Поредната гавра в "Св.Лазар"

  • 16 254
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 258
Така е...всички,които са доволни оттам и казват положителни неща лъжат....Това е психиката на българина-да вярва само в негативизмите....

# 46
  • Мнения: 5 255
Цитат на: nikol78
А докторите, които работят в Св. Лазар практиркуват ли и на друго място?


Когато раждах юли 2004 г. в МД видях Д-р Лачев там.
Той беше лекаря на момичето, с което лежахме в реанимацията(в предродилна зала по-точно, че реанимацията беше пълна) след секцио.
Знам, че работи и в "Св.Лазар" - занимава се с  ин-витро.
Тогава присъствах на гаф, който няма да ми изчезне от съзнанието.
Цяла нощ се бориха да спасят родилка след секцио направено и от Налбански (умишлено не слагам титла - давали са за него и по ТВ).
Направи жесток кръвоизлив, загуби много кръв, наложи се преливане и .....
Та тогава се събраха над 20 лекари - това става през ноща.
Наблюдавах всичко, защото бе пред очите ми, т.е. срещу мен.
Въпросният Д-р Лачев беше този, който се намеси адекватно и компетентно, докато останалите се тюхкаха и шушукаха, че я изпускат.
Малко офф се получи, но всичко е въпрос на късмет.
Гафове има навсякъде и във всяка болница.
 Praynig  Praynig  Praynig  да не се случва на никого.

А по темата за "Св.Лазар" - имам няколко приятелки родили там - ами нямат оплаквания  Wink

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: DEianaZ
ужас
не е много смешно да ти кажа Neutral Face


права си не е смешно
на мен просто ми е смешно защото имам личен опит с тези хора и ги знам що за стока са, за туй...

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: EliG
Цитат на: dodo_dodo


Аз пък знам за поне едно изпуснато бебе. По-добре да не разказвам коментара на доктора когато това се е случило.
Педиатъра на децата ми е заместник директор на Института по педиатрия. По негови думи най-много новородени се карат там именно от Св.Лазар и след това от бившата Правителствена.


Додо, може ли да ми кажеш как се казва педиатъра ви, може и на ЛС.Мерси!


Стефан Стефанов се казва.
Чудесен лекар. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 376
Да ви кажа, аз преди да почна активно да чета БГ-Мамма изобщо нямах представа за гаврата, която представлява самата болница "Св. Лазар". Много пъти съм минавала край нея и все съм си мислела, че е добре, че все пак има и луксозни клиники, където ако имаш пари ще те гледат като писано яйце (по западен образец тип филма "Болница в Шварцвалд"). Даже  ми е минавало през ум, че може би си струва човек да посъбере пари и да си осигури едно раждане в перфектни условия. Едва като прочетох мненията в този форум ми просветна за истината.

Предполагам, че много майчета разсъждават точно както мен, с тази разлика, че не са чели БГ-Мамма или Дир-а и не им е просветнало за истината. Ей за такива случаи би било добре да се намесят и медиите, примерно бТВ, само че те не биха рискували да бъдат съдени после от собствениците на "Св. Лазар"...  #Sniper

# 50
  • Мнения: 2 258
Цитат на: Grizabella
Да ви кажа, аз преди да почна активно да чета БГ-Мамма изобщо нямах представа за гаврата, която представлява самата болница "Св. Лазар". Много пъти съм минавала край нея и все съм си мислела, че е добре, че все пак има и луксозни клиники, където ако имаш пари ще те гледат като писано яйце (по западен образец тип филма "Болница в Шварцвалд"). Даже  ми е минавало през ум, че може би си струва човек да посъбере пари и да си осигури едно раждане в перфектни условия. Едва като прочетох мненията в този форум ми просветна за истината.

Предполагам, че много майчета разсъждават точно както мен, с тази разлика, че не са чели БГ-Мамма или Дир-а и не им е просветнало за истината. Ей за такива случаи би било добре да се намесят и медиите, примерно бТВ, само че те не биха рискували да бъдат съдени после от собствениците на "Св. Лазар"...  #Sniper



Аз съм изчела безброй негативни мнения ,за която болница се сетиш...Това означава,че няма да има къде да родя ли? Rolling Eyes

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: SAYONARA
Така е...всички,които са доволни оттам и казват положителни неща лъжат....Това е психиката на българина-да вярва само в негативизмите....


Кой твърди такова нещо ? Аз не казвам, че ти лъжеш или тези които са доволни. Трябва да има и все някой доволен нали?
Ето, аз също съм доволна от условията там. Бяха много любезни докато всичко беше ок.
Но когато нещата се скофтиха и изведнъж изчезна и любезност и всичко. Да не говорим за арогантността и лъжите.
Защо ме караш сега да пиша неща от преди 3 години ?
Въпрос на приоритети е. За някои лукса и доброто отношение са достатъчни.
Аз държа и на други неща обаче. Измежду които уважението и честното отношение.
Не може детето ти да е с 40 градуса температура и педиатърката им да каже, че е събота и да му турна капки за очи и ако реша пак да и се обадя. Не е редно след проведени неколкократни разговори именно с Николова и обещания от нйна страна, че нещата ще се коргират от тяхна страна, те да си продължат. И когато и се обаждам предия ден да и кажа, че мъжа ми ще отиде на следващия да си изтегли остатъка от абонамента и тя да се съгласява, да се скриват. Като някакв мушмороци ! Крият се ! Нямали пари в момента. Утре да идел. А детето с 40 градуса. На 4 месеца. Звъня аз от вкъщи / а мъжа ми виси през това време пред клиниката щото му хлопнала акушерката вратата под носа/, търся Николова и тя хоп - обажда се, там си е.....
Айде стига толкова, не искам да си спомням.... Imp
Частна клиника, перфектно отношение...дрън дрън та пляс.
Не направили кръвни изследвания, тя ме убеждава един час, че били . После признава, че не са, а дофторът казва на мъжа ми - е, кво толкова бе ? на вас не ви ли се случва някоя сутрин да забравите да си изпиете кафето? Ми детето има стафилококи щото не си миете ръцете !
Главтата им акушерка, която беше и счетоводител и лаборантка, Николов, който в личната си кола товари прехваления кувьоз/ захранва го сигурно от запалката на колата/ и кара лично бебетата в Мед. академия и педиатрията.....и ще и още.....
Нямаха по това време стерилизатор, изваряваха в тенджери  шишета, залъгалки нямаха. От някакво мазе една нощ след половин часово дирене ми дадоха една, че Денис се дереше като заклан. Ни изварена, ни нищо. Що ли има стафилококи.
Ми щотоне си мием ръцете бе, Елементарно.

Мога да пиша с часове. И то много по-потресаващи неща.
Но едва ли има смисъл. Най-много Николова да получи тремор докато чете темата. Щот това правят по цял ден. висят в нета.
Уважавам мнението ти. Доволна си Аз не съм.
Нормално. Нека спрем дотук.

# 52
  • Мнения: 2 258
friendship Няма да спорим повече:)Не се ядосвай-и аз се подпалих все едно че болницата е моя....хихи

Желая на всички лек и спорен ден без нерви;)

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
поне като си плащаш трябва всичко да е на 6... Додо съжалявам за това, което ти се е случило.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: SAYONARA
friendship Няма да спорим повече:)Не се ядосвай-и аз се подпалих все едно че болницата е моя....хихи

Желая на всички лек и спорен ден без нерви;)


Не теб също успешен ден cheers

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: mam@
Цитат на: nikol78
А докторите, които работят в Св. Лазар практиркуват ли и на друго място?


Когато раждах юли 2004 г. в МД видях Д-р Лачев там.
...Въпросният Д-р Лачев беше този, който се намеси адекватно и компетентно, докато останалите се тюхкаха и шушукаха, че я изпускат...:


и аз офф:
Д-р Лачев е като баща, за родилка под негова опека.
Страхотен е  Grinning

# 56
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Шани
и аз офф:
Д-р Лачев е като баща, за родилка под негова опека.
Страхотен е  Grinning

 newsm10
И аз останах с тези впечатления.
Много мил човек.

# 57
  • Мнения: 46 551
Цитат на: mam@
.........Цяла нощ се бориха да спасят родилка след секцио направено и от Налбански (умишлено не слагам титла - давали са за него и по ТВ).
Направи жесток кръвоизлив, загуби много кръв, наложи се преливане и ..........


Тоя доктор искам да го  #2gunfire  Заради него плюя наляво надясно по МД Imp

# 58
  • София
  • Мнения: 2 952
Малейй, колко се изписало ...

Аз раждах в тази болница през миналата година. Всичко мина много леко за мен и бебето, макар че имах усложнения от първото секцио и операцията беше по-тежка. Условията за престой не са това, което ме накара да избера тази болница. Секциото се налагаше за съжаление - първия път в Тина Киркова си оставиха ръцете (и стафилококите) и важното е, че след преживяното там успях макар и след много години да имам бебе отново. Не съм ничий адвокат и не пиша това, за да влизам в спорове.

Не мога да се стърпя за кажа, че коментарите за цените там са безмислени според мен. Престоят в частна клиника навсякъде е скъп и малко хора могат да си го позволят. За мен беше важно, че не се наложи да давам рушвети на някой, за да свърши работата, за която всъщност е назначен. Направих го веднъж и резултатът беше плачевен.

За мен винаги е тъжно, когато прочета, за някоя жена, с която са се отнесли зле, в която и да е болница. Преживяла съм го и не го пожелавам никому.

# 59
  • Мнения: 809
Е, нека и аз да кажа. След като си направих теста за бременност и установих, че е положителен, реших да потвърдя тази радостна новина в болнично заведение. Съпругът ми се сети за "Св. Лазар", защота често минавал покрай нея и му се е набила в съзнанието. Отидох и установиха бременност. Реших да проведа проследяването на бременността там. Още нямаше (3D ехографа). Бях чела много и само негативни отзиви за "СВ. Лазар" и въпреки това реших да родя там. И за миг не съжалявам Първо: Когато бях в 7 месец закупиха прословутия ехограф, за който д-р Николов каза, че струва повече от половината сграда. Вече си бях платила абонамента за проследяване на бременността и той ми каза, че мен повишаването на цените не ме "хваща", което опровергава някои твърдения за комерсиализъм, алчност и др. Второ : Благодарение на този ехограф се видя, че Стефчо е с два пъти увита пъпна връв. Но всеки път проследявахме притока на кръв през пъпната връв. И понеже бях чела отзивите на dodo_dodo за болницата, реших, че ме лъжат, за да ме накарат да родя секцио.(имайте предвид, че преди да се види този проблем, ми казаха сама да реша как искам да родя, че дори и след като видяха увитата връв ми казваха до последно, че може да се отвърти, и все пак аз решавам, естествено ми обясниха съществуващите рискове при естествено раждане). Въпреки всичко и най-вече, за да не рискувам живота на детето, реших да отхвърля породилите се съмнения и да се доверя на лекарите и да родя секцио. Леля ми е лекарка и присъстваше на раждането. Оказа се, че пъпната връв е увита не 2, а 3 пъти. Д-р Николов е бил най-добрият специалист по увита пъпна връв в Майчин дом. Е, което е вярно, вярно е!!! Благодарение на него и на екипа му сега имам едно сладко двегодишно бонбонче вкъщи. Трето Реших да запишем Стефчо при педиатърката в "Св. Лазар". Д-р Данчева е много компетентен лекар и добър специалист. Благодарение на нея до момента не сме взимали антибиотик, слава Богу! Винаги успява да ни каже нещо друго преди антибиотика и то да се окаже ефикасно. Няма събота, няма неделя, нито национални празници. Първия път когато бяхме на контролен преглед се падаше 3 Март. Аз звъннах в болницата, за да питам по-рано или по-късен ден да дойдем. А те ми отговориха - "Какво като е трети Март, ние работим".
Е какво да кажа повече. Доволна съм и това е! Може да има и недоволни. Но във всичко и навсякъде е така. Има доволни, има и недоволни. Само че доволнита рядко се сещат да пишат, а недоволните ги напъва отвътре и затова има повече постинги от недоволни.
Май много писах. Стига толкова.

Общи условия

Активация на акаунт