Защо така се държат някои майки?

  • 4 754
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
...
На същото мнение съм. ИЗобщо от каквъв зор пък трябва да се пипат децата ни!

Колкото и параноично да е, в някои страни децата масово са учени от родителите, че абсолютно никой няма право да ги пипа без тяхно съгласие - особно непознат. А на тази възраст е трудно да обясниш на едно дете - "този може да те пипа, а онзи не може".
Това също може да е довод  newsm78.

# 31
  • Мнения: 1 420
Когато ходим с парка често се случва някое детенце да се затича към Кари и да иска да я погледне или да я пипне за крачето. Никога не съм ги отблъсквала, напротив. А и Кари им се усмихва и не виждам щом не се плаши от тях, защо трябва да ги спирам. Ами какво като били с мръсни ръце. То не се знае от какво ще порастнат децата  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 1 881
Моето дете също е много контактно, но досега съм срещала само радостни усмивки от отсрещната страна. Пускам детето си навсякъде, не ме гони никаква параноя за вируси и болести. Искам да контактува с деца, не ме е страх да си играе, дори с цената да закашля или закиха Mr. Green

# 33
  • Мнения: 193
напълно съм съгласна с Блонди. Мен също ме е страх от зараза, защото синът ми е още малък. Но никога не бих се държала лошо с детенце, което  проявава интерес. Истината е, че вътрешно се притеснявам обаче.

# 34
  • Мнения: 4 965
Е, не става въпрос за лошо държане, но определено н преливам от радост, когато някой се завтече да ми прегръща децата - още повече, че моите вечно ги зяпат като мечки на панаир, защото са 2 и опредлено  адски дразнещо.
Усмихвам се и спазвам достатъчно дистанция - ако децата решат да се заиграят с другото дете, добре. Ако им е неприятно, не ги тикам насила в прегръдките на другото дете, защото то "така обичало да пипа и да гушка". Naughty

# 35
  • София
  • Мнения: 1 230
Явно напатилите се от неразумни майки, в случая с Блонди например, имат основание да се притесняват от контакти с други деца. Но съмнявам се някой от вас да не сочи на детето си друго бебе или дете, и да казва "Виж, мамо, бебе/батко/кака/баба". В случаите за които споделих, такова отношение дори и от далече няма. Абе, кажи на детето да каже ЧАО или Здравей, да даде целувка, това също е контакт, не е задължително да имат пряк досег,
а не да обърнеш детето на другата страна или да забързаш, а детето в количката да си изкриви врата за да гледа.   В тези случаи дори и не става въпрос за заразяване.

# 36
  • Мнения: 17 414
Айде стига, де! Веднага се класифицираха като темерути. Не на всички  еприятно, вие така ли се натискате с непознати, само защото сте отворени и контактни?!

# 37
  • Мнения: 4 965
Айде стига, де! Веднага се класифицираха като темерути. Не на всички  еприятно, вие така ли се натискате с непознати, само защото сте отворени и контактни?!

  bouquet

... Но съмнявам се някой от вас да не сочи на детето си друго бебе или дете, и да казва "Виж, мамо, бебе/батко/кака/баба". ...

Не, не го правя и за това си има една много проста причина. Откакто са се родили децата ми, все някоя майка, баба и т.н. ги сочи на своето дете с думите "Виж, мамо/бабо и т.н. близначета" и постоянно ги сочат и гледат като извънземни.
А за мен това е израз на намеса в личното ми пространство и на недобро възпитание. Не мога да си представя да уча децата ми да зяпат хората, да ги сочат с пръст и да коментират "Виж този, виж онзи."
Искам към мен и децата ми да бъдат тактични, както и аз се опитвам да съм тактична.
Е, не може да се общува с всички хора по улиците, все пак. Naughty

Предпочитам да съм темерут, отколкото да си тикам децата към всеки, който им се засмее; да си говоря празни прикаки с непознати по улиците или да се хиля на всеки като тиква.

# 38
  • Мнения: 4 978
... Усмихвам се и спазвам достатъчно дистанция - ако децата решат да се заиграят с другото дете, добре. Ако им е неприятно, не ги тикам насила в прегръдките на другото дете, защото то "така обичало да пипа и да гушка". Naughty

Общо взето това е и моето мнение.
Залитането в крайностите не ми е по вкуса.
Нито темерутщината, нито прекаленото лигавене.

# 39
  • Мнения: 479
Дааа аз съм била и от двете страни.

Определено ме е страх някой да не зарази детето ми. Не всички майки ги интересува дали детето им е заразно болоно и може да зарази друго дете в градинката.

Но пък Василенка е много контакнта и постоянно се закача с всички. Наистина не мога да разбера какво толкова има да кажеш на детето си да махне с ръчичка да каже чао или нещо подобно. Наистина тук даже и контак няма............... newsm78

# 40
  • Мнения: 2 950
azaf , не се обиждай. Признавам си - не се изказах подготвена! Извинявам се лично на теб и на всички, които са се засегнали - наистина! Hug Просто съм имала случаи, в които майките бягат от други деца без особена причина и това не ми допада. Но иначе съм абсолютно съгласна с теб, че ако на някое дете не му харесва да го гушкат, не бива да бъде тикано в ръцете на другите деца.

А гушкането от непознати възрастни ме ужасява! #Crazy Поне мен. Аз говорех за дечица.

Извинявам се отново - не искам да ставам повод да се караме! Hug

# 41
  • Мнения: 4 965
Деси,   bouquet.
Не се обиждам - може би дори аз съм малко рязка. Peace
Просто има винаги 2 гледни точки за 1 ситуация.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Деси,   bouquet.
Просто има винаги 2 гледни точки за 1 ситуация.

Да, съгласна съм, дори повече от 2 гледни точки, затова нещата изглеждат толкова сложни.

# 43
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Хора всякакви.....

# 44
  • Мнения: 169
Моят син, 1 г.9 м., е страшно общителен и винаги иска да контактува с малките деца, и дори и с по-големи на по 3,4,5 годинки, че дори и с възрастъни се закача, но досега не съм забелязала някакво студено отношение от страна на майките. По скоро сме забелязали с мъжът ми друга странна тенденция, има много дечица, които му откликват, но много пъти има и деца, особено от по-големите (това е обяснимо), но също и от тези на неговата възраст, които стоят резервирано и даже се дърпат, и не искат да общуват. Дори майките им да ги подтикват, те някак се дърпат. Много е странно това.

Общи условия

Активация на акаунт