Как да нараня близките си най-малко при раздяла

  • 2 724
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 122
аз не бих дала пореден шанс в твоя случай. още повече ако докато сме разделени съм се почувствала дори щастлива, както пишеш. Ако ти е по-добре без него, за какво ти е да ти виси на врата.

# 16
  • Мнения: 202
Много бързо ги разведахте!
Моя съвет е следния. Ако го искаш до себе си и държиш на него като мъж. Защото никой друг няма да е по-добър баща на децичата ти. Върни се доста назад във времето и се опитай да поправиш част от грешките си. Опитай се да му помогнеш да се почувства мъж. Направи го полезен и незаменим. Направи го значим. Мисля, че раздялата в случая е най-лесното нещо. Не бягай от проблема. Застани срещу него и го разреши сама!
Вярвам, че си силна и ще се справиш. За съжаление - за това сме жени! За да сплотяваме семейството. За да осигуряваме самочувствие на съпрузите си. За да осигуряваме бъдещето на дечата си. Ей, като се замисля, доста е тежка ролята на жената!!
Вярвам в успеха на твоето семейство. Не се отказвай да се бориш!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 407
Не мога да ти кажа как да постъпиш.
Мога да ти кажа как бих постъпила аз. Бих се развела.
Не вярввам в подбен вид връзки. За мен те не са пълноценни, а са само една бавна агония. Няма шанс да го накараш да се почувства мъж.
Следва бавно отдалечаване, той да затъва все по-дълбоко, влачейки теб и децата надолу, докато пропастта между вас постепенно расте.

# 18
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Никой не ще  е по-добър баща на децата  ти от собствения ! Все пак дай му шанс! Не бива да се зачеркват 15год. брак с лека ръка! И всеки следващ едва ли ще е най-добрия! По-добре се разделете за известно време , за да не се дразните и осмислете вашите отношения!И говорете, говорете..... Peace

# 19
  • Мнения: 4 733
Никой не ще  е по-добър баща на децата  ти от собствения !
Това пък защо?! одобна констатация е несериозна. Много втори бащи са по-добри такива от биологичните.

# 20
  • Мнения: X
Никой не ще  е по-добър баща на децата  ти от собствения !

Влез в "Родители отглеждащи сами децата си" и да видиш колко много "добри" бащи има Tired
Цитат
По-добре се разделете за известно време , за да не се дразните и осмислете вашите отношения!

С това съм съгласна! Peace

# 21
  • Мнения: 215
Никой не ще  е по-добър баща на децата  ти от собствения ! Все пак дай му шанс! Не бива да се зачеркват 15год. брак с лека ръка! И всеки следващ едва ли ще е най-добрия! По-добре се разделете за известно време , за да не се дразните и осмислете вашите отношения!И говорете, говорете..... Peace

познавам доста семейства, в които съжителстват деца от предишен и настоящ брак и виждам "втори" бащи, които не са по-лоши от биологичните.

# 22
Втори шанс!!!! Помисли малко, не бързай, знаеш във всяко семейство има трудности. Извинявай, но според мене си още в следродилна депресия, а сега не е времето да взимаш такива кардинални решения. И защо дъщеря ти да не познава баща си? Ти си знаеш най-добре, но помисли добре и изчакай! Успех няма да е лесно при всички случаи!

# 23
  • Мнения: 15 563
не съм в същата ситуация но имам подобен пример със родителите на мъжа ми. свекърва ми е млада, много красива, интелигентна и фина жена. свекър ми е пропаднал, мързелив пияница, който не иска да работи, по цял ден лежи, а и вкъщи нищо не пипа. направо съм я ожалила тази жена. цял ден работи, прибира се и започва да чисти, пере, готви и да чака пияния до козирката т.нар. мъж да си дойде и да почне да крещи.
мъжа ми много се ядосва от това положение. аз също.

според мен ако мъжа ти е е имал намерение да се промени до сега да го е направил 10000 пъти. няма смисъл. колко години още искаш да пропилееш в надежди за промяна????
помисли си добре
успех каквото и да решиш  Hug

# 24
  • Мнения: 1 942
Да, наистина защо първо не се промени пък после да се съберете  newsm78

# 25
  • Мнения: 4 380
Нямаш време да му даваш втори шанс. Мисля че 15 години са достатъчно време за да се осъзнае и вземе в ръце. Ако бракът ви не се крепи на чувства, а на съжаление от твоя страна и психически тормоз от негова, за какъв втори шанс става въпрос? Да ти опропасти още някоя-друга годинка докато се окажеш изправена пред старостта и притисната в известна степен?
Режи от раз и не съжалявай! Търси си мъжът който те заслужава докато си млада. Децата един ден няма да ти благодарят за това че си го съжалявала цял живот.

# 26
Аз за себе си реших, че пореден шанс не дължа. наистина нямам повече време за губене.

Не мисля, че дъщеря ми няма да го познава, освен ако той не е прекалено "зает", за да намери време да присъства в живота й. Вчера говорихме и му казах, че откакто сме се разделили се чувствам много по-спокойна. Истина е, че с две деца е малко изморително, но се оказа, че почти няма задължения, които да поемам от него. Аз пак съм си вършила почти всичко сама и досега.

Надявам се децата един ден да ме разберат.
Надявам се и баща им да се вземе в ръце и да бъде щастлив по свой собствен път, които очевидно отдавна не се пресича с моя.
Надявам се децата да не са пречка, отново да срещна и обичам мъж, който да ме направи щастлива.

# 27
  • Мнения: 2 863
Според мен  решението ти  е правилно и те поздравявам за куража да го вземеш!
На никого нищо не дължиш,  освен на себе си- имаш право да си спокойна, щастлива, да търсиш обич и подкрепа.
Пожелавам ти успех и не отстъпвай от вече взетото решение  bouquet

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 14:00 от Jaly

# 28
  • Мнения: 1 942
Успех момиче!  Hug Уверена съм някъде напред те чака нещо страхотно!

# 29
  • Мнения: 4 733
Успех ти пожелавам! Ще пекне слънце и на твоята улица  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт