Градината..., ако имате избор?

  • 3 279
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз съм "за" ходенето на градина, но за яслата съм твърдо "не". Бих дала детето си на ясла, ако няма кой да го гледа и е наложително да се върна на работа.
Иначе за градината след 3-тата година милсля, че е най-подходящата възраст. Свиква да живее с повече хора, разбира, обслужва се само. Обаче не харесвам сборните групи лятно време.

# 61
  • Мнения: 5 362
Определено съм ЗА детската градина Peace
Моето дете ще тръгне като навърши 3 год.Сега ходи на ясла.

# 62
  • Мнения: 182
Моята дъщеря тръгна на ясла преди 4 месеца, когато беше на 2 год. Има и болести, и ревове и писъци, но когато отидем на детската площадка  и няма други деца, тя не се чувства добре сама, седи до мен на пейката и се чуди какво да прави. А когато е при децата в яслата пада голям купон, играят, общуват на техния си детски език, научават се на самостоятелност. Не съжалявам, че си дадох детето на ясла, а живот и здраве да продължи в детската градина.

# 63
  • Мнения: 7 837
Ами нали първите 7 години от живота на човек са определящи! От значение е кой и как възпитава детето именно в този период!

Звучи нелепо, знаеш ли. Нима мислиш, че родителя приключва с възпитанието на детето, в момента, в който е дадено в ясла или в градина.
Чак ми става неудобно от всякаквите клишета дето се пишат напоследък из форумите...

# 64
  • София
  • Мнения: 4 397
Имах избор - пратих ги на ясла - на 2 г. и 1 мес.
Доводите са като на bendji2710 , но без последните думи в скобите. Аз съм за ясла, градина и всичко "по реда си".  Peace

Мислим еднакво и ние сме така  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 7 097
Мисля, че за мен ще е далеч по-трудно да свикна с тръгването й на градина, отколкото на нея самата...  Rolling Eyes
Вариантът да я гледат баби или бавачка не ми е за предпочитане обаче  Naughty

# 66
  • Мнения: 5 577
Макар, че Иван ходи на ясла от 2 год. и не е имал проблеми, мисля, че е по-добре да се гледа в къщи.  Confused

Много обича, и му се отразява добре.

# 67
  • Мнения: 2 807
Гласувах за 3-та опция - на 5 години, но всъщност се колебая между нея или направо на предучилищна.
Това се отнася и за тричките  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 5 468
Макар, че Иван ходи на ясла от 2 год. и не е имал проблеми, мисля, че е по-добре да се гледа в къщи.  Confused

Много обича, и му се отразява добре.
А те приеха ли го в градина или не newsm78?

# 69
  • София
  • Мнения: 9 864
За мен подходяща възраст е след три годинки-много си зависи и от детето.Не мога да приема,че е нормално да се оставя едно дете да плаче сутрин два или повече месеци,само защото ще свикне.Има деца,които не свикват или свикват насила.
Малката ми дъщеря ще тръгне на градина наесен,точно на три годинки.Надявам се да и хареса.Решихме да ходи на градина до обяд.Много съжалявам,че тук няма такива градини,един вид забавачки,които да са само до обяд.Детето да поиграе с други деца,да понаучат някоя нова песничка...и после да се прибере да се нахрани и наспи у дома.Много ми е странно за каква социализация се говори при едногодишно дете примерно!То няма нужда от социализация според мене.Има нужда от близостта със семейството си,от игри по парковете и площадките...

# 70
  • Мнения: 822
Ами нали първите 7 години от живота на човек са определящи! От значение е кой и как възпитава детето именно в този период!

Звучи нелепо, знаеш ли. Нима мислиш, че родителя приключва с възпитанието на детето, в момента, в който е дадено в ясла или в градина.
Чак ми става неудобно от всякаквите клишета дето се пишат напоследък из форумите...
Въобще не звучи нелепо! От градина до градина има разлика. От възпитание до възпитание също! Но, когато тръгне на градина детето прекарава много повече от времето си в нея, отколкото в семейството.
Всеки родител си решава и преценява кое е най-добро за детето му. Това е моето мнение  Peace !

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Не мога да отговоря все още от каква възраст е добре, защото самата аз незнам  Rolling Eyes
Плановете ми са от 03.09  Влади да започне да ходи в ЧДГ, първа група, където за момента са 6 дечица. Той ще бъде на 2г. и 7 мес. Незнам, обаче, ако много се разстройваме и двамата, до кога ще издържа  Cry Rolling Eyes
Отсега ми се свива коремът Confused, обаче искам и аз да се социализирам пак  Crossing Arms Залепени сме все двамата  ooooh!
Много му говоря за детската градина, той самият много говори и е страшно любознателен, без памперс е, опитва се да се съблича сам, иска все да ходим по детските кътове да играе с дечица, така че се надявам ходенето на градина да е един успешен и безболезен опит за социализиране и на двама ни  Praynig
Първоначално(около месец) ще го водя до обяд.
Имам възможност да не работя, но вече искам да се занимавам и  с друго, освен с гледането на детето си  Crossing Arms
Според мен няма идеална възраст, всичко е въпрос на желание, възможност, търпение и от двете страни  Hug

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 16:06 от Gena

# 72
  • Мнения: 5 577
Макар, че Иван ходи на ясла от 2 год. и не е имал проблеми, мисля, че е по-добре да се гледа в къщи.  Confused

Много обича, и му се отразява добре.
А те приеха ли го в градина или не newsm78?

О да да, където исках. Зад яслата точно, много съм доволна.

# 73
  • Мнения: 179
Определено съм ЗА детската градина Peace
Моето дете ще тръгне като навърши 3 год.Сега ходи на ясла.
Peace

# 74
  • Мнения: 948
Смятам да пусна сина си направо на детска градина,след като навърши 3 годинки. Hug

Общи условия

Активация на акаунт