Поредната гавра в "Св.Лазар"

  • 16 273
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 252
Не съм чела всички мнения по темата , но исках нещо да  вметна, защото  ми се струва , че  несправедливо и ПРЕКАЛЕНО се  плюе болницата  Naughty
Първо защо от  един , два трагични случая  се  вади извод, че специалистите  са  некъдърни, че  едва  ли не  там хората не  само им обират  парите, но и ги колят  Crazy
Ами смешни стяват някои мами, които дори не са  отишли на един единствен  преглед там и въпреки това обиждат  и  #2gunfire лекарите  Laughing
Ние  българите  много си падаме  да плюеме, когато не става въпрос за нащта  паница!
Кога най-после ще се  научим да  уважаваме  и различното  от нашето собствено мнение ?!?


Както каза jeanadark, всеки сам избира да  отиде  в  тази болница, има  много доволни, аз  лично ходя  на  проследяване на  бременността там и съм много доволна  от  грижите и отношението, както  и от техниката там  Simple Smile Едно от нещата , което  досега  не  съм виждала в  нито една клиника, когато съм ходила на гинеколог на  частно или не, е, че  там като си вземеш час , не  идват  10 жени по-спешност, които те  предреждат и ти си губиш деня  в  чакане  пред  кабинети !!!  Naughty
И накрая ще  потвърдя, че въпраки отрицателното ви мнение тук, клиниката не страда  от  липса на клиенти.
 Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 4 965
...
Едно от нещата , което  досега  не  съм виждала в  нито една клиника, когато съм ходила на гинеколог на  частно или не, е, че  там като си вземеш час , не  идват  10 жени по-спешност, които те  предреждат и ти си губиш деня  в  чакане  пред  кабинети !!!  Naughty
...

Не знам в кои болници си ходила, но (особено в акушеро-гинекологичните клиники) ако си в час - си влизаш според часа. По спешност приемат само в спешните кабинети (в големите болници поне е така - отделно са женските консултации и отделно са спешните приемни).

# 77
  • Мнения: 7 640
То, само да ти водят консултацията, не е велико геройство.
И на мен в една поликлиника една "велика докторка" ми водеше консултацията и все се представяше като "по-по-най". Ама мина време, родих (добре, че имаше други Доктори, та я отсрамиха), а сега е в черния списък.
Т.е. лични впечатления от болница, човек може да има, като полежи малко в нея и (още повече) като мине малко време. Не рекламирам продукт, на който съм вземала само тестери, без да съм ползвала по-продължително време  и да съм проверила дали няма да се изприщя (примерно) от него Naughty.
Другото се нарича реклама "на сляпо".

Айде на спама
къде, бе Азафче да полежи, в кое от всичките им отделения Wink Те че са поливалентни специалисти знаем.

# 78
  • Мнения: 252
Не знам в кои болници си ходила, но (особено в акушеро-гинекологичните клиники) ако си в час - си влизаш според часа. По спешност приемат само в спешните кабинети (в големите болници поне е така - отделно са женските консултации и отделно са спешните приемни).
Ходила съм и в Шейново, и в св. София, и във Вита , когато не  бях още  бременна и винаги  ме предреждаха! Особено в  Шейново си  изчаквах , чакането  и по 3-4часа съм чакала и накрая  ме претупаха защото доФтора  бързал за  операция !!!! Sad
А във Вита, уж частно, пари даваш, веднъж след  като чаках (имах си записан час специално и бях навреме за него!!!) ме  върнаха  и за следващия ден  да  съм дойдела, понеже  имало много  хора  и не  можаха да  ме  вземат  #Crazy
Да  уточня, че  по принцип мразя да чакам  Mr. Green
Затова  в  св. Лазар  като  ходя , едно от  нещата, които  ми се  наби в очите беше  това - никой не  те  предрежда ! Sunglasses

# 79
  • Букурещ
  • Мнения: 7 843
Собствениците пак ги заболя. Мине се не мине се, с нови никове, и пак личи Sunglasses

# 80
  • София
  • Мнения: 92
Liorena здравей, искам офицялно да те оведомя, че темата я има в "майки бъдещи и настоящи", там моля всеки да разкаже за личен опит от клиниката, за да може да се добие по-добра представа за какво точно става въпрос, и понеже в тази тема( тъй като е една от "най-обширните" за Св. Лазар) аз не видях никъде да си написала лично преживяване от там те моля ако има такова да го включиш в новата тема. Ако се окаже че нямаш такова и се осланяш на постинги от други потребители ( или по-скоро от форумите в дир и тук), просто остави хората с нови и пресни впечатления които са били там да разкажат как е точно.
Аз мога да ти разкажа за всяка една държавна болница по някой кофти случай, повечето хора се палят от това че като си платят и мислят е всичко ще е перфектно,няма го този филм. Навсякъде лекарите са хора. Дори и най-големите специалисти правят грешки.Няма да давам примери. Просто недейте да се палите първоначално от това че се плаща там.
За някой хора дори и 600 лв. са много да отделят за раждане, но това е вече според възможности и желание. Дали ще те осакатят за толкова или 5 пъти по 600....предполагам че няма значение.
Аз просто искам да спрете с плюенето, казали сте си мнението от което много бъдещи майки се осланят, пак те приканвам да пишеш в новата тема ако имаш лично преживяване там - добро или лошо, защото хората няма да спрат да ходят там .... пълно е , самата аз се учудих след всичко изчетено че е така. Призовавам ви да бъдете полезни а не да тъпчете на едно място.

# 81
  • Мнения: 650
Това не го знаех и ще кажа-съжалявам че JeanaDark че ражда в БГ. Изчетох всичко и за съжаление установих че никои не иска да си отвори очите и да си признае че БГ здравеопазване е една мафия и след това здравеопазване ако може да се нарече така-това го знаех преди да видя и другата страна на монетата. Не ми пука колко ще ме оплюете, но нещата в държавните клиники са ужасяващи даже когато ги описвате като много добри и ако обичат скритите лекари във форума да си затварят устата. Вече света е достатъчно отворен така че всеки да провери лъжите и необразоваността и нежеланието за промяна на нашите любими доктори в БГ. Може да има и сигурно има изключения-но масата е пфууу-правят се на богове и те гледат в ръцете. В този форум се побликуват теми които са едностранно мнение и са много старателно подбрани и доста трябва да се разтърсиш из нета-за да намериш точно това мнение, но пък точно това мнение оттърва точно на БГ доктори и интересно -прилага се в единствено и само в БГ-Имам вече доста примери и наи-мразя като почнете с някакви изрезки от темата и половинки от изречения да се заяждате с хората. Ако веднъж поне изпитате празника на раждането както JeanaDark е изпитала ще разберете за какво става въпрос и защо търси Свети Лазар. И стига с този лукс-това е добавка-колко пари струва човешкото отношение- защо трябва да се чуствам виновна че съм с 5 кг отгоре, че викам като ме боли и че минавали еди-колко си родилки и било нормално акушерките и докторите да са навъсени.  И пак някои беше писал колко е била щастлива че лекарката се обаждала по телефона през три часа да види как е newsm78-леле мале-да ,да продължаваме да сме доволни и те нещата как ще се променят.Всяка болница има грешки и наи-добрата.  да, много ми е лесно да пиша като не съм там, ама в крайна сметка и да ви пиша как е тук пак никои не иска да чуе и болшинството е доволно от мизерните родилни домчета. Аз бях там и като гледам не се е променило - болшинството не иска да го промени. Явно за да си добре в този форум се съгласяваш с общото мнение от форума-без значение дсли е грешно, пишеш няколко изречения без тежест, че по дългите не са четат или не се осмислят. От всички мнения за свети Лазар две бяха отрицателни, всички други положителни.  Според мен звучи добре и въпреки лукса и отношението което описват положителните мнения си мисля че ще е класи под това което JeаnaDark e изпитала при първото си раждане, защо-защото промяна не става и при наи-добро желание за 15 години промени, от които последните се даже влошава май.

# 82
  • Мнения: 2 653
Съгласна съм с положителните мнения относно болницата.В момента си следя бременността там и след 5 дена ще раждам там- НОРМАЛНО раждане, което е на ЕДНА цена със секциото.Доволна съм от всичко - а са ме приемали не веднъж по "спешност"(защото аз си мислех , че ми има нещо) и винаги всичко е било на ниво от тяхна страна.Лежала съм там  няколко дена в седмия месец.
През нощта, само защото изведнъж ме прободе нещо в корема , докато се обръщах да лежа на другата страна-и  веднага започнаха да следят тоновете на бебето, моето кръвно и стояха около мен буквално докато не заспах, а  никаква болка не усетихслед тази единичната.
Веднъж се обадих , че отивам , защщото имах проблем .Бях се забавила малко и д-р Николова ми се обади да провери дали съм добре да не ми е станало лошо някъде(защото ми е много ниско кръвното и  в тези жеги е ад)
От раждането се надявам да споделя хубавите си емоции след това.
И ако някой ми каже , че е привлечен от луксозните условия там - буквално ще му се изсмея-това не са луксозни условия- това са НОРМАЛНИ условия.
Не желая (както някоя от вас беше писала, но не помня коя Embarassed) да давам рушвети за това, което лекарите са длъжни да направят.
А за сакатлъците те стават навсякъде.От както забременях и започнаха да ми правят впечатление репортажи по ТВ за разни родилки- гледала съм поне 10-тина смъртни или тежки случай при родилки и новородени и то не в частни клиники за последните 9 месеца.
Друго, което искам да споделя е , грешката на един лекар не означава, че цялата болница е калпава(това относно първоначалния постинг в темата).И аждаба- за какво са и правили втората операция на тази жена?И тя 4 години не е ли ходила на лекар-някой ПО-КОМПЕТЕНТЕН - да разбере, че са я излъгали???И този Чудодеен лекар , защо разчита на чужди снимки, а не назначи нови  ???
Последно искам да сподяля, че забелязах тук във форума, че има жени които като не могат да си позволят нещо веднага му изтипосват лошите страни.А защо?За мен е важно (в която и болница да отида)да имам доверие в лекаря.Изчетох доста материали докато реша къде да раждам заради болшинството от отрицателни мнения тук за Св.Лазар отидох там с малки резарви, които бяха забравени след няколко прегледа и особено след като лежах там няколко дни.
Не съжалявам за избора си.

# 83
  • Мнения: 511
Съгласна съм с положителните мнения относно болницата.В момента си следя бременността там и след 5 дена ще раждам там- НОРМАЛНО раждане, което е на ЕДНА цена със секциото.Доволна съм от всичко - а са ме приемали не веднъж по "спешност"(защото аз си мислех , че ми има нещо) и винаги всичко е било на ниво от тяхна страна.Лежала съм там  няколко дена в седмия месец.
През нощта, само защото изведнъж ме прободе нещо в корема , докато се обръщах да лежа на другата страна-и  веднага започнаха да следят тоновете на бебето, моето кръвно и стояха около мен буквално докато не заспах, а  никаква болка не усетихслед тази единичната.
Веднъж се обадих , че отивам , защщото имах проблем .Бях се забавила малко и д-р Николова ми се обади да провери дали съм добре да не ми е станало лошо някъде(защото ми е много ниско кръвното и  в тези жеги е ад)
От раждането се надявам да споделя хубавите си емоции след това.
И ако някой ми каже , че е привлечен от луксозните условия там - буквално ще му се изсмея-това не са луксозни условия- това са НОРМАЛНИ условия.
Не желая (както някоя от вас беше писала, но не помня коя Embarassed) да давам рушвети за това, което лекарите са длъжни да направят.
А за сакатлъците те стават навсякъде.От както забременях и започнаха да ми правят впечатление репортажи по ТВ за разни родилки- гледала съм поне 10-тина смъртни или тежки случай при родилки и новородени и то не в частни клиники за последните 9 месеца.
Друго, което искам да споделя е , грешката на един лекар не означава, че цялата болница е калпава(това относно първоначалния постинг в темата).И аждаба- за какво са и правили втората операция на тази жена?И тя 4 години не е ли ходила на лекар-някой ПО-КОМПЕТЕНТЕН - да разбере, че са я излъгали???И този Чудодеен лекар , защо разчита на чужди снимки, а не назначи нови  ???
Последно искам да сподяля, че забелязах тук във форума, че има жени които като не могат да си позволят нещо веднага му изтипосват лошите страни.А защо?За мен е важно (в която и болница да отида)да имам доверие в лекаря.Изчетох доста материали докато реша къде да раждам заради болшинството от отрицателни мнения тук за Св.Лазар отидох там с малки резарви, които бяха забравени след няколко прегледа и особено след като лежах там няколко дни.
Не съжалявам за избора си.

Явно на различни хора се подава различна информация. Братовчедка ми роди преди месец в св.Лазар със секцио и повярвай, имаше разлика в цената между него и "нормалното" раждане. За самата болницаизчетох в тази тема всякакви мнения - нямам личен опит и затова не мога да съм сигурна кой прав, кой крив. Едно обаче е сигурното - таксите там са умопомрачително високи и определено не са за стандарта на българина. Има хора, които си го позволяват. Разбира се, в това няма нищо лошо. Но те не са мнозинството... Иначе за самата болница са се погрижили да изглежда луксозно и отвън, и отвътре. Но тук изниква въпросът от познатата ни телевиознна реклама на Загорка: "А дали това е най-важното?" Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 650
може да не е малко по темата, но като се казва умопомрачителни цени и аз не знам как това процъфтява в БГ като болшинството не моге да си го позволи newsm78Дали е наи-важното-ами бих подходила че всеки разсъждаващ човек би искал да има по висок стандарт и тази болница със сигурност плаща повече на лекарите и персонала и всеки би искал да работи там, конкуренцията по-голяма и по добрите доктори ще са там. Има някаква логика, нали newsm78 иначе и на мен не ми е ясно кои отива в т.нар хосписи, коити са 1000 лева на месец и от чужбина да помагаш това са много пари на месец. Аиде раждането е еднократно все пак, но частна болница, хоспис-мама миа!

# 85
  • Мнения: 143
Не разбирам как някои жени се връзват на рекламите за тази болница и дават по 3 хиляди за раждане !?!??!?!

# 86
  • Мнения: 252
иначе и на мен не ми е ясно кои отива в т.нар хосписи, коити са 1000 лева на месец и от чужбина да помагаш това са много пари на месец.

Лана, за  проследяване  не се  плаща 1000 лева на  месец , а  цялото ти проследяване е  толкова за 9 те  месеца. Това са прегледи с ехограф, всички видове  изследвания  на кръв  , урина и тн ..., както и записи на  тоновете  на  бебето от 35 седмица , всяка седмица се  ходи. В абонамента влиза също 24 часово разположение  на доктора, в  случай на  проблем! Ако възникнат  въпроси може да  му се  звъни за справка  по всяко време.
Това  го казвам от  личен  опит, там ме  проследяват  и там ще  раждам другия  месец.
Относно цените за раждане  нормално и с  цезарово, ще  подтвърдя , че  цената е една  и съща и за  двете  - 2500 и двете са с упойка епидуларна  или спинална! В цената  влиза  5 дена престой в  единична стая, медикаменти и храна за  майката, която се  поръчва  от ресторант ...
Също така, няма нужда да си носиш почти нищо за раждането, всичко ти се дава  от там: пантофки, ношница, лигнини, хавлии, сапуни, памперси за  бебето.... Единственото нещо, което ще нося е  лична  козметика, помпа за  кърма и залъгалка  за бебето. За  изписването - дрешки Simple Smile
Всичко това, като отчетем, добрата  и нова  апаратура, избрани специалисти, които са заинтересовани при това , да не стане  някой гаф, много мило и учтиво отношение, страхотна  хигиена  и конфорт си струва напълно 2 500 те  лева, за  който ги има  Wink
А за който ги няма  има други болници, които да се  надяваме скоро да достигнат подобен стандарт!  Peace

# 87
  • Мнения: 2 653
Лана, за  проследяване  не се  плаща 1000 лева на  месец ,
...
А за който ги няма  има други болници, които да се  надяваме скоро да достигнат подобен стандарт!  Peace
Абсолютно е така.Аз родих там миналия месец и съм изключително доволна.В кръга на шегата - за тези 2500лв на изписването и бутилка шампанско отварят за наздравица newsm24
Изтекоха ми водите предния ден и цял ден лежах на системи за предизвикване.Но нито см разкритие #CrazyНакрая влязох за секцио(и добре , че стана така че пъпната връв беше около вратлето  и съвсвм малко води).На 6тия час бях на крака, на 3тия ден ни изписаха(по наше желание).Къпя си бебето от първото къпане вкъщи, чуствам се перфектно.А като чета какви неволи имат някой майчета със секцио....и то в любимите на целия форум държавни болници, където то взимат пак пари, но по такъв безочлив начин.А условията не са същите.На мен ми се е обаждала д-р Николова да ме пита да не ми е станало лошо някъде, защото знаеше ,че съм сама и закъснях за уговорен преглед.Вдигала съм ги на крак не веднъж  с фалшива тревога, а те винаги с усмивка ме приемаха.Д-р Николова и звънях буквално по всяко време и за всяка глупост.
А дори и залъгалки от там дават  LaughingМъжа ми стоя с мен  през цялото време и ме изпрати до операционната.Видя бебка веднага.А като чета , че в някой родилно домове бащите виждат бебетата през прозореца #Crazy с бинокъл ли  с какво ли???
Лоши неща могат да се случат навсякъде.Просто като че ли има някой хора, които злобеят или не знам как да си го обясня.вТук във форума като че ли само за тази болница се пише лошо newsm78

Успех, ziyah!Избрала си добра болница!Аз като прочетох в началото толкова много лошо по адрес на болницата се шашнах малко .

# 88
  • Мнения: 650
Съгласна съм с вас! Grinning Просто не съм се доизказала-затова казах че не е по темата. Говорех за места където някои се грижи за теб 24 часа след операция или друго заболяване когато близките ти са далеч и няма кои-там е 1000 лева на месец грубо или 36 лева на ден доколкото знам. Не тава въпрос за раждане. Затова се чудех, кои може да си ги позволи -явно много хора за да процъфтяват тези места newsm78 А и цените за раждане не са малки, но ако съм в БГ и ги имам тези 3500 веднага бих отишла там Това което прочетох много ми хареса и много се доближава до тукашната болница където раждах и това ме радва много че сте могли да изпитате празника на раждането!Супер!Доста пари са , но според мен си заслужава-жалко само че който ги няма Cry и само този който не го е изпитал ще продължава да се самонавива че и "онова" беше добре-нали сме живи newsm78

# 89
  • Мнения: 3 932
....тази болница със сигурност плаща повече на лекарите и персонала и всеки би искал да работи там, конкуренцията по-голяма и по добрите доктори ще са там. Има някаква логика, нали

Абе логика има и то голяма, но не съвпада с нашенската, защото държавна болница+повече пациенти(съответно плащания)=по-голям оборот, съответно сумите не могат да се компенсират от по-високите заплати в СЛ.

А по темата, най-удачно би било, според мен, ако самата болница изиска проверка от здравно министерство по повод цитираните случаи и така оправдае множеството слухове (основателни или не) по неин адрес.
Останалото са догадки/реклама...

Общи условия

Активация на акаунт