Юлските мъници големи са гладници

  • 8 769
  • 180
  •   1
Отговори
# 75
  • sf
  • Мнения: 10 235
докито каза, че формулата за това колко тряя да яде е следната. 140-150 мл на килограм тегло се разделя на броя хранения на денонощие. излезе , че моя тряя да яде по около 105- 110мл/ама аз де да знам колко изсуква от мен преди това.

аз вече съм на ръба на силите си- спала съм 2 часа това денонощие. тоя малкия почти не е спал. спа в мене 30 мин и като го оставих писна. мъж ми и той яко работа, нервите го тресат. свеки си прави оглушки- не можела тя с такова малко бебе. а аз просто не знам как ще карам така - иде ми да се гръмна, ако тоя не почне да спи през нощта.

# 76
  • Мнения: 1 869
Цитат
А, Марти, то идеята на даването на водичка след хранене е точно да я изплюе... проблемът е, че много мами четох да се оплакват, че после бебетата повръщат заради водата и кел файда, че си измила устата... и Доротея го прави това, доста повръща (щото преяжда, де), ама плакна като се сетя...
именно Силве...освен това не знам с Доротея дали успяхте да си изградите що годе режим на хранене, но на Никола му се случва да яде на почивки 5-6 пъти за час и половина два. Това прави много трудничко даването на водичка след всяко ядене...а и това с повръщането също-не се бях сетила...

# 77
  • Мнения: 312
Марти, ние имахме режим - до оня ден, когато педиатърката каза да не реве заради хернията, и от тогава подлудя Доротеята. Но Никола е по-малък, някъде четох (май в лекциите от Надя и Ели от МаМа), че докато са съвсем малки в наалото било нормално да ядат и доста по-често от 3-3.5 часа, така че - дай му още няколко дни да влезе в час, според мен...

# 78
  • София
  • Мнения: 3 524
Марти за капките инфакол на моето упътване пише два пъти стисната пипета преди всяко ядене (о,5 мл) а по-голямата доза е 1 мл. пиши на Лс ако искаш ако ти трябва още инфо  Hug За водата - и аз днес дадо с лъжица ама той къде изплю, къде глътна  Laughing
За буците- правех си компреси първите 3 дни с ледена кърпа и след това цедене и бебе Peace Ние папаме на 3 часа също Марти. Нашата докторка каза че трябва да има за "възрастта " си поне 6 папакания на ден (сега има нова мода - да си дозакусва между папканията понякога и да заспи Mr. Green)
За излизането- ами ние излезнахме на 10 ден за 15 мин ама беше адска жега вечерта и след това си го извеждам за по-дълго всеки ден но на хладичко че не се стои. ooooh!
За къпането- и коки предпочита да не е ваната, а чешмата, но ен се дере, само още не му е комфортно и явно се страхува, ще му мине Simple Smile
donsyy нашата докторка каза ако имам проблем с кърмата да давам и аз нутрилон. аз си имам засега та ен давам, но явно е добро това АМ. newsm78

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 523
donsyy, тази формула за храненето ме разби - ми то по нея моя трябва да изяжда около 100 мл ?!?
инфакол-а - има си една чертичка дето пише 0.5 мл - до там трябва да е пълна пипетката (ама ако не са силни коликите - може и по-малко) и се сипва в устичката на бебето - ама гледай да е по-навътре че може да го изплюе.
преди малко пуснах дребния на майка ми да го чуе как реве - и се оказа, че просто се лигави. оставих го да си пореве, после го взех и го успкоих и си го сложих съвсем сигурно, че няма да реве в столчето за кола при мен и О!чудо! - мълчание и кокорене.
УЖАС! НИЕ ОЩЕ НЯМАМЕ ВОДА!! КАК ЩЕ ГО КЪПЯ ТОВА ДЕТЕ!!!

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 20:26 от arksi_

# 80
  • Мнения: 4 300
Прочетох ви отгоре отгоре...от бурята ни изгоря лан картата  , та малко бях без нет. Имаме обрив- атопичен дерматит. Днес бяхме на дофтор, изписа ни един крем, дано да с еоправим до понеделник.
После ще пиша пак, че стана време за къпане...

# 81
  • Мнения: 329
Катя много се радвам ,аз съм в Младост 4 до Европа  :Хайде да се видим някой ден.
Рокси,я кажи какво е това атопичен дерматит-какви са пъпчицие,че днес беба се изрина по цялото коремче и се чудя от какво е .Прах едни дрешки с Тео бебе, а не се Роса(по препоръка на пердиатъраката) и се чудя дали може да е от това.
Днес бяхме на ортопед,всичко е ок ПИТАХМЕ ЗА КЕНГУРУТО И КАТЕГОРИЧНО КАЗА СЛЕД 3-ТИЯТ МЕСЕЦ
Ева пък обожава да се къпе и много й се кефим с баща й.След излизане от коритцето обаче настава рев
За разходките-аз на около 10-тият ден я изведох  Peace
И аз изпадам в тих ужас као започне да плаче точно след хранене- и иди разбери какво й е ,още ли иска или е коремче.После вече педиатърката каза че ако недохранването било лошо,то прехранването били два пъти повече-разширени стомахчета,рахит  Praynig

# 82
  • sf
  • Мнения: 10 235
kami27 , къде бяхте на ортопед?

малкия спи, а ме е страх да легна, че тамън задряма и той скокне. а се чувствам ужасно изморена и ми е адски топло, сякаш имам температура. дано в провинцията малко се стабилизира и почне да спи поне нощем, че иначе - не знам  Cry. та за срещата - няма ме.

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 21:26 от donsyy

# 83
  • София
  • Мнения: 3 414
Мойте не се гърчат за първи път след храна,дано е от фризовома.Тишина е настанала в дзверилника. Crazy
Рокси и нашия Ради има каза педито-ние мажем с мустела за атопичен дерматит.

# 84
  • Мнения: 329
Donsyy ,бяхме в 25-та поликлиника(Младост 3) -доктора е Хайвазов,работи и в Горна баня.Тъй като педиатърката не ни даде направление си платихме прегледа- 25 лв. Лягай почивай с него,докато той спи дреми и ти.Аз имам роднини в Ботевград и като малка често ходех там и на близко до града село-Новачене  Grinning
Ева едва запса милата след много болеснени колики,така плака милото,сърцето ми се късаше  Cry
Утре ще се видя с една кърмачка от форума-Кърмене и захранване.Сега си записвам какво точно да я попитам......................Много са отзивчиви всички там,което ми дава кураж да продължа да кърмя,въпреки че при всеки рев на Евето само си мисля че кърмата ми е била малко при последното кърмене:(.

# 85
  • Мнения: 4 300
Абе нашия атопичен дерматит май аз го оплесках Embarassed Значи малкия се изприщи миналата седмица, баш в най големите жеги, с едни малки червени пъпчици по лицето. И след 2-3 дена аз със умната си тиква реших да го намажа с крема на Бюбхен против подсичане. И тази сутрин цялото му личице беше в едни корички, кожата му седи твърда. Изписаха ни специален крем, с който да го мажа. И на кожен доктор ходихме, той е на мнение че е от крема.
Така че атопичен дерматит май викат на всякакъв обрив, дето не го знаят какъв е ooooh!

# 86
  • Мнения: 640
Въпрос към мамите с име Ани - чие дете се казва Вайана? Търсих в списъка отпред, но нямаше такова име. Предполагам, че е на Ани сънигърл, ама...
Хриси, за атопичния дерматит се обърни ако искаш към др Ангелова от 29 поликниника. На сестра ми малката дъщеря е с такова заболяване, обаче откакто я хвана преди две години тази лекарка не се е проявявал.
Искам да ви питам - къркорят ли червата на вашите сладури? На моя от вчера много му бълбукат, обаче не мисля, че са колики, защото си спи много спокойно, а и дори да не спи не ми реве. Много пръцка и зацапва пампата, но нищо друго. Дали може да е от преяждане? Защото от няколко дни не се цедя и гърдите ми се пълнят много, и дори като почна да го кърмя първо му умивам лицето със струя кърма, докато уцелим устата. Обаче въпреки, че е пълна гърдата след него не остава много. Суче по 40 минути и то активно. Та ми е чудно може ли да е от това newsm78
Андромеда, твоя Сашко вече е готов Simple Smile Нали го има в албумчето. Няма нужда да го пращаш Simple Smile

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 00:08 от Renie78

# 87
  • София
  • Мнения: 568
Яна, добре дошли с малкия бебо!    bouquet Много ти се радвам на позитивния тон и че всичко е минало успешно и че си щастлива  Hug. Пожелавам ти това щастие никога да не те напуска.  newsm51 Хайде, давай да гледаме снимки на Нико и кака Надина.
Донсии, а на теб пожелавам скорошно възвръщане на позитивната нагласа и хубавото ти чувство за хумор  smile3521

# 88
  • USA
  • Мнения: 559
Ели, мерси за пожеланията! Hug На 5ти ставаме на 1 месец - нали се гледа календарно.
Донси, ще ни липсваш. Дано хубаво да изкараш в Ботевград и да разтовариш малко там. Ако има кой да поеме Виктор от време на време ще е най-добре.
Гоце, направо ти се възхищавам как се справяш с двама при това с различни проблеми.

Мен ме е налегнала носталгията и съм се замислила дали да не си отида в България през октомври. Обаче бебчо ще е само на 3 месеца и ме е страх да не го разболеем. Таткото не е много навит, а аз съм хем сърби хем боли.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 414
Добро утро!Днес съм се наспала че вахтата я взе таткото Mr. Green

Winx идвай,идвай да се разхождаме,ти си ми обещала. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт