два абсолютно еднакви доминантни фоликула

  • 4 344
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 165
на 17ден имам два доминантни фоликула и двата по 16мм. И двата са в десния яйчник .какво означава това?

# 1
  • Мнения: 712
Ами мене ако питаш, така се появяват двуяйчните близнаци  Wink

# 2
  • Мнения: 4 700
двуяйчни блиzнаци.  newsm78

Лекарят не ти ли каzа? Доколкото zнам така се появяват двуяйчните блиzнаци. ИмаШ ли в твоя род или в рода на мъжа ти блиzнаци? Моя приятелка има сестра блиzначка(еднояйчна), а приятелката ми роди двуяйчни блиzнаци. Забременя по нормален начин. От нея съм чувала това zа фоликулите. Но дали е верно не zная.  Hug

# 3
  • Мнения: 165
и лекарят това ми каза.баща ми и леля ми са близнаци.а може ли единият да изостане в растежа докато стигнат нормалния си размер?на мен май много не ми се иска да са две.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ти си оползотвори овуто,пък каквото Бог е решил  bouquet

# 5
  • Мнения: 165
утре съм пак на лекар 19ти ден и ако са пораснали достатъчно ще ми сложи прегнил.двуяйчните ли си приличаха?

# 6
  • Мнения: 712
Не, двуяйчните са различни. Две деца (при това абсолютно различни личности) на веднъж - мен ако питаш си ударила бингото   bouquet

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Еднояйчните си приличат.

# 8
  • Мнения: 165
когато двата фоликула са във различни яйчници тогава ли си приличат?рокси аз вече имам едно дете .за още две накуп май и психиката и физиката ми ще се побъркат Crazy

# 9
  • Мнения: 712
Ясно защо не искаш още две  Wink Ама господ си знае работата...
Еднояйчните си приличат (т.е де факто са генетично идентични). Получават се когато яйцеклетката се раздели след оплождането. Защо се получава това разделяне не знам дали има обяснение някъде - аномалия, но се случва...

# 10
  • Мнения: 4 700
Двуяйчните са от две яйцеклетки, а еднояйчните са от една, която по късно се дели на два плода (ама как го обясних само  Embarassed)
Двуяйчните са две раzлични личности  както roxanne25 каzва. Като при ин витро Раzлични яйцеклетки оплодени с раzлични сперматоzоиди. За съжаление понякога единият блиzнак не се имплантира или не се раzвива. Мен ако питаШ давай смело  fertilization Няма гаранция, че и двете яйцеклетки Ще бъда оплодени. Господ си zнае работата.  Peace

# 11
  • Мнения: 165
абе действаме здраво.ми то не е гаранция и че  и едно ще стане като вече осем месеца нищо не става.ама тоя доктор малко ме стресна с тия близнаци.

# 12
  • Мнения: 3 453
Крисиии,
колкото повече, толкова повече! Wink  bouquet
Божа работа, ако имаш близнаци, ще си ги гледате и ще им се радвате!
Де да имах аз този късмет! Party

# 13
  • Мнения: 165
е няма да ги върна .но те все още са само фоликули Grinningвъпреки ,че доктора каза ,че този месец има много голям шанс-перфектна матка,трислойна перфектна лигавица и идеални фоликули.но аз май вече много не вярвам след осем месеца опити.

# 14
  • Мнения: 4 700
Криси, давайте с мъжа ти яко  luvbed fertilization Не е zа иzпускане.  Peace

# 15
  • Мнения: 165
абе ние даваме ама като станат две после ще идвате да помагате Hug

# 16
  • Мнения: 4 700
Не си каzала, не сме доШли. Ние с теб май се гоним иz темите, а?  Laughing

# 17
  • Мнения: 165
май да.няма лошо
 Peace

# 18
  • Мнения: 165
мислих много и реших.днес следобят съм на последна фоликуметрия и ако фоликулите са пораснали достатъчно ще ми сложи пригнил.е реших до го откажа и да пропуснем този месец.предполагам ,че някои от вас ще ме укорят.страшно много искам бебче само ,че едно не две.знам ,че не е гаранция,че ще се оплодят и ще се закрепят и двете,но вероятноста съществува.живот и здраве следващия месец пак ще ходя на фоликуметрия и когато засечем един тогава ще действаме.другия вариант е ако следобят се види,че единият е спрял да расте или се е спукал по рано,но незнам дали е възможно . ooooh!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ти си знаеш най-добре!Успех  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 209
 newsm78

Ти си знаеш най-добре!Успех  bouquet
Peace

# 21
  • Мнения: 286
Решението е изцяло твое, но аз само напомням, че плановете за броя на децата, полът им, зодията и т.н нямат много общо с нашите предварителни представи. Ако ти е писано да имаш близнаци, то те ще станат и от един фоликул т.е еднояйчни.

Бих ви посъветвала да си пробвате и този месец, пък каквото стане.

# 22
  • Мнения: 4 700
Криси, ти си zнаеШ най добре. Обаче си помисли, дали можеШ всеки месец да ходиШ на лекар по няколко пъти. При теб това е вероятно генетично zаложено и това сигурно не е единственият месец, в който Ще има 2 фоликула. Но каквото и да реШиШ то Ще е правилно.  Hug

# 23
  • Мнения: 165
сега се прибирам от прегледа и веднага пиша.това което ме радва е че единият се е спукал по рано и е останал другият който ще се спука всеки момент .19мм е и в единият край се е получило нещо като дъгичка,което означавало ,че всеки момент ще се спука.даже доктора каза да звъня на мъжа ми да се прибира веднага Joyтака ,че ще действаме luvbedматка 61/44 ,ендометриум с дебелина 14.5 мм. видеозона е 3D . и от утре 3пъти по 2 утрогестан.дано само първият да не се е спукал преди няколко часа и да е още в сила.питах го каза,че нямало да стане,но той така искаше да ме убеди да не се отказвам,че може и да премълча нещо.ще пробваме пък каквото стане.излязоха ми изследванията з Hugа токсоплазмоза,защото имаме коте и се притеснявах.не съм болна и имам имунитет.

# 24
  • Мнения: 4 700
Криси, това са чудесни новини. Радвам се, че не си откаzала. Вие работете по въпроса  fertilization luvbed , а ние Ще стискаме палци. Дай Боже след 2 седмици да се похвалиШ.  Hug

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Браво,Криси!От тук на там си ти и мъжа ти!Действайте смело!

# 26
  • Мнения: 41
Криси, задължително отиди да видят дали втория фоликул се е спукал.При мен също се образуват по  два еднакви доминантни фоликула фоликула, но се оказа,че единия е персистиращ фоликул ,т.е. не се пука и остава за следващия месец.Дано при теб не е така.Сега пия противозачатъчни.

# 27
  • Мнения: 165
благодаря ви много.дано да стане при всички  pregnant и да почнат да ни вълнуват вече бебешки аксесоари не само фоликули да са ни в главите.та то си изучихме медицина. newsm10

# 28
  • Мнения: 165
здравей амона.кога трябва да отида да видя дали се е спукал?и по какво заподозря,че не се пука?при мен на 12ти ден всичките бяха много малки.значи от предния месец може би не е останал.а за този...... Thinking

# 29
  • Мнения: 41
Трябваше да правя стимулация с клостилбегит . Задължително преди това трябва се направи преглед (в НАЧАЛОТО  на цикъла 2-3 ден) за да няма задържани фоликули.Никога не бях ходила да видят втория фоликул, което е  голяма грешка защото се оказа,че е от доста време.
Не се притеснявай,но задължително отиди да те видят.Успех!

# 30
  • Мнения: 165
разбрахме се с доктора ако пак ми дойде(ВЪПРЕКИ,ЧЕ НА НЕГО НЕ МУ СЕ ВЯРВАЛО) от другия месец да пия и аз клостилбегит.но се разбрахме само да се чуем по телефона да ми каже как и от кога да го почвам.задължително ще отида преди да почна да го пия.благодаря ти много.добре ,че е този форум и че всички в него гледаме да си помогнем. smile3501

# 31
  • Мнения: 4 700
Криси, нали zнаеШ, че преди стимулация се прави zадължително тест zа проходимост на тръбите?   Peace

# 32
  • Мнения: 165
незнаех.и това не ми го каза.можеби защото имам вече едно дете.могат ли да се запушат после?и ако ги пия без това изследване?много са силни ли?аз си мислех ,че тръбите са последните за изследване.ние и спермограма още не сме правили.бяхме записали час за понеделник,но много късно излезе овулацията и няма да има време за въэдържание.

# 33
  • Мнения: 4 700
Ами стимулация не е хубаво да се прави много често. Тя иzчерпва реzерва. Доколкото zнам каzват, че се прави най много 6 пъти преz живота. И ако има проблем с тръбите и със спермата, то колкото и да стимулираШ пак няма да стане. А и тръбите може да са се zапуШили скоро и качеството на спермата може да се е променило.
Порови се иz темите. СреЩала съм подобни теми. Или попитай в седмичната темичка.  Peace

# 34
  • Мнения: 989
Криси, Клостил не се пие без да имате спермограма, цветна снимка или хидротубация,както и хормони. Това е много силно лекарство и не е добре да се пие повече от 6 пъти в живота и то с почивка. Поради тази причина е безсмислено да се подлагат яйчниците на такова натоварване без да се знае дали изобщо има шанс да стане нещо.

Общи условия

Активация на акаунт