Поколение Средиземноморско

  • 2 562
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Жалко за тази тенденция.
Аз пък, все по-рядко виждам тук такива случаи. Усетиха се ...
А това, детето ти да спортува, е почти задължително. Не само за поддържане на форма, но и е един от начините да се предотврати залитане (наркотици, алкохол) в по-късна възраст.

Абе ти си в такъв щат може би, нали Флорида беше, там не е ли на почит хубавото тяло, тена, все пак плажове и така нататък...

# 16
  • Мнения: 293
Имам усещането, че в някои семейства съществува култ към пазаруването в големите супермаркети- ходи се семейно, количките се препълват.

Мъгъли им викам.

Къде в София деца могат да поритат?
Да играят на криеница? На гоненица?


На същите места, където съм играла и аз.

# 17
  • Мнения: 14 654
Къде в София деца могат да поритат?
Да играят на криеница? На гоненица?
Има къде- поне в нашия квартал има игрище, понякога се събират да ритат пред блока или в градинката. Намира се място, но желаещите не са много.

# 18
  • Мнения: 5 468
Вече става нормална картинка, гледаш по улицата - майка с тяло на манекен, а до нея детенце на 3 години като трупче..., бройлер. Явно не го вижда, не го усеща..
Вчера сядам до баба с внучето й на кафето. То е набито, яко българче, сланинките му се подрусват демократично от потника, крачетата му се трият едно в друго, дори не се подрусват от набито месо. Тя през 1 мин. му бута в устата по едно зрънчо. Заговорихме се, питам я на колко е детето - "На 1 г. и 8 месеца"  Tired..., пита за моето... казвам, че е на 3 и 3 м., и двете се опулихме за миг. Аз мислейки, че нейното е дебело, а тя за моето - че съм го взела вчера от концлагер.
Много станаха тлъсти децата от неправилното хранене.

# 19
  • Мнения: 3 447
Аз не мисля, че е толкова до спортуване и неспортуване. И нашето поколение не е било чак пък толкова активно и масово спортуващо. Сегашните деца имат немалко възможности за физическа активност - ролери, байкове, скейтове... дори и да не скачат на ластик и да не играят народна топка. По-скоро в храната е проблемът, според мен. Защото затлъстяването се наблюдава още в ранна възраст.

# 20
  • Мнения: 2 070
Аз това, на което се нагледах последната седмица в квартала...  ooooh! От една страна, вече го споменах в друга тема - тъпченето от едногодишна възраст с кола, шоколад, ментоси и прочие и то всеки ден, от друга - още от малки им се ограничава движението. В едната градинка, в която ходехме ни гледаха малко накриво, понеже аз позволявам на Яна да се катери по катерушката , а едната местна майка само викаше по детето си да слезе, че ще падне, а то пък като ни видеше, че идваме отиваше да се катери с Яна и да си приказват понеже са на една възраст. На другото място пък ме гледаха накриво, че и давам да се люлее права... Ей такива. Постоянно им викаха - не тичайте, не викайте, да не говорим какви изрази, от рода на мърло, дрисло, идиотке, слез от там, ще те потроша и така нататък... По едно време, след като му бяха забранили да прави още две неща, едното момченце каза - добре де, на какво да си играем тогава...и се нацупи отегчено.

# 21
  • Мнения: 2 070
Аз не мисля, че е толкова до спортуване и неспортуване. И нашето поколение не е било чак пък толкова активно и масово спортуващо. Сегашните деца имат немалко възможности за физическа активност - ролери, байкове, скейтове... дори и да не скачат на ластик и да не играят народна топка. По-скоро в храната е проблемът, според мен. Защото затлъстяването се наблюдава още в ранна възраст.

Пък според мен е от липсата на внимание и нормални човешки удоволствия. Те компенсират един вид с храна, която замества..с копютри, с наркотици... Едно на ръка и боклуците, които всимки ядем.

# 22
  • Мнения: 5 462
Не знам прави ми впечатление, че 19/22 годишни госпожици в Диети се опитват да стигнат заветните 47 кг. при ръст от 175 см...че масово народа се изтрепва в опитите си да заприлича на Виктория Бекам, а когато с ужас се установи, че са им спаднали циците се мятат телефони на клиники по пластична хирургия...мдааммм...като че ли закръглените Средиземноморски деца ми се нравят повече от изгладнелите, булемични, прегърбени, изрусени 14 годишни попфолк-бекам-хилтън-фенки, които видях това лято по улиците... Thinking
По добре не бих могла да го напиша !!!!На абсолютно същото мнение съм.

# 23
  • Мнения: 7 837
Абе ти си в такъв щат може би, нали Флорида беше, там не е ли на почит хубавото тяло, тена, все пак плажове и така нататък...

Хаха, в старческия щат съм, не ни бъркай с Калифорния.
Национална тенденция е. Много се говори и работи по въпроса в последните години. Вярно че не може да се обобщи за всички щати, но има напредък.
А и като гледам контингента на фаст фууд заведенията напр., определено средностатистически образованите хора, ги посещават рядко. Същото е и с пазаруването на боклуци в магазините...

# 24
  • Мнения: 603
Факт е, че децата спортуват много по-малко. Друг факт е, че се тъпчат с храни много далеч от здравословната храна.
Кроасан - добре, но направен в къщи с продукти от село/провинцията, без консерванти и без Е-та.
Факт е, че дори в месото, което консумират децата не можем да сме сигурни. Хранят пилетата, телетата, свинете със смески, които почти сигурно съдържат много непозволени неща. Това го поглъщат те.

# 25
  • Мнения: 3 521
Къде в София деца могат да поритат?
Да играят на криеница? На гоненица?
Има къде- поне в нашия квартал има игрище, понякога се събират да ритат пред блока или в градинката. Намира се място, но желаещите не са много.

И при нашия Peace, но от двете му страни има 3 компютърни клуба Mr. Green, съответно се играе футбол и волейбол само когато парите на всички в махалата са свършили, а админа не им дава бонуси Mr. Green

# 26
  • Мнения: 5 462
Забелязала съм обаче , че точно децата които непрекъснато се тъпчат с боклуци не са от най дебелите.Имам приятелка която тъпче постояно детето си със всевъзможни боклуци малко преди времето за вечеря. В същото време ми се оплаква , че дъщеря и е много злояда и отказва да се храни на вечеря. Rolling Eyes ShockedЕстествено е с доста болнав вид , да не кажа че прилича на дете от бежански лагер.
Не мога да се начудя на такива майки.Чудят се защо децата им отказват да се хранят в определеното за тази цел време (сутрин, обед, вечер) .

# 27
  • Мнения: 5 462
Нищо против нямам сладкото отвреме на време , дори и чипс , солети и т.н.  нооо само след основното хранене и то не всеки ден .

# 28
  • Мнения: 46 518
По принцип съм забелязала, че си доста черногледа по отношение на живота след '89 г., може и с грешно впечатление да съм останала  Blush


Моето покоеление или поне децата, с които израснах НЕ спортуваха, аз ходех известно време на плуване, но по-скоро за забавление, не като трнировки.

Израснах в малък град, но на оживена улица, само ваканциите можех да тичам и то на село.
Сега детето ми има условия да беснее и го прави всеки ден, въпреки, че сме в голям град, просто сме намерили мястото.

За храненето- всячески се опитвам да изкореня начина на хранене, който е прилаган при мен през 70-те и 80-те, за съжаление усилията ми са напразни, защото сигурно септември ще я пусна на градина, в която менюто е от тогава.

Храненето и тъпченето с болклуци идва изцяло от културата на хранене на родителите, изградена преди 25-35 години, малко хора се интересуват и опитват да променят нещо в нея.

Не забелязвам драстични промени. Като цяло, децата са наследили телосложението на родителите си.

# 29
  • Мнения: 2 070
Грешиш, по отношение на нищо не съм черногледа, не ми е типично.

Общи условия

Активация на акаунт