Юлските мъници големи са гладници

  • 8 747
  • 180
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 238
Искре мерси, ще пробвам и с лиглин, аз иначе я оставям по малко голичка като сменям памперса след ядене, че преди ядене е голям рееев, и за награда получавам по някое пиш или ак  Joy А след ядене е спокойна 15 мин и после реев, мисля че коликите я хващат, ама знам ли, може и да се глезка вече  newsm78
Кати къде се намира 17 поликлиника?
Вики тук ли си? че и мен ме хванаха калинките  Wink
Абе нещо много повръща това моето дете, знам че е нормално да връща по-малко, но вече ми се струва много, нама температура, може ли да е от коликите, като се напъва  newsm78

# 61
  • Мнения: 161
Гоце много кофти това със запека и при нашата бебка е така. Според нашето педи запека бил не само от адаптираното мляко ами и от капките против колики не знам дали ти ползваш такива ние сме на еспумизан. Но защо не пробваш да им дадеш дуфалак сироп нали разхлабва. Питай ако искаш за всеки случай вашата педиатърка за дозата. Ние преди два дни така се изакахме и продължавам да давам дано се регулират нещата ама ще иска време.

# 62
  • София
  • Мнения: 17 592
Кати къде се намира 17 поликлиника?

Срещу Театър София. Там ми е и личната лекарка - нея ми я препоръча друга лекарка, моя приятелка, на която е лична. А педиатърката ми я препоръча момиче, на което двете деца са при нея - едното на 2, другото на 5. Възрастна е, ама като я гледам как се оправя с бебетата, вдъхва ми доверие... тя самата има малки внуци. И в същото време е наясно с новите ваксини и такива неща - което мен ме интересуваше. Впрочем, голям фен е на кърменето - за мен това изобщо не беше сред най-важните неща, толкова се бях ошашкала, че...

# 63
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
ЮЛСКА жега не ни плаши, щом в прегръдките ни ще са нашите юнаци

10.07.07//Днес видях Мими в ТК, още не е родила, утре щели да й предизвикват раждане. Май тя ще е най преносилата...//
Рокси ти къде ме видя? Защо не ми се обади?

//r0ksi харесахте ли чадърче? И трябва ли да е някакво по специлано за марката количка?//
Беболинчо май има значение какво е чадърчето и количката. На някои колички където се прикрепя чадърчето е кръгло, а на други е продълговато. Същото и за чадърчетата. Имай това в предвид като си купуваш.



# 64
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте и от нас с Калоянчо! Още от 27. сме си у дома, но аз така и не успявам да седна да пиша.Искам да честитя  рожбите на всички мами родили след мен , само радост да им носят и да ги карат да се гордеят с тях бебоците им- mokoloko,titini,Sofi Bo,Ianamama,Там-там,Phil,dodo-tea[/color]  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 65
  • sf
  • Мнения: 10 202
калинките са вече неразделна част от семейството ми.  Cry
и моя реве след ядене, и преди ядене , а по време на ядене или се гърчи или заспива преди да се е наял. и нощем все се пънчи нещо. аман вече
днес даже го водих до вита на преглед,че нали мислим да пътуваме и за всеки случай, ми нищо му няма на детето. просто бебе- има колики, не може да си каже какво му е, венците му са леко подути, та може и от това да се пънчи. ама .... а познайте кво е ! доки вика, споко, екстра е момчето, ама кво да се прави като ви изпробва нервите  #Crazy
сменяме малко Аптамила с Нутрилон комфорт- може да подейства на коликите. и да не го прехранвам, че тва много лошо им влияе. и да мажа с гел за зъбки венците, че може и по-рано да имаме зъби.
май това е, ама хич не ми е успокояващо . броя дните поне до края на третия месец. после почвам да броя до 6тия  #Crazy

утре ще ходим до Г. баня? други?

# 66
  • София
  • Мнения: 7 242
За бебчето на Лилибон съм гласувала вече, а скоро мисля и да стигна до банка и да внеса допълнително пари, защото надали тези 1500 лв ще й свършат работа... Дано има лечение за бебето Praynig
Прочетох подробности за Лилибон и Криско. Още треперя. Ще опитам да стигна до банката за да преведа някой лев. Дано се оправи бебо и такива неща дано не се случват много често.
Искате ли когато се срещнем в Южния да съберем малко парички? И какво стана със срещата? Уточнихте ли нещо?

# 67
  • София
  • Мнения: 18
Аз започвам с въпросите, които  може би сте дискутирали докато още бях на вълна контракциии т.н., така че се извинявам ако се повтарям WinkКалоян много плаче когато го къпем, до такава степен, че се захласва и не си поема въздух, просто ми изкрва акъла.Водата не е топла, не е студена.Всеки път меря градуси и я пробвам и лакът, но той се дере.Просто вече къпането ми е някакъв стрес.Някой имал ли е подобен проблем?
Нямаме никакъв режим веднъж се буди на 5 часа, друг път на 2.Аз го кърмя, но все си мисля че му е малко.
Кога започнахте да извеждате малките човечета?

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 523
donsyy, абе и на нас така ни казват - нищо му няма.
ама тя и педиатърката малко си го претупва прегледа. направо се замислям дали да не я сменя.
а като кажат - не прехранвай - ми как да разбера дали е прехранен или не?
той спира да пие - и след малко надува гайдата и търси още мляко ...
Лекси, ами май за час не сме се уговорили - на мен когато ми кажете - ще го храня в парка. Само требе да съм уредила свалянето на количката. За паричките съм съгласна. Аз даже щах да пускам, ама ПИБ нещо са сменили на електронното банкиране и трябва да си купя сертификат от тях ...

# 69
  • София
  • Мнения: 3 414
Вики омнеото горчи,знам че вашето е сладичко.
Ние правим опит с фризовом,стискайте палци.

VESI_DIMITROVA нашата педи каза за млякото,дуфалак и не спомена.Аз за сега и имам доверие,дава ми да си избирам как да ги гледам,ама аз май немога ни решение да взема ни да ги гледам.

# 70
  • Мнения: 1 800
Честити бебчета на додо и Фил - май вече сме в пълен състав  Grinning
Гери, Никола ака почти непрекъснато. доколкото знам обаче и по-рядкото акане при кърмачетата е нормално. На едно приятелско семейство бебето не беше пълнил пампите няколко дни и доки така ги беше успокоил.
Яна, добре дошла на теб и адашчето  Hug От поста ти се чувства колко си щастлива- така те искаме  Grinning
Танче, ние си бяхме избрали една педиатърка, но нещо не успяхме да излезем на глава по въпроса с водичката и докато бях в болница Десо намери друг педиатър - мъж, д-р Крайселски се казва, ако искаш давам телефони. Сравнително млад е, можеш да му звъниш и да му пишеш имейли по всяко време и е за изключително кърмене.
Ели, миличка веднага щом започнем да излизаме ще ти звънна. По принцип доки каза от края на тази седмица да сме навън, но Десо нещо се дърпа - рано му било  Rolling Eyes
Вчера бяха тръгнали да ми се образуват буци в едната гърда, за щастие спасих положението с гореща вода, Никола и малко цедене. Тези компреси на Нук са много хубави, но само в студения им вариант. Не могат да се затоплат до такава степен, че да ти отпушат каналите. Освен това колкото и да се подсушават стоят мокри.
Аз пробвах да давам водичка след кърмене с лъжичка, но чочончо се намръщи и я изплю. Ще продължавам с опитите заради тази кандида, въпреки че четох мнения на много майки, които не са имали такива проблеми въпреки че не са промивали устичката след ядене.
Ренка, ти си злато - много ще са хубави нашите мишоци в тези рамчици (те по принцип са си хубави де  Grinning)
Имам въпрос - от вчера сме с колики (не много силни, но все пак ги има). Как давате инфакола. Моят е от Гърция и упътването му е само на гръцки. Педи каза по 20 капки, но на мен ми се виждат множко

# 71
  • Мнения: 312
Деси, Гери, Таня... мерси Simple Smile. Ще г мъчим тоя пъп и тва е... дебела й била пъпната връв на Доротея Wink. Пък майка й като са я подгонили едни бъбречни кризи и температури... видяхме се в приключение днес да пием кърмата от шише и накрая от инат заспа, без да се наяде... та сега я чакам да се събуди.

Гери, много и е хубава Ирината! Аз и каката не я бях виждала, и тя красавица...

Лионче, и при нас беше така с банята... постопенно започна да свиква и да не се дере, просто в началотто явно им е шок... Държиш ли му ръчичките докато е във ваната? Помагало да се чувстват по-сигурни ако имат нещо в ръцете да държат. При нас вършеше работа в началото... сега плаче по малко, ама предимно като я вадим от водата, за да я изплакнем и в момента в ойто е завита в хавлията млъква.

И честити бебета на Фил и Додо теа, а на Яна - добре дошла!

Някой питаше за разходките - ние почти веднага я почнахме, около 5тия ден беше на балкона и на седмица вече я водехме насам-натам, на 10 дена пътувахме за Варна и откак сме тук е почти всяка вечер на разходка за по около час-час и нещо.

# 72
  • София
  • Мнения: 17 592
и аз съм еднорък писец Laughing.Спим и се хилим насън ама само ръцете ми,а мръдна- надува гайдата.
аз да питам-има ли някое майче от Младост, тези срещи в ЮП са ми супер сложни Sad

Аз съм в Младост 3, близо до FF

# 73
  • Мнения: 312
А, Марти, то идеята на даването на водичка след хранене е точно да я изплюе... проблемът е, че много мами четох да се оплакват, че после бебетата повръщат заради водата и кел файда, че си измила устата... и Доротея го прави това, доста повръща (щото преяжда, де), ама плакна като се сетя...

# 74
  • Мнения: 238
Марти ще съм ти благодарна ако ми дадеш координати, може и на лс  Hug
 В ЮП от пред ли ще се чакаме или в заведението? и в колко часа? А за паричкките и аз съм ЗА, че още не ми се е отдала възможност да стигна до банката, за да преведа  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт