня - не може да разчиташ на този отсреща да пази твоето дете.

Не може, а трябва  Cry

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 08:59 от Tisho_P

# 24
  • Мнения: 9 990
Разбира се, тук никой не ти е длъжен за нищо, нали така  Wink
Онзи ден стоях на пешеходната пътека с количка и дете за ръка.И не спираха и не спираха.А бях стъпила на платното и чинно чакам.Качих децата на тротоара обратно, излезнах сама на платното, застанах по средата и спрях движението със знаци.Върнах се, взех си децата и пресякохме.И защо беше нужно да го правя, се питам?Защото децата бяха гладни и трябваше да отида до магазина да купя хляб.

# 25
  • Мнения: 4 406
Сутрин, като отивам на работа даже си карат по тротоара и ми свиркат че им преча да минат.... /за да слязат на улицата /
ммм? това да го снимаш непременно! каква тъпотия, тия хора срам нямат ли???

# 26
  • Мнения: 766
Случвало ми се е да бъда "малоумна".
Веднага казвам и мястото. Басейн "Диана" и едноимения ресторант.
Там винаги част от колите са спрели, оставяйки прилично място за количка и пешеходци, което означава метър на улицата, а другата част са си навряли колите до стената. Отсрещния тротоар е зает винаги от колите на собствениците на кооперации, за които паркинг места не са предвидени.
Варианта е улицата или да си инсталираме перки.

# 27
  • Мнения: 668
Ние живеем в средно малък град, и светофарите са кът. Но за да мога да отида с дъщеря си до центъра, трябва да пресека една от изходните артерии на града, по която движението е натоварено нон стоп цял ден. Срещу мястото където свършва моята улица, има основно училище, съответно има пешеходна пътека и един от онези "жълти светофари" тип внимание пресичащи деца, както и легнал полицай, но абсолютно никой не се съобразява с това. Защото легналият полицай е на около 1-2 м от пешеходната пътека, и всеки се сили през нея, намалява точно преди полицая, и после продължава с бясна скорост напред. Случвало ми се е сутрин с детето ми, за да го отведа до детската градина (намира се точно до училището) да чакам по 5-10 минути за да пресека, на пешеходна пътека и "светофар". По-често са ми спирали автобуси, тирове и камиони, отколкото леки коли! Е, има и такива индивиди, все пак, благодарна съм им, благодарение на които все пак отиваме в детската градина, иначе може да си чакаме и половин ден. Освен това съм средно активен шофьор, но специално на пешеходни пътеки намалявам, и ако видя че някой чака спирам (и доста често отнасям "поздравленията" на шофьорите зад мен), за да има и той някакъв шанс да премине безопасно. Просто трябва по някакъв начин да се повиши културата по пътя и на шофьори и на пешеходци, като един от начините е да се увеличи наново периода на курсовете за "водач на автомобил", както и да се провеждат съответните полигони и тн, които са били навремето.

# 28
  • Мнения: 3 423
Останах приятно изненадана, че
българските шофьори спират пред
майка с количка, а и се усмихват, че
и закачат бебето ми.

Общи условия

Активация на акаунт