Без думи

  • 3 192
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Това е -останах дез думи,какво прави държавата за децата ни. После раждайте


Кой е казал да раждате?! И защо държавата да е отговорна за това?!  не разбрах, тя ли ти направи детето.

Ти да не страдаш от синдрома на вечното отрицание LaughingДържавата реализира приходи от гражданите си.И да,държавата е абсолютно длъжна да осигури на гражданите си това,за което те си плащат.В случая-медицинска помощ.В закона за здравеопазването е регламентирано как се комппенсира отсъствието на личния лекар.Държавата е отговорна,защото тези нередности трябва да се следят и коригират.Като не ни е направила държавата децата,дай сега и  някой учител като излезе в отпуск да разпуснем класа,защото няма кой да го замести,да отложим плановите операции,защото хирурга има друга работа и нямало кой да го замести,да спрем водата,защото ВиК тази вечер били на банкет и  тях също нямало кой да ги замести Tired ooooh!

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 22:15 от Беа

# 16
  • Мнения: 2 673
Надявам се детенцето да е добре вече.

ВЪОБЩЕ не чакай декември за смяна на Педиатърката. Аз нашата бивша я наричах Путиатърка, защото ми беше омръзнало от тоталната и липса на организация, компетентност и ....освен всичко винаги вонеше на цигари Shockedи на застоял бабешки пуловер Sick
Ноо майките в квартала ,много я харесваха, защото е мила и им позволява да дават на децата сок от 40 ден след раждане, дава им болнични, БЛИЗО е кабинета и в един от блоковете\ нищо, че наред с консултация на новородени в СЪЩИЯ кабинет вървят и прегледи на БОЛНИ ХОРА!!! Освен това през цялото време докато бяхме при нея се налагаше да си пускам изследвания- кръв, урина и пр-. в болницата където работя, нито веднъж не ми ДАДЕ НАПРАВЛЕНИЕ, макар че такова съм искала..Пред кабинета и беше гмеч от роми, болни деца, новородени ...просто защото ДРУГ ПЕДИАТЪР наблизо няма.
Радвам се че записах бебо  при една докторка в поликлиниката на Мадрид, тя винаги ме уведомява кой и е заместник, има винаги нощен дежурен лекар ТАМ и съм АБСОЛЮТНО СПОКОЙНА. Обсъждаме заедно кое е най-добро за детето, винаги ме изслушва и взема впредвид моите тревоги. Хем е човечна, хем е в час с новостите в Педиатрията, хем е ОТГОВОРНА!!!!
ПОДАЙ МОЛБА в ЗК в кв Стрелбище, до Първа Инвестиционна. Поради смяна на адреса, никой няма право да ти откаже смяна на "личния" доктор Wink.Става точно за пет \работни\дни! аз го направих и не съжалявам.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 605
Това е -останах дез думи,какво прави държавата за децата ни. После раждайте


Кой е казал да раждате?! И защо държавата да е отговорна за това?!  не разбрах, тя ли ти направи детето.

Ти да не страдаш от синдрома на вечното отрицание LaughingДържавата реализира приходи от гражданите си.И да,държавата е обасолютно длъжна да осигури на гражданите си това,за което те си плащат.В случая-медицинска помощ.В закона за здравеопазването е регламентирано как се комппенсира отсъствието на личния лекар.Държавата е отговорна,защото тези нередности трябва да се следят и коригират.Като не ни е направила държавата децата,дай сега и  някой учител като излезе в отпуск да разпуснем класа,защото няма кой да го замести,да отложим плановите операции,защото хирурга има друга работа и нямало кой да го замести,да спрем водата,защото ВиК тази вечер били на банкет и  тях също нямало кой да ги замести Tired ooooh!
Peace
А такива изказвания от рода на това на Мадам Гоца - ами не виждам защо въобще трябва да се коментира. Простотия............... А иначе аз също ползвам само частни клиники, но това далеч не значи, че държавните трябва да са... ooooh!

# 18
  • Мнения: 721
Това е -останах дез думи,какво прави държавата за децата ни. После раждайте


Кой е казал да раждате?! И защо държавата да е отговорна за това?!  не разбрах, тя ли ти направи детето.
Имаш право да си изкажеш мнението, но това, което си написала е тъпо. Другите са ти написали доста неща, така че няма смисъл да се повтарям.

# 19
  • Мнения: 5 468
Повечето педиатри, имат договори с частни клиники, когато ги няма или се наложи през нощта преглед, както в събота или неделя, да преглеждат пациентите им безплатно.
Нашата педиатърка е в 7 поликлиника и има договор с МЦ "Полимед". Колежката й, има договор с МЦ "Лора"..., въобще... по всяко време можем да разчитаме на мед. помощ. Дори в Полимед да се сблъскаме с доктор, завършил наскоро с царски пищови... поне ни пращат с направления към други болници. Така се случи през май месец с детето ми... отидохме в неделя в Полимед, не можаха да разберат, какво й е и ни пратиха с направление в ИСУЛ, където веднага установиха отит.
Съветвам те да проучиш тези неща и да си смениш педиатъра с някой, който работи с някой медицински център. Ще бъдеш спокойна по всяко време на денонощието (не че когато детето ти е болно посред нощ е възможно това, но поне ще го види лекар newsm78).

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
В такива случаи просто звъня на частна лекарка да дойде в къщи. До 30мин. тя идва, преглежда детето, пише рецепта и взима 6 лв за идването си. Няма нерви, няма разправии по поликлиники и кабинети. Същата лекарка отговаря на jsm-a всеки път когато звънна, по което и да е време.

# 21
  • Мнения: 668
Според мен мамите правилно са те насочили към смяна на педиатъра. Нашия (а ние живеем в среден град, може да се каже и малък) е сключил договор с един частен медицински център "Асклепий", и винаги извън работното му време (вечер, събота, неделя) мога да заведа малката там, и да знам че ще я прегледа специалист, при нужда ще я пренасочат за изследвания или други манипулации, и за всичко това няма да ми вземат и един лев, тъй като всичко ще мине през здравната каса.

# 22
  • Мнения: 10 758
Добре де, за какво да си сменя лекарката, ако е доволна от нея?
Но все си мисля, че ако е в отпуска е трябвало да има заместник newsm78
При нашто педи е така.

Общи условия

Активация на акаунт