Второ секцио, кога?

  • 2 108
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 209
Много е индивидуално!!! Още на седмия месец след обстоен праглад доктора ми каза, че можеме да действаме за второ. Въпреки, че имах много тежка операция явно водещото е как е зараснала раната и дали се е възстановила матката...

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен ми казаха също 2 години.Обаче не ми се чака толкова и говорих с доктора когато малкия беше на 4 месеца.Отговора му беше-когато бебето стане на 9 месеца да отида на преглед и тогава ще има по-ясна представа за второ секцио.

# 17
  • Мнения: 1 555
От 1 до 3 години, ако си от страхливите значи 3, ако си неразумните, но копнеещи за 2ро детенце може и само 6 месеца !

# 18
  • Мнения: 1 230
Една година.
Свидетел съм на такъв случай, след проблемна бременност и секцио на първия плод (да не дава Господ никому...)

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Наистина, по-добре се консултирай с лекар.
....че колко хора, толкова и мнения Wink

# 20
  • Мнения: 421
И аз съм чувала,че най-добре било 3г! Според акос е изчакат 2 е достатъчно,но все пак лекаря си е лакар - той нй-добре знае и не ни коства нищо все пак да го разпитаме преди да встъпваме във ново бебеправене.На мен ще ми е първо раждане и ще е секцио.

     Някой знае ли какво всъщност може да стане,ако се изчакат 3 години и се забременее втори път? Аз бях чувала,че при втората бременност има по-силни бодежи от разтягането на матката и там където са я шили...Съжалявам за спама  Blush 

# 21
  • Мнения: 1 233
На мен ми казаха, че след 4 години няма да имам никакви проблеми.

# 22
  • Мнения: 11 004
Аз знам 1,5 г., но най-добре е лекар да каже.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз съм чувала за 2 години, но лекар ще отговори най-точно. Peace

# 24
  • Мнения: 319
Когато ми направиха секциото, гинекологът ми препоръча поне 2 г. Имам приятелка с 2 секцио и разликата на децата е по-малко от 14 месеца, значи е забременяла около 5-тия месец след операцията. Просто искам да кажа, че не е невъзможно да се износи нормално, но според мен си е рисковано толкоз кратко време.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 656
Най-добре докторът да каже, по възможност този, който е оперирал първия път. Моят лекар ми каза, че може на 6-я месец, но аз приех това чисто теоретично, пък и не бях готова за толкова малка разлика. Успешно забременях и родих и второто си дете отново със секцио след 3 години.

     Някой знае ли какво всъщност може да стане,ако се изчакат 3 години и се забременее втори път? Аз бях чувала,че при втората бременност има по-силни бодежи от разтягането на матката и там където са я шили...Съжалявам за спама  Blush 

При мен точно такъв интервал се получи, забременях, когато големият беше на 2 години и 4 месеца, родих в 8-я месец, разлика - точно 3 години. Не съм имала подобни оплаквания, но е възможно сигурно, може би при някои се получава.

# 26
  • Мнения: 49
здравейте момичета!!!Миналата седмица бях на профилактичен преглед при гинеколога,който следеше бременносттс ми и точно този въпрос ме интересуваше много!Отговорът му беше,че трябва да се изчака две години след раждането,за да се забременее  втори път!де факто се получава почти след 3 години,от първото раждане!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 563
При мен се случи 2 г и 10 мес след първото. Проблеми през бременността нямах, а и след второто секцио ме боля по-малко, отколкото след първото и по-бързо се възстановявам. Но, разбира се, всичко е строго индивидуално.

# 28
  • Мнения: 326
На мен в МД ми казаха, че ме очакват след 2 години... Wink

# 29
  • Мнения: 326
Както не веднъж сте чували, възстановяването след операцията е строго индивидуално и зависи както от организма на майката, така и от начина по който са направили операцията. Лично на мен девет месеца и половина след пътвото секцио ми казаха че няма проблеми да имам второ бебе Wink))

Общи условия

Активация на акаунт