учите ли децата си да гукат и как?

  • 1 663
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 243
Не съм,според мен това са глупости да си учиш детето да гука

# 16
  • Мнения: 1 230
Аз не съм я учила да гука, но тя мен - определено да  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 752
Дъщеря ми не е гукала пук сега си говори...всяко дете започва само да издава различни звуци имитирайки света около себе си и при едни е гукане при други нещо друго, но да учиш бебе да гука...наистина звучи глупаво

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Някой да не се помайтапил с тебе?

# 19
  • Мнения: 865
Едва ли 2 месечно бебе може да се" научи".

# 20
  • Мнения: 335
хехехехе,аз не съм я учила специално да гука  Joy Просто и говорех много,понякога и виках агуууууу и тя започна да го повтаря  Laughing Даже и да не гукаше,нямаше да се притеснявам  Peace Едно научих от мамите тук-ВСЯКО ДЕТЕ СЕ РАЗВИВА ИНДИВИДУАЛНО  Hug

# 21
  • Мнения: 3 456
Не, не съм.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Никога не съм учила сина си да гука, винаги съм му говорила като на голям човек.....всъщност те така се учат да гукат, като се мъчат да възпроизведат звуци наподобяващи нашето говорене. Пък и аз не виждам смисъл в това на детето да му се говорят куп простотии, на место смислени изречения.....

# 23
  • Мнения: 4 555
Гукането от страна на родителя се прави само в отговор на подобно нещо от страна на детето и то е с цел да му покажете, че комуникацията е осъществена  Peace
То гука, защото се опитва да ви говори така, както вие му говорите, но все още не може. Като му гукате в отговор един вид го успокоявате, че се справя добре и го разбирате, че иска да си говори с вас и го насърчавате да продължава да се опитва.

Така поне пише по дебелите книги за отглеждане на деца, предполагам са прави психолозите.

# 24
  • Мнения: 27 524
Не, разбира се, че не го уча, това оставаше  Grinning
Никога не е гукал  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
И през ум не ми е минавало да го уча да гука. newsm78 Сам започна да издава звуци на 5 седмици,но никога нещо с "Г".Но затова пък викаше "ба-ба".Това беше неговото гукане.

# 26
  • Мнения: 5 393
Не съм го учила да гука Shocked Кому е необходимо това?Иво започна да си гука сам,но за много кратко време и само понякога го правеше.

# 27
  • Мнения: 4 451
Не съм ги учила. Те сами си започнаха да гукат, а аз само повтарях след тях. Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
Не, просто му говоря и той ми гука в отговор. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 2 616
Няма нужда да го учиш-говори му, ама до откат, гукането са първите опити бебето да наподоби звуците, които издаваш ти! baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт