ох това кърмен!

  • 1 486
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 350
МАЙКО С "ФОБИЯ" ОТ ПЛАЧЕЩИ БЕБЕТА   Mr. Green вземи се в ръце и смени педиатъра, идвай при моята.   bouquet  Обичам я тази докторка - ЗА късното захранване, ЗА изключителното кърмене до 6 месеца, ЛИБЕРАЛНА при по-малко наддаване на тегло  от установените средни таблици, е такова нещо като средно баба няма.
Иначе момичетата добре са го казали по-горе. Деси, на се отчайва, пиши, ако искаш до някой от консултантите по кърменето. Стискам палци и успех   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 568
Момичета, извинявайте, че се намесвам в темата, но съм отчаяна. На път съм да се откажа от кърменето, а много ми се иска поне този път да успея (с каката не можах). Може ли да ми дадете повече информация за консултантите по кърмене. Кои са и как може да се свържа с тях? Благодаря ви   bouquet

# 17
  • Мнения: 873
добрата новина при мен е,че кърмата ми май се увеличава и дори се опитва да потече и от гърдата,която нямаше.лошата е,че бебка продължава да не се наяжда като хората и днес и тикнах шишето с АМ,за да видя какво ще стане.ами стана това,че е спокойна и спи като ангелче Heart Eyesне вярвам да се отбие от един път,а и аз съм амбицирана да се кърмотим само,без дохранване,защото ми е кеф да се гушкаме,когато се кърмотим и тя много ми се усмихва Heart Eyes знам и колко е полезно кърменето Peaceосвен това е голяма досада да премяташ разни шипета Naughty сетих се,че бебка огладняваше много начесто в третата седмица,а сега е в шеста.бях чела,че това са седмици на интензивен растеж и се чудя дали това не е причината за дивия и чест глад,който я е обзел newsm78 вие,майчета,спомняте ли си при вашите отрочета да е имало такова нещо?

# 18
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Да, Деси, със сигурност има такива периоди, в които детето се нуждае от повече храна и е въпрос на малко време и търпение майчината кърма да се нагоди като количество към нарасналите нужди на бебока. Именно затова не е много добре да дохранваш с АМ, тъй като така твоя организъм няма как да разбере, че трябва още мляко. По-добре е малко след хранене, ако бебка е още гладна и мрънка, пак да и предложиш, примерно след 1 час. А когато нещата си дойдат на мястото, вероятно няма да е проблем отново да си имате по-големи почивки между храненията. С теб сме  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 516
добрата новина при мен е,че кърмата ми май се увеличава и дори се опитва да потече и от гърдата,която нямаше.лошата е,че бебка продължава да не се наяжда като хората и днес и тикнах шишето с АМ,за да видя какво ще стане.ами стана това,че е спокойна и спи като ангелче Heart Eyesне вярвам да се отбие от един път,а и аз съм амбицирана да се кърмотим само,без дохранване,защото ми е кеф да се гушкаме,когато се кърмотим и тя много ми се усмихва Heart Eyes знам и колко е полезно кърменето Peaceосвен това е голяма досада да премяташ разни шипета Naughty сетих се,че бебка огладняваше много начесто в третата седмица,а сега е в шеста.бях чела,че това са седмици на интензивен растеж и се чудя дали това не е причината за дивия и чест глад,който я е обзел newsm78 вие,майчета,спомняте ли си при вашите отрочета да е имало такова нещо?

В периода, когато се мъчех да кърмя, давах добавката с дозатора, който върви в детския панадол. Представлява нещо като спринцовка, но с по заоблени ръбове и можеш лесно да даваш млякото, без бебчи да свиква с биберон, успех и не се отказвай!

# 20
  • Мнения: 498
мила, внимавай с даването на шише, защото млякото тече по-лесно от биберона!

Храни бебчо ако трябва на час и половина и всичко ще си влезе в нормите. Остави детето да те води и направи режима си. А ти трябва да си спокойна и да си почиваш. Не прави грешката да теглиш детето постоянно. Наддаването при кърмачетата не е еднакво нито един ден, или седмица. Първия месец Лина се хранеше на 4 часа и толкоз, а на 25 ден се оказа, че вече е 1.200!!! Успех!

# 21
  • Мнения: 873
момичета,въпреки чая и хомеопатията,кърмата от едната гърда е все така оскъдна и трудно тече Confusedсега пробвам след всяко кърмене да изцеждам неизяденото и да го давам със шише-по-добре така,отколкото АМ.понякога много добре се получава-детето суче първо от гърдата,след малко си дояжда от шишето(максимум 20мл.) и след това е контактно и усмихнато или пък спи(макар че не е от спящите бебета).друг път е неспокойна и рано огладнява или и се спи,но не може да заспи и се чудя дали не гладува ooooh! но АМ не съм давала вече 2 дни Peaceда не говорим,че вчера пропусна да ака-само се напъваше и плачеше ooooh!

# 22
  • Мнения: 531
dessy encheva,аз съм от мамите с по-дълъг стаж и мнението ми няма да е по-различно от това на другите.Допуснах грешка с дъщеря си с почасово кърмене, включване на АМ и ранно захранване, резултатът-ранно отбиване.Когато се роди синът ми, реших да не допускам същото, кърмих на поискване, което значи понякога и на 1ч,пих един много ефтин и ефикасен български лактогонен чай,винаги давах първо от по-слабата гърда, не изцеждах,в началото беше доста болезнено, но си слагах компреси с риванол.Постепенно гърдите се адаптират към нуждите на бебето.И след постоянните страхове, че нямам достатъчно кърма,почти 2годишният ми юнак продължава да е почти само на това меню и е добре на тегло.Пожелавам ти същия успех!Дерзай!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 056
момичета,въпреки чая и хомеопатията,кърмата от едната гърда е все така оскъдна и трудно тече Confusedсега пробвам след всяко кърмене да изцеждам неизяденото и да го давам със шише-по-добре така,отколкото АМ.понякога много добре се получава-детето суче първо от гърдата,след малко си дояжда от шишето(максимум 20мл.) и след това е контактно и усмихнато или пък спи(макар че не е от спящите бебета).друг път е неспокойна и рано огладнява или и се спи,но не може да заспи и се чудя дали не гладува ooooh! но АМ не съм давала вече 2 дни Peaceда не говорим,че вчера пропусна да ака-само се напъваше и плачеше ooooh!



Деси, когато е неспокойна и плаче що не й даваш да суче, ами я оставяш да гладува, щом мислиш, че гладува?

Щом стане неспокойна, даваш да суче и готово! Хем бебето няма да гладува, хем ще стимулира лактацията и ще се увеличи кърмата ти. Не си мисли, че гърдата трябва да се напълни за да дадеш да суче, дори да ти се струва празна, пак й давай да суче, ще видиш, че ще слезе кърма.

Някои бебета сучат по-често по по-малко количество кърма (така е с мен и сина ми, аз имам малки гърди и сина ми сучеше до скоро през около 2 часа, а в периодите на Бърз растеж през 50-70 минути /не съм засичала, така определям на око/). След 6-тия му месец гърдите ми са постоянно меки и изглеждат празни, но до годинката нямах заместено кърмене. И до сега той си суче поне по 4-5 пъти денем и 2 пъти нощем.

НЕ ГЛЕДАЙ ЧАСОВНИКА И НЕ ЧАКАЙ ДА МИНАТ ЕДИ-КОЛКО СИ ЧАСА, БЕБЕТО НЕ Е РОБОТ ДА ОГЛАДНЯВА ПОД ЧАС! /вече ти го писах, но май не си го прочела/

И какъв е смисъла да цедиш и после да даваш с шише - просто не цеди, ами след 20 минути й дай пак да суче, същото количество тя ще си го изпие от гърдата, защо да е от шише? (абе, изобщо давай й да суче ако ще и през половин час, след два-три дена тя сама ще намали кърменията като ти се регулира лактацията)

И пак ще ти напиша, въпреки, че вече го писах - Бебетата не сучат само за да се наядат! Сучат и когато са жадни, когато имат колики, когато просто имат нужда да се гушкат в мама, сукането много, много ги успокоява.

п.п. И един съвет за кърменето - предлагай винаги и двете гърди - първо лявата, например, после дясната. На следващото сукане първо дясната, после лявата и т.н. и то независимо след колко време и дали ти се струват празни.



Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 11:13 от ludmilana

# 24
  • Мнения: 11
Мога да споделя малко опит. В началото кърмех на час- проблеми с кърмата имах епизодични, които се решаваха с по-често кърмене и рицинуса. Така постепенно минах на поискване и сега съжалявам, че не започнах по този начин, може би и коликите щяха да са по-слаби. Определено честото кърмене при мен реши проблема и бебчо наддава по-добре откакто сме на този режим. В същото време няколко пъти все пак се наложи да дохраня с АМ - може би 5 - 6 пъти, вечер, когато нямах почти никаква кърма. Сега всичко е наред, вече шести месец сме само на кърма. Моят съвет е просто да кърмиш често - лично за мен това беше дори по-удобно, защото бебчо е много палав и почти не спи през деня и моментите за хранене са си чиста почивка за мама. А и още нещо, първите месец и половина старателно се изстисквах след всяко хранене, може би и това помогна за нормализирането на лактацията като цяло. Успех

# 25
  • Мнения: 1 737
Явно ще се справиш, щом вече имате успех!  Peace

За Рицинуса да те посвъветвам - спри го веднага, щом усетиш увеличение на кърмата, иначе може да я намали отново. След известно време, месец - два, ако ти намалее пак можеш да го пиеш няколко дни, не повече. Докато го пиеш поне си мий зъбите с хомеопатична - нементова паста за зъби и не дъвчи ментови дъвки.
Чая на Хип можеш да пиеш постоянно, но не и заедно с Рицинуса - антидотира го, защото е билков.

# 26
  • Мнения: 532
Бебето си е харесало шишето и биберона и НЕ СУЧЕ ЕФЕКТИВНО от гърдата - до този извод стигам след като чета началния ти постинг за храненето в родилния дом и това, че ти даваш шише.

Предлагай винаги като начало проблемната гърда, за да я разработиш. След като се пусне от нея, вдигни бебето внимателно да се оригне. Предложи и другата гърда, докато се пусне и от нея. Пак вдигни и уригни. Можеш пак да повториш гърдите, за да се увериш дали пък не иска да суче още, а така е по-вероятно да достига и до задното мляко, което е най-хранително.

Предлагай да суче често, предлагай и двете гърди, но винаги изчаквай бебето да се пусне, оригвай често - сега сте в период на колики и бебето има нужда от оригване да изкара въздуха.

Непредлагането на изкуствени гърди (биберон залъгалка и шише) и честото предлагане на гърда за няколко дни ще увеличи млякото и бебето ще се научи отново как се суче правилно и ще достига по-лесно до задното мляко.

Не си прави мечи услуги с изцеждане и дохранване с биберон - предлагай гърди.

Виж това мнение на една мама също като теб:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206947.msg4651092#msg4651092

Сигурно и цялата тема ще ти е полезна.

Още - за повръщането. Случайно да пиеш прясно мляко или да прекаляваш с млечни продукти?

Общи условия

Активация на акаунт