Защо така се държат някои майки?

  • 4 752
  • 128
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 965
... Не мога да не се усмихна и кажа Здравей и Чао на детенце, което ми се усмихва или се закача с мен. ...

Добре, де. Ти казваш "здравей" и "чао" и въпросното дете ти се доверява, майката го поощрява, то не очаква лоши неща от възрастните... Утре някой друг му казва "здрасти", детето знае колко положително мама приема заговарянето и общуването с непознати, дава му ръчичка и отиват за бонбони...

Не си позволявам да обръщам внимание на чужди деца /освен усмивка/, ако не познавам родителите.

А и ако аз не съм на кеф, дори не виждам чуждите деца, камо ли да регистрирам дали някое се закача с мен - когато съм напргната, притеснена, разтревожена, уморена и т.н., моите деца са ми напълно достатъчни.  Crazy

Всъщност, има държави, където ако заговориш чуждо дете има огромна вероятност при теб да дойде цивилен полицай и да ти поиска документите  Twisted Evil.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 217


Добре, де. Ти казваш "здравей" и "чао" и въпросното дете ти се доверява, майката го поощрява, то не очаква лоши неща от възрастните... Утре някой друг му казва "здрасти", детето знае колко положително мама приема заговарянето и общуването с непознати, дава му ръчичка и отиват за бонбони...


А и ако аз не съм на кеф, дори не виждам чуждите деца, камо ли да регистрирам дали някое се закача с мен - когато съм напргната, притеснена, разтревожена, уморена и т.н., моите деца са ми напълно достатъчни.  Crazy

Всъщност, има държави, където ако заговориш чуждо дете има огромна вероятност при теб да дойде цивилен полицай и да ти поиска документите  Twisted Evil.

Това също е и мое мнение. Темата излиза много зад рамките на простото мило общуване.

# 92
  • Мнения: 438
... Не мога да не се усмихна и кажа Здравей и Чао на детенце, което ми се усмихва или се закача с мен. ...

Добре, де. Ти казваш "здравей" и "чао" и въпросното дете ти се доверява, майката го поощрява, то не очаква лоши неща от възрастните... Утре някой друг му казва "здрасти", детето знае колко положително мама приема заговарянето и общуването с непознати, дава му ръчичка и отиват за бонбони...
Мила извинявай че се изказвам така,обаче дай по-добре да не ходим по тротоара защото ще ни падне тухла на главата! По този начин най-много детето да придобие нашето замърсено мислене. Simple SmileАко всеки има положителна нагласа за околните няма да се гледаме злобно по улиците!

# 93
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
... Не мога да не се усмихна и кажа Здравей и Чао на детенце, което ми се усмихва или се закача с мен. ...

Добре, де. Ти казваш "здравей" и "чао" и въпросното дете ти се доверява, майката го поощрява, то не очаква лоши неща от възрастните... Утре някой друг му казва "здрасти", детето знае колко положително мама приема заговарянето и общуването с непознати, дава му ръчичка и отиват за бонбони...
Мила извинявай че се изказвам така,обаче дай по-добре да не ходим по тротоара защото ще ни падне тухла на главата! По този начин най-много детето да придобие нашето замърсено мислене. Simple SmileАко всеки има положителна нагласа за околните няма да се гледаме злобно по улиците!

"Замърсеното" мислене е провокирано от не дотам "чистите" постъпки на някои хора, за които всички сме се нагледали и наслушали  Rolling Eyes Не мисля,че ако една майка е по-предпазлива що се отнася до детето й,това автоматично я превръща в неконтактна или в темерут. Hug

# 94
  • Мнения: 438
Никъде не съм споменавала неконтактна и темерут! Simple Smile

# 95
  • Мнения: 9 990
Ама кой ви гледа злобно по улиците, не разбрах само  newsm78
Азаф и Лорка бурборка бяха доста изчерпателни-същото мисля и аз, само че нямах време да обяснявам сутринта като писах.Странно е именно обсебващото поведение на хората, очакващи цялото внимание на света и зор на всяка цена да се заговарят, боцват, докосват и тем-подобни контакти.

# 96
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
mama87,нямах предвид теб  Hug

# 97
  • Мнения: 7 424
Ако всеки има положителна нагласа за околните няма да се гледаме злобно по улиците!
     Злобното гледане идва от липсата на елементарна вежливост,а не от вътрешната нагласа.Всеки ден се усмихвам на десетки хора по улиците,но не и защото съм нагласена положително спрямо тях,а просто от вежливост.
     За децата.....аз приветствам малките деца да заговарят и да заиграват моето бебе,както и възрастните,НО......не приветствам,ако детето нахалства и се опитва да пипа бебето ми и играчките му.Колко добре и да изглежда,не знам къде ходи и какви вируси носи. ConfusedВсъщност,някои майки на по-големите деца сами ги спират и им обясняват,че бебето не трябва да се пипа(или да се буди,например) и това ми харесва много!От тях взимам пример за в бъдеще.  Simple SmileИма и други майки,на които не им пука какви ги върши детето спрямо някое бебе.Е!От такива се дърпам,разбира се! Confused
 

# 98
  • Мнения: 1 217
Честно да си кажа и аз съм от тези майки ,които не обичат бебето да ми бъде пипано от други деца.
Единия случай- в парка едно детенце направо тръгна да взима биберона на Калоян,като преди това рови
в пясъчника и майката стоеше и гледаше без да направи нищо.
Другия случай-от безобидните боц,моц и тем подобни детето бръкна в носа на Калоян.
Еми съжалявам ама не позволявам други деца да пипат детето ми.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 475
Нещата, разбира се имат две страни.
От една страна съм загрижена майка и понякога изпитвам желание да затворя дъщеря си в стерилна стая и да не разрешавам и прашинка да не падне на главата и.
От друга страна коментираме явна безхаберност и елементарна липса на отговорност, ако се допуска детето ви да е болно и да бъде оставено да ръси вируси на воля.
Тя обожава бебчетата и когато види количка се засилва натам, но винаги обяснявам, че бебчето не трябва да се пипа, а ако е успяла да го пипне се извинявам, но се е случвало все пак.
От трета страна коментираме хора и техните деца, които са чисто и просто невъзпитани и груби. Това, в частност не ме интересува много, за мен е важно моето дете да е възпитано, но това съвсем не означава, че не бих реагирала на отношение, което сметна за неподходящо или травмиращо за дъщеря си.
И моето дете е много общително и непрекъснато закача всички и се усмихва на непознати и изявява желание да си общува с кой ли не. Аз я поощрявам, живеем в социум и способността да общуваш за мен е качество, което намирам за важно. Наясно съм, че няма да среща само доброжелатели, независимо, че е само на година и няколко месеца. Но това не ме плаши.

# 100
  • Мнения: 3 456
В написаното от мен в първият пост имах предвид, че майката на 3тото дете, което гледаше дъщеря ми и се усмихваше, не прояви и капка заинтересованост към желанието на малката /дъщеря си/. Аз правя следното, когато се притеснявам да отида до някое детенце с Ани, просто й го посочвам и й обяснявам, че това е кака, да й каже Здравей и т.н. Аз също се притеснявам от зарази, особено при Детските консултации и в лабораториите, гледам Ани да стой настрани и само й говоря и обяснявам. Не мога да не се усмихна и кажа Здравей и Чао на детенце, което ми се усмихва или се закача с мен.
Ами, тя майката на детето в лабораторията долу-горе това е направила- усмихнала се е жената , т.е създала е някакъв  контакт. Ти първоначално беше възмутена, че тя не го е насърчила да доближи и да пипне Ани, сега твърдиш, че и ти се притесняваш Ани да доближава някои деца и гледаш да я държиш настрана. Май гледаш нещата само от твоята переспектива и през твоето дете.
Всяка ситуация е различна- не може да искаме унифицирано поведение от всички майки и всички деца. Ако за теб начинът да предпазиш Ани е да я държиш настрана и да й посочваш детето( това би ме издразнило мен лично) и да й обясняваш, то за мен начинът е да не й създавам такъв контакт ( ако се притеснявам от детето, както ти писа), защото може да реши да  продължи контакта ( да отиде да си покаже играчката напр,). И тогава какво следва...?

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 23:38 от lorka barborka

# 101
  • София
  • Мнения: 1 230
lorka barborka, моля те прочети всичките ми постове по темата. И стига с тази лаборатория, това беше само пример.
Ама чакай сега, да оставя Ани да се закача с всички без мярка ли?  Да я оставя да се закача с децата в поликлиниката, където със сигурност има болни? Да, аз съм предпазлива, всички майки са такива, ако някое дете или бебе киха, не водя Ани при него. Не знам вече за кой път казвам, че контакт може да се създаде и отдалеч.
Да, гледам от моята перспектива и през моето дете, затова и пуснах темата, за да видя как е от другата страна.
Искам детето ми да контактува със себеподобни, да може да споделя играчките си, да знае как да се държи с бебета. Не мога да я предпазя от всичко, не живее в стерилна среда, сега прохожда и много добре знаете, какво се опитва да налапа. Така е и с болестите, може да хване шарка и от някоя лелка в магазина.
Не искам темата да се превръща в ЗА и ПРОТИВ. Затова няма да споря, дадохте ми тема за размисъл и видях как е от другата страна.
Благодаря на всички, които се включиха и ми разясниха ЗАЩО!   bouquet Hug

# 102
  • София
  • Мнения: 1 230
Много ми се иска да се запознаем с теб и твоята сладка Ани - обещавам(е) й мноооого безкрайно щастливи моменти, изпълнени с множество прегръдки, целувки и "бебешки" разговори  Heart Eyes
С удоволствие! Дай на лични, че съвсем ще се отнесе темата. Wink А мога да доведа и Равия, нейната Йоана е един прекрасен Смейко, който раздава мноооого целувки и прегръдки.

# 103
  • Мнения: 5 103
Аз също съм "темерут'' е не обичам непознати деца да пипат малката, патих на  пъти с болести.
На приятелките ми децата няма проблем да си играят с дъщеря ми, но винаги си казваме даже ако е кихнало на някоя от нас детето.
з също не обичам да ме пипат и доближават непознати.

# 104
  • Мнения: 3 456

1.lorka barborka, моля те прочети всичките ми постове по темата. И стига с тази лаборатория, това беше само пример.

2.Ама чакай сега, да оставя Ани да се закача с всички без мярка ли?  Да я оставя да се закача с децата в поликлиниката, където със сигурност има болни?

3. Не знам вече за кой път казвам, че контакт може да се създаде и отдалеч.

1.Прочетох ги няколко пъти !!! Naughty

2.Ами от постингите ти така излиза- едва ли не тя търси контакт с всички, защото е много контактна, а някои от тях не й обръщат внимание и ти се възмущаваш.

3.Така ,както е направила майката на детето, от която ти се възмущаваш и определяш, че се е държала сравниетлно добре- създала е контакт

Виж, аз няма да пиша повече в темата ти- казах си мнението, мотивите...
И още нещо много важно. Ани прохожда сега- това са първите й реални , собствени контакти с други, непознати хора. Ти като майка им се радваш , вълнуваш се с нея и за нея- нормално е, ако някой демонстрира безразличие да не ти стане приятно, сега, когато най-силните емоции около Ани са свързани именно с тези й първи контакти.

Общи условия

Активация на акаунт