ЗА нашите МЪЖЕ без деца - да поговорим

  • 1 859
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 612
Чувството на вина винаги ще си остане макар и да намалява с времето.
След всяко поредно разочарование виждах как той страда и ме болеше не толкова за мен, колкото за него. Затваряше се в себе си. Не говореше по въпроса, а аз исках да говорим. Изолираше се от приятелите си и колегите. Малко или много и аз правех същото, но все пак имах Вас.
Още преди да се оженим бях написала едно малко стихотворение, в което описвах какво искам от живота. В него имаше и момент как би изглеждало нашето дете.
За съжаление няма да можем да разберем наистина как изглежда.
Но по-важното е, че след толкова много години и неуспешни опити той е зад мен и ако трябва да съм честна още след първия неуспешен опит той ми каза: "Не се притеснявай! Има и други начини да имаме деца. Може да си осиновим".
Сега след като взехме окончателно това решение заедно съм много щастлива и се моля това да стане в най-скоро време.
Винаги ме е било страх, че ако се стигне до тук може той да не иска да е повече с мен, но ето какво се получи.
Защото има различни хора - едни могат да приемат осиновено дете, други - не. Никога не бих му се сърдила ако той реши, че не може да направи тази крачка и не веднъж съм му казвала, че е свободен ако реши, но той остана. За мен това е ясен знак, че ме обича и ще продължавам да го обичам както винаги до сега.
Бъдете търпеливи с мъжете си! И те страдат толкова колкото страдаме и ние!

# 16
  • Мнения: 3 453
И според мен реакциите на двата пола са коренно различни.
Жените са склонни да говорят, да търсят решение - сега, веднага, колкото се може по-скоро, независимо от цената! Ние разпределяме усилията си в две насоки - да се справим с болката и да търсим решение на проблема.
При мъжете е малко по-различно. Голяма част от тях се затрупват с ангажименти, търсят нещо, което да запълни съзнанието им, за да избягат от мислите за проблема. Това, разбира се е само първия етап. Все някога осъзнават, че наистина има проблем, за който трябва да се говори. Въпроса е - кога точно.
За всички е трудно, но с много търпение и подрепа, ще се справим! Hug

# 17
  • Мнения: 1 329
Не успявам да го отклоня от работата му.

Katalina_rus,
не се и опитвай да го отклониш.

Има хора, коита са дейни натури, които обичат да вършат все нещо, да човъркат, да работят. Имат неспокоен дух и чрез работата се чувстват щастливи.
Аз съм един такъв човек, предполагам- мъжа ти също.

Втората причина е, че той иска да помогне със събирането на пари. Смятам, че това е много добре, отколкото да ги харчи с приятели и да не го е грижа. Показва, че ще е грижовен баща и мисли от сега за детето си. Не се ли радваш?

И най-важното - намери начин да споделяте. Да говорите, да общувате, да бъдете заедно.
Сигурна съм, че ще успеете!

# 18
  • Мнения: 1 143
                         

                       

# 19
  • Мнения: 7 716
Мълчи и моят съпруг,  колкото повече време минава все повече мълчи, все едно нищо не правим, отзивчив е, каквото трябва изпълнява във връзка с процедурите.
Обаче мълчи.
Като му заговоря за копнежа ми бързо сменя темата...
Един път му се скарах и разсърдих, че не е съпричастен и той ми каза: ами то е за добро сигурно, че не става, ами ако умреш по време на раждането, аз какво ще правя без теб...
Вече и аз не му говоря за тези неща...
Но мечтая и вярвам, надявам се...
Обичаме се...
Като че ли повече и повече с всеки изминал ден...

П.П. Между другото прави по един-два аборта по желание  през ден, през два. Как ли издържа?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ние с моя мъж напоследък по-рядко говорим за бебе,но аз постоянно виждам тъгата в очите му всеки път,когато гушне някое малко бебче.Напослдък нещо в мен се преобърна и някак си спрях да го тормозя с постоянните си въпроси от рода на кога ще си имаме бебе.Правим каквото зависи от нас,но някак си лично аз съм се оставила на течението.Само че съм 100% сигурна,че изключително много се тормози и той,но не го показва или просто всичко приключва с прегръдка за мен и с думите:"ще видиш,че ще стане".Но кога????????

# 21
  • Мнения: 1 951
Да, мъжете определено реагират по друг начин. Аз моя понякога го обвинявам че не се интересува, че не проявява достатъчно инициатива, че не говори с мен... Но съм се убедила че не съм права. Просто се справя по друг начин и е по оптимистично настроен, не иска като мен да се намери решение венага, на момента, ако може и вчера...

# 22
Моят мъж също страда по свой начин. Докато твоят неизлиза моят почти не се прибера.Отдаде се изцяло на работата.Прибира се в 9 и веднага излиза с прияте ли.Мисля че му е трудно да стои близо до мен. Напоследак все ми казва че трябва да си дадем един срок -докога ще опитваме и после раздяла.та това е

# 23
  • Мнения: 53
При първото ми влизане в болница имаше момичета за аборт.И мъжът ми каза:"Ние толкова да го искаме, а те идват да ги махат!"
Никога нищо лошо не ми е казвал, винаги ме подкрепя.Но виждам как се заглежда по малки деца и сърцето ме присвива.
Наскоро разбрахме, че кумиците ни чакат бебе.И двамата се зарадвахме много, но усетих мъката в него, че при нас не се получава.
Но както каза доктор Стаменов, надеждата не умира.
Лали, твоят пост успя да ме разплаче.Чудя се защо животът е толкова несправедлив!

# 24
  • София
  • Мнения: 289
Знам, че  моя мъж страда, но се опитва да не го показва. Когато говори за деца винаги говори с толкова любов. Да обаче ние си нямаме  деца. Аз се оптвам да съм силна, но не винаги успявам. Тогава той е човека, който ме обича и ме кара да се чувствам щастлива дори и без детето което толкова многа желая.

# 25
  • Мнения: 2 422
Моя мъж страда, но не говори за проблема ако аз не повдигна въпроса, а аз вече рядко го повдигам. Защото започвам да рева като магаре а той се чувства виновен, и незнам защо утехата му ме разплаква още повече. Embarassed Tired

# 26
  • Мнения: 939
Напоследак все ми казва че трябва да си дадем един срок -докога ще опитваме и после раздяла.
Shocked егати мъжа!
Не че моя говори - замлъкнал е като закрита радиостанция - даже и шум не вкарва в ефир. Нищо не споменава. До преди 2 седмици пи едни лекарства, помолих го да иде да видим спермограмата променила ли се е - така си остана... Ама и аз не говоря - само смятам кога ще трябва пак да тичаме към Сф. Въобще... той вече се е примирил, аз, май също. До инсето все казваше "като имаме дете", сега вече е "ако имаме", чудно ми е след другите инсета какво ще слушам... newsm78. Наскоро ми стана много гадно една вечер и се наревах, а той... седи на компютъра и си мълчи. Някак и двамата се затворихме в себе си и приключихме с обсъждането кой къде и защо. Като му кажа тръгваме - тръгва и това е - не пита, не се интересува и ...

Общи условия

Активация на акаунт