Поколение Средиземноморско

  • 2 568
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 521
Нищо против нямам сладкото отвреме на време , дори и чипс , солети и т.н.  нооо само след основното хранене и то не всеки ден .
Е мого ясно и аз като хлапе плюсках по половин топла франзела с 2 пръста течен шоколад, царевични пръчици, близалки с тонове и т.н., обаче след като си напишех домашните палех за секунди джапанките и ...ластик, дама, криеница,федербал, тенис на стената на блока, лятото по басейни, волейбол, баскет на кошовете пред училище Whistling..а сега кво? Фифа, КС, Дуум Crazy

# 31
  • Мнения: 5 462
Като си помисля , че някой родители си въобразяват че щом могат да купуват боклуци (поне за мен ) в количества на децата си това е едва ли не е някакъв просперитет .Малко смешно звучи но така съм усетила нещата .Разбира се това не се отнася за всички.

# 32
  • Мнения: 3 447
Като си помисля , че някой родители си въобразяват че щом могат да купуват боклуци (поне за мен ) в количества на децата си това е едва ли не е някакъв просперитет .Малко смешно звучи но така съм усетила нещата .Разбира се това не се отнася за всички.
Има нещо такова май... При цялото това изобилие (което го е нямало през нашето детство), купуваме като невидели.

# 33
  • Мнения: 46 526
Грешиш, по отношение на нищо не съм черногледа, не ми е типично.

Радвам се, че греша Grinning

# 34
  • Мнения: 14 654
Като си помисля , че някой родители си въобразяват че щом могат да купуват боклуци (поне за мен ) в количества на децата си това е едва ли не е някакъв просперитет .Малко смешно звучи но така съм усетила нещата .Разбира се това не се отнася за всички.
Не е смешно, добавям Мак Доналдс като метод за възпитание.

# 35
  • Мнения: 5 462
Като си помисля , че някой родители си въобразяват че щом могат да купуват боклуци (поне за мен ) в количества на децата си това е едва ли не е някакъв просперитет .Малко смешно звучи но така съм усетила нещата .Разбира се това не се отнася за всички.
Не е смешно, добавям Мак Доналдс като метод за възпитание.
Ами на мен ми става смешно , щото някой и с такъв маниер го правят (купуването на боклуци) че наистина ми става много смешно........ hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy

# 36
  • Мнения: 216
Абе ти си в такъв щат може би, нали Флорида беше, там не е ли на почит хубавото тяло, тена, все пак плажове и така нататък...

Хаха, в старческия щат съм, не ни бъркай с Калифорния.
Национална тенденция е. Много се говори и работи по въпроса в последните години. Вярно че не може да се обобщи за всички щати, но има напредък.
А и като гледам контингента на фаст фууд заведенията напр., определено средностатистически образованите хора, ги посещават рядко. Същото е и с пазаруването на боклуци в магазините...
И аз това щях да добавя ама не исках да се обидиш, но кво поне си имате Орландо
 Peace

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ей, хора...
Всеки си плува в генната локвичка. И при добро желание, може да се попромениш леко, но не и основно.

Наистина все по-често се срещат откровено дебели деца. Втрещявам се, ама е много трудно да ограничиш храната на дете, за да спре да пълнее...  Confused При тези фаст фууд храни, при тези ецесекундни изкушения...  Tired

На една и съща възраст моето и съседското дете са съответно 25 и 43 кг.

# 38
  • Мнения: 920
Спомних си Мариана Димитрова, Бог да я прости, и дъщеря й. Пълно копие на майка си, но в американско издание.

# 39
  • Мнения: 4 585
Модата също си казва думата.
Ще прескоча първобитните хора и ренесанса, после идва тънката талия.
Кринолини, арматура, повдигане на циците.
После идва София Лорен. Голям бюкт, тънка талия, таз - S класа.
После лолитките - като американската дъска за пране.
И сега сме на границата на вълната - мами на диета, подпирани от 12-20 годишни.
Голи талии и бирени коремчета, с тлъстини в ханша - а ла кючекчийки.
В момента на стълбите в подлеза между НДК и Хемус момиченца поркат бира от кутийка.
На другото стълбище момченцата поркат, но от стъклени бутилки - по-мъжкарско е.

# 40
  • Мнения: 25 651
А ГМО защо го забравяте?  newsm78
Това са резултатите - говедо- и свинеобразни хора.  Rolling Eyes

# 41
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Прави ми впечатление и то от дълго време. Много често взех да виждам малки деца като буци. Не знам тия майки на тях не им ли прави впечатление.
Отдавам го на боклуците, с които се хранят и липсата на движение и режим.
Редовно през почивните дни по центъра на Пловдив посред обедно време малки деца висят с родителите си по кафенетата и нагъват я зрънчо/чипс, я пица на парче, я дюнер, я Макдоналдс.
Не съм родител все още, не ми влиза в работата как хората си гледат децата, ама май това не е мн. нормално. Confused

# 42
  • Мнения: 4 585
Како Сийке, издирват те из Пловдивско, за големи суми приказват.

# 43
  • Мнения: 25 651
Како Сийке, издирват те из Пловдивско, за големи суми приказват.

Ъ?   Shocked
Сигурен ли си за сумите? М`чи да се предам доброволно тогава?  newsm78

# 44
  • Мнения: 4 555
Като си помисля , че някой родители си въобразяват че щом могат да купуват боклуци (поне за мен ) в количества на децата си това е едва ли не е някакъв просперитет .Малко смешно звучи но така съм усетила нещата .Разбира се това не се отнася за всички.
Да, виждала съм тук много пъти да се коментира като признак на благосъстояние да купуваш на детето си всяка глупост, която то поиска, по пътя от детската градина до вкъщи. И съответно като признак на бедност - да не го правиш (защото да не го правиш, значи единствено да не можеш да си го позволиш, а не да не го правиш съзнателно!)

По темата за затлъстяването:
Всеки втори българин е с наднормено тегло
Близо 57% от българите страдат от наднормено тегло, а 33% - от затлъстяване.



Настигаме американците: Всеки пети ученик у нас с наднормено тегло
На второ място сме в света по затлъстяване и свръхтегло сред децата, констатират специалистите

Общи условия

Активация на акаунт