Отговори
# 15
  • Мнения: 705
Имам един въпрос към тези, чиито деца пият мляко/сок непосредствено преди лягане:

Не се ли разсънват децата при миенето на зъбите?

който въпрос неминуемо води до отговор - ами не му мием зъбите ве4ер, който отговор, съм сигурна, 4е очакваше  Mr. Green

павел пие вечер преди лягане мляко и не му мия зъбите нито ве4ер, нито сутрин,  мием ги само за негов кеф, когато му скимне през деня в продължителност на поне 20мин. това при него все още е само игра, не съм запо4нала с хигиенните навици. при симона това беше положението до около 2г (дотогава и тя пиеше мляко). на мнение съм, 4е подобни хигинни навици трябва да запо4нат да се създават, когото детето е готово да разбере и осъзнае нуждата им. павел просто още не е готов.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Първо четем приказка,после лягаме и аз разказвам друга или изпявам песничка.Но често се случва и само да се гушкаме и хилотим докато и се преспи.

# 17
  • Мнения: 2 161
Когато беше много мъничка мразеше да й четем или разказваме приказки и само пеехме.Сега аз задължително преди да изляза от стаята й трябва да кажа:Да спиш в кош и да сънуваш грош.Тогава тя доволна се включва с :Да спиш в леген и да сънуваш ерген.Ако някога забравя да си кажа репликата се обижда,връщала ме е от стълбите само мир и любов да има.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 862
Не четем приказки,нито пеем песнички в леглото.Като ги сложим по леглата им казваме лека нощ,гушкаме се ,целуваме се и излизаме с баща им от стаята.Приказки им четем достатъчно през деня.Просто лягането в леглата за мен означава,че е време да се спи,а не да се играе.Въпрос на навик. Peace

# 19
  • Мнения: 3 456
Ляга си в леглото, намиста се удобно, изслушва приказката за "Лека нощ" ,гасим лампата, после иска ръчичка и така се държим докато заспи.

# 20
  • Мнения: 27 524
Засега сме с лека нощ и излизам. По-натам мисля да четем приказки.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Заспива сам, на пуснат тв (задължително музикален канал  Crazy), тихичко, като за фон. Много държа преди сън да се усамоти мъничко и да си почине от нас Mr. Green, но ние сме още мънички, като нахитреем може да иска за забава компанията на мама и тати, а не само своята собствена.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 8 999
Гледам да не се задържам много в стаята, след като вече са легнали в леглата си. Казвам "Лека нощ, да спиш в кош", гася лампата и излизам. Не се ловя аз на въдицата "прочети ми приказка", защото нещата много се разводняват. Когато е време за сън, е време за сън, не за забавления.

# 23
  • Мнения: 24 467
Аз пък от около месец след вечерята и банята се гушвам в мама или тати на фотьойла и с тях чета книжка с картинки, задължително с животни. След това дори малко се гоним с батко из стаите и после мама ме слага в креватчето и бързо излиза, тъй като не мога да заспивам в присъствието на друг човек- разсейвам се и все искам да играя. Забравих- имам си възглавничка, която си гушвам винаги на заспиване.
Подпис: Жожо

# 24
  • Мнения: 918
Аз пък от около месец след вечерята и банята се гушвам в мама или тати на фотьойла и с тях чета книжка с картинки, задължително с животни. След това дори малко се гоним с батко из стаите и после мама ме слага в креватчето и бързо излиза, тъй като не мога да заспивам в присъствието на друг човек- разсейвам се и все искам да играя. Забравих- имам си възглавничка, която си гушвам винаги на заспиване.
Подпис: Жожо

Браво Жожо, как хубаво си се научил да пишеш Laughing

# 25
  • Мнения: 2 755
Ами ние си имаме ритуал, засега. Първо приказка за лека нощ, после заедно изпяваме песничката "Аз съм Сънчо", целувка и пожелание за приятни сънища. newsm46

# 26
  • Мнения: 24 467
Аз пък от около месец след вечерята и банята се гушвам в мама или тати на фотьойла и с тях чета книжка с картинки, задължително с животни. След това дори малко се гоним с батко из стаите и после мама ме слага в креватчето и бързо излиза, тъй като не мога да заспивам в присъствието на друг човек- разсейвам се и все искам да играя. Забравих- имам си възглавничка, която си гушвам винаги на заспиване.
Подпис: Жожо

Браво Жожо, как хубаво си се научил да пишеш Laughing

Такъв съм си- добъЛ, умен, скЛомен и сладък.
Подпис: пак аз

# 27
  • Мнения: 101
Ние вече заспиваме така: измиваме зъбите задължително вечер преди лягане, после си взима шишето, хваща ме за ръка и пожелаваме си "лека нощ, да спиш в кош", а нашето продължение е "да спиш в копа, да сънуваш мома", при което той се усмихва и пита: "мамо?", аз отговарям "да" и накрая заспива. Чак тогава си пускам ръката. А заспиваме заедно, защото лягаме всички в 21 часа. Ако е почивен ден, тогава има изключения за всички.

Общи условия

Активация на акаунт