Коя е по-добра-PVC дограма или алуминиева ?

  • 12 277
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
ПВЦ.Ние сме с такава.Бяхме в лют спор с най-добрата ми приятелка,тя сложи алуминиева.Е,да ви кажа такъв конденз за пръв път виждам-водата буквално тече по стените под прозорците.Тя живее на последен етаж.
Обаче трябва наистина някой специалист да ти обясни какво точно ПВЦ като профили и стъклопакет за твоя дом конкретно.На нас каквото ни препоръча специалист това направихме и не съжалявам нито за миг.

# 17
  • Мнения: 1 897
PVC  Hug
Алуминиевата е по-склонна да образува конденз.

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
ПВЦ.Ние сме с такава.Бяхме в лют спор с най-добрата ми приятелка,тя сложи алуминиева.Е,да ви кажа такъв конденз за пръв път виждам-водата буквално тече по стените под прозорците.Тя живее на последен етаж.
Обаче трябва наистина някой специалист да ти обясни какво точно ПВЦ като профили и стъклопакет за твоя дом конкретно.На нас каквото ни препоръча специалист това направихме и не съжалявам нито за миг.


Мерси  Simple Smile, значи наистина прави конденз. Ето това исках да разбера, защото едно е само да четеш характеристика, а съвсем друго е да чуеш от препатил или за препатил такъв

# 19
  • Мнения: 588
Моля момичетата с певеце дограма да кажат
с обикновено стъкло такава
 дали изолира шум примерно от улица с натоварено движение?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Моля момичетата с певеце дограма да кажат
с обикновено стъкло такава
 дали изолира шум примерно от улица с натоварено движение?

Нашата е PVC от най-евтината (каквато сложи строителят) - определено изолира шума. Ние сме на оживено кръстовище, на 7 етаж, но ако е затворен прозорецът, почти не се чува шум. Иначе зимата имахме конденз и то ужасен, течеше по стъклата като река. Може би е защото сме в ново строителство, не знам. Дано тази зима да е по-добре.

# 21
  • Мнения: 125
Определено ПВЦ, и ние си патихме бая време от алуминиевата дограма в квартирата, но сега в новия апартамент сме с ПВЦ и разликата е огромна.

# 22
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ние преди да сменим дограмата доста поразпитахме един познат който е шеф в доста голяма фирма за дограма и той ни препоръча  алуминиева ,каза че пвц след някакви години  получавала някакво изкривяване ,това каза човека и го послушахме ,вече 4 година сме с нея и сме си доволни  Peace

# 23
  • Мнения: 2 591
определено ПВЦ!  Peace и ние много се съветвахме и засега нямаме оплаквания

# 24
  • Мнения: 1 554
ние сме на оживена улица то цял булевард и сме с ПВЦ САЛАМАНДЪР четирипластова няма шум Peace само някоя линейка се 4ува но не силно

# 25
  • Мнения: 2 495
От мъжо знам, че ПВЦ са по-добрите.Защо е така, до ден днешен не съм го питала Laughing

# 26
  • Мнения: 4 390
От 15 години сме с алуминиева дограма, нямам особени оплаквания.
Ако се отоплява жилището постоянно и се проветрява, конденз няма.


# 27
  • София
  • Мнения: 3 271
ПВЦ Peace

# 28
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ние сложихме алуминиева. Питахме, разпитвахме и накрая двама познати занимаващи се с дограма споделиха, че алуминиевата е по-издръжлива. Конденз не сме имали освен когато суша дрехи вкъщи, но тогава има и по шкафовете в кухнята и дървената врата към терасата. Май ще е най-добре ако някой сподели впечатление от разликата, но за един и същ апартамен/стая.

# 29
PVC Стъклопакета изолира доста успешно шума

Общи условия

Активация на акаунт