ДЕКЕМВРИ бързо наближава,скоро мама на бебчо ще се наслаждава!

  • 15 065
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 169
Здравейте момичета!
Като чета това което са ви писали на феталната морфология почвам да се чудя на мен какво са ми правили и какво са писали. някой да ме светне ако разбере BPD 50,8   FML 32,2 Само това има записано другите размери никакви! Е каква фетална морфология и какъв преглед е било?  newsm78 newsm78 newsm78 Да и пак да кажа, че пише за жлъчен мехур (-) е кажете ми какво да си мисля вече? Само се ядосвам и притеснявам сега. В края на седмицата ще си ида при моята докторка дано тя е по обстоятелствена  Confused

# 226
  • Мнения: 534
vencho  Hug за хубавите резултати!
Dive, честито мома...ей сегичка ще те обзаведа с розова количка...ей, започваме да се увеличаваме Peace

# 227
  • София
  • Мнения: 1 626
Честито Венчо и Дайв!

ohcaroline - BDP е диаметър на главичката на бебето и за теб е 5.08 см или 50.8 мм.
При мен миналата седмица при Димитрова излезе 5.15 см. Върви по-големичко моето бебе.

# 228
  • София
  • Мнения: 136
Аз пуша и за съжаление не само по една  Sad
Надявам се и аз не знам на какво точно... но дано един ден детенце не плаща за моята глупост....

# 229
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Честито на Венчо и от мен!  Hug

# 230
  • Мнения: 280
Здравейте момичета!
Като чета това което са ви писали на феталната морфология почвам да се чудя на мен какво са ми правили и какво са писали. някой да ме светне ако разбере BPD 50,8   FML 32,2 Само това има записано другите размери никакви! Е каква фетална морфология и какъв преглед е било?  newsm78 newsm78 newsm78 Да и пак да кажа, че пише за жлъчен мехур (-) е кажете ми какво да си мисля вече? Само се ядосвам и притеснявам сега. В края на седмицата ще си ида при моята докторка дано тя е по обстоятелствена  Confused

...а FML ти е дължина на бедрената кост и също са ти я дали в мм. т.е. 3,22см което е нормално.

Венчо  Hug Hug Hug

До преди да забременея пушех като комин, но след теста зарязах цигарите и за миг не съм си помисляла да запаля. Не ме дразни дима и не ми се гади от цигарите ,просто са вредни за бебчо ,а за мен той е много важен и дълго чакан и не бих рискувала. Това не значи че съдя бременните пушачки, всеки сам решава кое е по важно.

# 231
  • Мнения: 2 641
какво щастие че не пропуших никога - ама тогава и нямах време. ходех на езда, плуване, спортни танци, после и фехтовка, даскало, после Уни, гаджета, приятели, насам натам - честно казано нямах време ама никво за цигари. мъжа ми е като мен за щастие нали аз си го избирах  де  Heart Eyes с тази разлика че аз може да изпия чаша вино или бейлис някой път, докато той не близва алкохол. ще вметна че никога не съм се напивала а веднъж изпих цяла бутилка домашно вино. за сега и некръшкаме - абе за пример сме отвсякъде  Mr. Green

да ви кажа сега метнах в фурната едни картофки да се опекат и едни постни гювечета с сирене, домати, лук, чушки и зехтин - голямо ядене ще падне  Party тъй де да използвам новия кантар дето го купих без батерии и още не мога да се претегля  Mr. Green

# 232
  • Мнения: 482
Аз също няма да пуша по време на бременност, със сина ми се кърмихме толкова дълго и не съм пушила, не ми е проблем, просто сега на моменти ми се приисква много, то може и да ми се погади от едно дръпване, но се чудя въобще дали да си позволя да си дръпна, да ми мине желанието или да се стискам.

# 233
  • Мнения: 83
Момичета, пак на кулинария сте го избили и само точа лиги след всеки пост, а колко ме мързи да готвя няма да ви описвам.
За съкращенията на УЗ - BPD е диаметъра на главата над ушите, а OFD е разстоянието м/у челото и тила.
Dive в коя болница те прегледа Томова? Аз от сто години се каня да си записвам час при нея и все забравям, но утре вече дано да го направя.

# 234
  • Мнения: 72
Здравейте моничета! Новина имам:) Ще си имамe МОМИЧЕНЦЕ!  newsm44

Адски се вълнувах вчера докато бях на ФМ при Марков! Свалям шапка на този човек! Страхотен е! Всичко си мина перфектно и обяснява , три пъти пита ако имаме някакви въпроси- всичко траеше 25-30 мин. Много съм щастлива че с беба всичко е наред! ... леле още не мога да свикна с пола още се бъркам и понякога казвам "ТО" хехех но няма вече обещавам Peace

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 19:29 от mishenka

# 235
  • Мнения: 277
момичета, благодаря за подкрепата и поздравленията
dive, mishenka, честито на вас за принцесите. хубаво е, че момиченцата се увеличават. аз мисля, че тях просто по - късно ги виждат. а момченцата като видят пишка и хайде
колкото до разходките, мен първо ме заболяват краката, та не знам дали корема би ме заболял. измарям се бързо, отдавам го на залежаване и наслоняне Sad

# 236
  • Мнения: 127
Здравейте,момичета! Simple SmileЕто ме най-после и мен!Нали си бях счупила крака и бях при мама и татко близо месец да ме "гледат".А там няма интернет! SadСега вече съм си вкъщи и познайте колко време ми трябваше да изчета всичко,което сте писали-два дена само четох!Много се радвам за всички вас,че сте добре и имате хубави резултати от изследванията! HugЧестито на младоженките,много красиви булки сте!Добре дошли и на новите мами!Много ми липсвахте,докато не можех да ви чета,но вече съм на линия!Крака ми заздравя,е,малко накуцвам,но мога вече да излизам сама навън! Sunglasses
  Вчера бяхме в София на ФМ при д-р Марков-много съм доволна от прегледа и щастлива от резултатите!Всичко огледа човекът,глава,мозъка,сърцето,коремните органи,кости ,крайници...броихме пръстчета...абе всичко!Каза че си отговаря точно на 22седмица,и 100% ще е МОМИЧЕ!Иве,моля те,сложи ми най-после и на мен розовата количка!
  Чета,че повечето от вас се замислят вече кога и какво да купуват.Аз още не мога да си харесам количка,има прекалено голям избор на пазара и май точно това ми е проблема CryИначе легло сме избрали,една фирма ще ни го изработи по поръчка,по проект на зет ми-тои е дизайнер на мебели.Много ми харесва как го е измислил,защото става и за бебе,а след време се трансформира в легло за голямо дете.Ще пробвам да кача снимка,но незнам дали ще мога!А дрешки и аксесоари за бебето мисля да купувам чак към края на седмия месец.Ами това е от мен засега,поздрави на всички момичета и лека вечер! newsm51

# 237
  • София
  • Мнения: 165
Леле, колко много сте изписали пак. Ева смогнах да ви изчета.
анима, не се притеснявай за ЛКК -то те ще ти издадат болничен със стара дата - само им кажи на коя дата ти изтича старият или от коя трябва да е новият. Всъщност трябва да го представиш в счетоводството до края на месеца така, че имаш време. Моят също ще си го взема на 25 авг а започва от 9 авг. Не им се връзвай толкова.
Честито на всички бъдещи мамчета, които вече са се ориянтирали към някой определен ( розов или син ) Wink цвят. А на тези , които ни предстои ФМ - още малко търпение. И нашият ред ще дойде.
Лека вечер и от мен!
PS И моляви стига с тия хлебчета че одеве се мерих на кантарчето - качила съм цели 6 килца Simple Smile

# 238
  • София
  • Мнения: 1 078
Привет и от мен Peace Нещо ме мързеше да пиша,но чета,чета Laughing
Аз засега няма да пазарувам.по-принцип си имам всичко от дъщеря ми,само биберонки,шишенца ще ми трябват.Количката е тъмно-синя на бели зайчета и става и за момче.За тогавашното време беше доста хубава,макар и не от най-скъпите.Комбинирана е и,съответно,си има зимен кош ,но не става за кола.Не знам със столчето дали ще можете да изкарате зимата...не са ли малки?Моят е доста широк и пак,зимата,когато понавличах повечко малката с разни космонавчета,ръцете й стърчаха нагоре и не се побираха от страни LaughingДоста смешно си беше.А бебока ще е същия сезон,като нея,само месец разлика.

# 239
  • Мнения: 219
Здравейте мамита.
Аз вече съм г-жа Тотева Simple Smile На сватбата бебо не го усетих и за миг, сякаш не бях бременна. Накрая само краката ме боляха. Но за сметка на това сега го усещам често, че и контракции имам. Утре ще ходя при доки, да видим как е, че в четвъртък заминаваме за Гърция (Халхидики), нашите ни подариха една почивка, та няма как да откажем. Куч замина за Търново и е много послушен (да не повярва човек, но в деня на сватбата беше затворен сам на таванската стая, та май ще сменяме вратата някой път, че я надра яко). Котарака днес го кастрирахме. Остана само кредита за апарт да ни отпуснат, с бебо всичко да е наред и да си починем най после. Но няма и утре да е, че ще ходим по пазар и разни други задачки.
Още нямам снимки и нищо, но ще кача по нататък обещавам  Peace Не успях да изчета всичко, но стана вече късно, ще се постарая утре да дочитам. А не ми се мисли като седна на компа на 20-ти колко ще има да чета...
Ами това е от мен за сега, лягам да погледам малко ТВ и да си почивам. А пък дано в Халхидики си изкараме добре, и от там после ще слагам снимки Simple Smile Пък може и в темата за секси бременна  Joy

Общи условия

Активация на акаунт