Препоръ4айте ми книга-наръ4ник за отгл. на бебе, моля!

  • 2 177
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 954

За да се знае какво да се чете са нужни огромни познания. Иначе само се обърквате повече.

А за да се знае на кой педиатър да се довериш не са ли нужни пак "огромни познания", бърди?

Или хващаш един за ушите, щото съседката е доволна, и  следваш само неговите съвети, нищо че примерно, той препоръчва захранване със сокчета на 1 месец. Само че ти, понеже не си чел, ЗА ДА НЕ СЕ ОБЪРКАШ ПОВЕЧЕ, си следваш съветите му и животът е песен...  Grinning

# 46
  • Мнения: 139
Д-р Спок и най-вече инстинкта ти.
В началото се чудех какво да правя с това парче месо и как ще го опазя от собствената си некадърност.
Това което най-много оцених в Спок беше, че той ти казва да не се стряскаш и да дишаш спокойно.
Първата седмица ми се изредиха 10 баби акъл да дават. Когато ги разкарах всичко си дойде от само себе си.
Книга ти трябва за масажите евентуално. Другото на форума или педиатърката (пожелавам ти да е отзивчива).

Успех и вярвай в себе си - ти само не знаеш че всичко си знаеш  Hug

# 47
  • Мнения: 1 224
Никога не е излишно да имаш под ръка хубава книга, която ти допада като подход и усещане за детето ти и теб (както Сиърс казва всяка двийка мам и бебе са уникални) и до която да се допитваш за ежедневните хиляди въпросчета, които неизменно ще имаш. Дори да имаш възможността да се обаждаш винаги на педиатъра си не винаги това е възможно и достатъчно - като затвориш слушалката и имаш още 100 въпроса. Повярвайте ми!Христо Михов ми е дядо - мога да му се обаждам и по 100 пъти на ден и да го питам за каквото ми скимне, но не се отказвам от една добре написана книга!Друг е въпроса че е наистина нужна само през първата годинка и то най-вече да те научи на мироглед, на възприемане на и отношение към майчинството.
А ако добрите педиатри бяха достатъчно нямаше форума да е пълен с въпроси за педиатри, които поне да са наясно с късното захранване и подобни, но ... уви!

# 48
  • Мнения: 8 585
Никога не е излишно да имаш под ръка хубава книга, която ти допада като подход и усещане за детето ти и теб (както Сиърс казва всяка двийка мам и бебе са уникални) и до която да се допитваш за ежедневните хиляди въпросчета, които неизменно ще имаш. Дори да имаш възможността да се обаждаш винаги на педиатъра си не винаги това е възможно и достатъчно - като затвориш слушалката и имаш още 100 въпроса. Повярвайте ми!Христо Михов ми е дядо - мога да му се обаждам и по 100 пъти на ден и да го питам за каквото ми скимне, но не се отказвам от една добре написана книга!Друг е въпроса че е наистина нужна само през първата годинка и то най-вече да те научи на мироглед, на възприемане на и отношение към майчинството.
А ако добрите педиатри бяха достатъчно нямаше форума да е пълен с въпроси за педиатри, които поне да са наясно с късното захранване и подобни, но ... уви!
Подкрепям. Предайте сърдечни поздрави и пожелания за здраве и дълголетие на Професора. Той е забележителен човек и професионалист и бе тъжно че не бе там, където би трябвало. Но времената бяха тежки...

Сърдечни поздрави пак...

# 49
  • Мнения: 1 224
Благодаря! Ще му предам, ще му бъде приятно!

# 50
  • Мнения: 565
Книгата според мен е по скоро да създаде някаква представа на майката какво я чака, а не да я учи едва ли не как да се грижи за детето си. Всяко дете е различно и майката сама трябва да се вгледа в него и да му разбере нуждите. Естествено без педиатри не може. Както и без форума.  Peace
Та за книгата: "Какво те чака през първата година на детето!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт