Разтуриха паралелките с изобразително изкуство!!!

  • 1 836
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 075
Стискам ти палци, но нищо няма да излезе.
Закрити са 46 паралелки. Закрити са сума ти училища напоследък, но нито стотинка от тези пари не е влязла обратно в образованието. Да не забравя, през юни месец 1000 учители са подали молби за напускане.

Аз разбирам, че е имало твърде ниска раждаемост за определен период от време, но трябва да си изключително тъп (а той, Министърът, е) да не видиш, че от две години има бум. Има 3000 места по-малко от нужните в яслите и градините. Същите тези деца един ден ще се нуждаят от образование, но дотогава учителите ще са били съкратени, училищата и паралелките закрити и никой няма да се появи отново на работа за мизерното отношение и заплащане.
Обществото искаше реформа в образованието - ето, вие с детенцето ти сте пряко пострадавши от тази "реформа".

Има само един успокоителен факт. Твоето дете все пак ще има качествени учители, поне отчасти. Когато моето тръгне на училище обаче не само, че няма да има учители, но подозирам и че самата институция средно образование ще е колабирала.
Учител съм. Скоро смятам да напусна.

# 16
Права си Zanda.  За първи клас в момента има записани около 800 деца повече от миналата година/в София/. Имам дете в предучилищна група тази есен. Не ми се мисли след 8 години какво ще е положението. Синът ми сега е 8 клас и вече се усеща. Когато наесен продължат учителските протести лично аз ще ги подкрепя, но като гледам патешкия акъл на повечето, които се изказваха по тези теми във форума, се надявам да не са болшинство.

# 17
  • Мнения: 276
Момичета здравейте! Току що се връщам от регионалния инспекторат и от там ни прехвърлиха директно от 51СОУ към 1СОУ Пенчо Славейков. Естественно без класиране а направо прехвърляне!
Малко си отдъхнах но се притеснявам че ни е далече и трябва да пътува повечко ама това да е кусура! Събирам мнения сега за това училище защото ми е непознато!
Благодаря за стиснатите палци!

# 18
  • Мнения: 1 426
Наде, училището е хубаво, при това е много по-добро от 51-во! Две съученички на сина ми завършиха тази година паралелката с изобразително изкуство. Майка им беше изключително доволна от у-щето, а те сега кандидатстват в СУ с литература и двете имат над 4,50 на изпита, на който половината оценки са двойки!
Късмет на дъщеря ти!

# 19
  • Мнения: 276
Nevada благодаря ти  newsm10

# 20
  • Мнения: 1 426
Освен това училището е с традиции, дисциплината е добра (сравнително, разбира се), учителите са свестни. Просто няма за какво да съжаляваш за 51-во. То ми е районното, ние живеем в Хиподрума, и имам представа. 

# 21
  • София
  • Мнения: 1 075
Браво, Надя Wink
Поздравления и успех!

# 22
  • Мнения: 165
много съжалявам  Sad ,разбра ли поне каква е причината за да закрият паралелките Rolling Eyes???
провери ли 151 НСОУ което е в Овча Купел при вас,чувам добри отзиви за училището като цяло
http://www.nsou-sofia.org/index.php?view=material&category=3&article=10
при всички случаи желая успех на детето и дано да е всяко зло за добро Peace

# 23
  • Мнения: 3 456
Освен това училището е с традиции, дисциплината е добра (сравнително, разбира се), учителите са свестни. Просто няма за какво да съжаляваш за 51-во.
Peace

# 24
  • Мнения: 276
Супер момичета! Много се радвам че все пак не сме сгрешили! Важното е че и детето е доволно!
pisi-missi 9дъщеря ми учеше в 151 от 1ви - до 3-ти клас вкл. НИКАК НЕ БЯХ доволна! Не стига че си плащахме а и децата не получаваха нужната подготовка!Поне нейният клас - за другите класни ръководители не смея да твърдя! Просто знам колко деца тогава ги преместиха по други училища.И в последствие се оказа че тази самоподготовка която я имаха изобщо не е била самоподготовка а учене как да се гримират момичетата по добре било от колкото да играят по двора и да тичат по коридорите  #Crazy Аз в нас я уча да не се гримира особенно толкова малка - класната обаче им иска гримове за да се учели!!!Няма да оплювам повече това е мое мнение мога много да говоря но всеки прави своя избор! Пък и много неща може да са се променили - дай-боже!

Общи условия

Активация на акаунт