Гъсеница-мутант

  • 9 081
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Не са тези по черниците  Simple Smile

# 31
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз пък като малка си отгледах една гъсеница. Намерих я във връзка с магданоз. Гледахме си я в куптийка и хранехме с магданоз. После стана на каквида и на края излезе страхотно красива пеперуда. И като гасеница беше красива. Пуснахме я на свобода в една градина

# 32
  • Мнения: 139
Нали написах каква е тази гадина. Joy

# 33
  • Мнения: 2 353
  Како Сийке, красавица е твоята, менкам я за разногледа болонка с обратна захапка. Има и косми.

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Нали написах каква е тази гадина. Joy

Можеш ли да намериш снимка на пеперудата в която се превръща?

# 35
  • Мнения: 3 760
Това е гъсеница на Голямо нощно пауново око (Saturnia pyri).
Ето пеперудата:
http://perso.orange.fr/papillon.macro/saturnia-pyri.jpg

# 36
  • Мнения: 4 585
   Всички паунови очи са защитени от закона.
Естествено и гъсениците им.
   Не бързайте да ги мачкате.

# 37
  • на село
  • Мнения: 1 028
Онзи ден видяхме една такава гъсеница - зелена с сини топченца. На мен пък ми се стори красива  Rolling Eyes. Дълго я разглеждахме с дъщеря ми, но след няколко дни вече я нямаше. Стана ми любопитно на коя пеперуда е. Благодаря mania!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Дъщеря ми преди няколко месеца, като беше на гости на баба си,  беше снимала същата гъсеница с телефона си - наистина е много красива и много голяма. А и пеперудата е страхотна.

# 39
  • Мнения: 2 673
Да КРАСИВА Е!! аз мразя ГЪСеници, но тази беше като пластмасова, не беше гнусна и космата

# 40
  • Мнения: 2 070
Аз пък като малка си отгледах една гъсеница. Намерих я във връзка с магданоз. Гледахме си я в куптийка и хранехме с магданоз. После стана на каквида и на края излезе страхотно красива пеперуда. И като гасеница беше красива. Пуснахме я на свобода в една градина

  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 113
Вече са ме изпреварили. Това наистина е гъсеницата на пеперудата Нощно пауново око. Мисля, че имаше много голям размах на крилата. Мъни, знаеш ли колко беше?
Като студенти намерихме такава. Опитахме се да си я отгледаме. Но след като стана на какавида ме беше много гнус да я гледам в буркана и мъжът ми я сложи под едно дърво навън. Дано да е оцеляла. Мъжът ми учеше за агроном и правеха разни хербарии. Между другото те са отвратително нещо (хербариите на животни) - забодени с карфици разни животинки, много тъжна гледка. Знаете ли, че за да се хербаризира гъсеница й се прави разрез, вадят й се вътрешностите и се слага на пръчица  Sick

# 42
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ох, че гадно! И гнусно!  Sick
Знаете ли кое е странно, гъсеничката която си отгледахме у дома, не се страхуваше от мен.
После като я намерихме като пеперуда на прозореца м/у цветята, пак не се страхуваше, кацна си на пръста ми. В градината, толкова пъти я пускахме да лети, а тя все се връщаше при мен и кацаше на ръката ми. Дали разпознават и запомнят миризмата?
Като какавида беше малко страшна, променяше си формата почти всеки ден и майка ми все повтаряше че красивите гъсеници, стават грозни бръмбари - очаквах някаква грозна буба.

# 43
  • Мнения: 2 070
Ох, че гадно! И гнусно!  Sick
Знаете ли кое е странно, гъсеничката която си отгледахме у дома, не се страхуваше от мен.
После като я намерихме като пеперуда на прозореца м/у цветята, пак не се страхуваше, кацна си на пръста ми. В градината, толкова пъти я пускахме да лети, а тя все се връщаше при мен и кацаше на ръката ми. Дали разпознават и запомнят миризмата?
Като какавида беше малко страшна, променяше си формата почти всеки ден и майка ми все повтаряше че красивите гъсеници, стават грозни бръмбари - очаквах някаква грозна буба.

Направо ти завиждам, че си наблюдаваля цялата тази метаморфоза, много любопитно. Ей такива неща трябва да се случват в часовете по биология. Не само да си покълваш бобчета.

# 44
  • Мнения: 1 113
Олинце, сещам се за една серия на Франклин. Той си отгледа пеперуда от гъсеница и после тя го позна и кацаше по него. Мислех си, че това е опит да се възпитава любов към животните у децата, но ето, че и ти казваш, че сякаш те е познавала пеперудката.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт