За млякото Данонино

  • 14 173
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 447
Ами когато правиш кисел с нишесте, имаш намерение да дадеш нишесте. А когато купуваш кисело мляко, искаш да дадеш кисело мляко-сгъстено с добра закваска, с "добри бактерии", които са полезни, а не с нишесте.
Но, доколкото знам, точно млеката на Данон не са сгъстени с нишесте, а със сухо мляко.  Peace

Кои? Детските? За тях е възможно, да,
но киселите им млека си мисля, че определено
са си с нишесте.  Tired

# 76
  • София
  • Мнения: 15 270
Не говоря за детските млека, а за обикновените кисели.
Сестра ми преди време работеше в лаборатория в млекопреработвателно предприятие-правеха незнамсиколко изследвания на "входящите" млека и на готовата продукция.
От любопитство бяха направили изследване на Данонски млека-да видят как, аджеба, я докарват тази гъстота, която не можеха да постигнат в тяхното предприятие.
Тогава бяха установили, че имат съдържание на сухо мляко.

# 77
  • Мнения: 6 029

Тогава бяха установили, че имат съдържание на сухо мляко.

Ми то си го пишеSimple Smile Активиата е пред мен в момента, пише си че има сухо мляко  Grinning "Мляко на прах" си е сухо мляко според мен.

# 78
  • Мнения: 4 447
Не говоря за детските млека, а за обикновените кисели.
Сестра ми преди време работеше в лаборатория в млекопреработвателно предприятие-правеха незнамсиколко изследвания на "входящите" млека и на готовата продукция.
От любопитство бяха направили изследване на Данонски млека-да видят как, аджеба, я докарват тази гъстота, която не можеха да постигнат в тяхното предприятие.
Тогава бяха установили, че имат съдържание на сухо мляко.

Това е добре. Хубава новина  Peace Peace Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 15 270
Не знам какво му е хубавото, честно казано.  Laughing

# 80
  • Мнения: 27 524
Не знам какво му е хубавото, честно казано.  Laughing

че не е нишесте?  Laughing

# 81
  • Мнения: 756
искам да попитам защс не одобрявате тези млека danonino-не сам ги ползвала и затова питам, иначе аз му давам йогурт и някаква разновидност на йогурта / блонди я знае сигурно fromage fraiche -ne знам как се превежда/ р детето много му харесва , а също така и го препоръчват

# 82
  • Мнения: 24 467
Одобрявам ги, и такова също са опитвали, след като са си навършили годинката ядат всякакви млечни произведения. Не виждам нищо притеснително освен съотношението грамаж/цена.  Laughing Най- малко за дете на тази възраст би ме притеснила добавката от сухо мляко или нишесте, като че ли не ги ползва по принцип. Нито пък употребата им изключва употребата на други млечни произведения и храни въобще. 

Ако пък на някого му е скъпо, това е друг въпрос.

Бебето, за което е поставен въпросът е вече порастнало, затова се извинявам, че не отговарям на майката. Отговорям на поставения въпрос, повдигнат преди включването ми.

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 11:23 от Judy

# 83
  • Linz
  • Мнения: 11 619
искам да попитам защс не одобрявате тези млека danonino-не сам ги ползвала и затова питам, иначе аз му давам йогурт и някаква разновидност на йогурта / блонди я знае сигурно fromage fraiche -ne знам как се превежда/ р детето много му харесва , а също така и го препоръчват
Аз им давам истинско мляко. Така подсладено млякото си губи полезните качества. Освен това е наблъскано с оцветители (които се старая максимално да избягвам). И за 4 лъжички да плащам 1,90- не ми допада (предпочитам да им купя шоколад). Все пак ако децата ми поискат подсладено мляко им взимам Данонино, защото българските марки са още по-зле - с изкуствени подсладители и отвратителен вкус.

# 84
  • Мнения: 4 447
Не знам какво му е хубавото, честно казано.  Laughing

че не е нишесте?  Laughing

Да, за това имах предвид.
 Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 2 897
искам да попитам защс не одобрявате тези млека danonino

Аз давам Данонино, не редовно, но достатъчно често. На детето му харесва.

# 86
  • Мнения: 27 524
искам да попитам защс не одобрявате тези млека danonino-не сам ги ползвала и затова питам, иначе аз му давам йогурт и някаква разновидност на йогурта / блонди я знае сигурно fromage fraiche -ne знам как се превежда/ р детето много му харесва , а също така и го препоръчват

И аз ги одобрявам. Много даже ги одобрявам  Grinning И (поне тук) в тях няма никакви оцветители, консерванти и подобни  Simple Smile

axel_chiara, fromage frais имаш предвид вероятно. Превежда се буквално прясно сирене, но не е сирене, по-скоро е като сметана, но не с толкова голям процент на масленост като нея. Много са полезни, има и с плодове, и без, натурални, всякакви. Давам му откакто е станал на 8 месеца и досега всеки ден си ги яде  Peace И йогуртите, и фромаж фре-то  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 24 467
Сигурно е нещо от сорта на нашето "свежо сирене", което също е в полу- течен вид.

# 88
  • Мнения: 27 524
Взимала съм свежо сирене, но си стои като сирене. А онова си е точно като гъста сметана.  Simple Smile С по-малък процент на масленост приличат вече на кисело мляко.

# 89
  • Мнения: 27 524
А всъщност Дадонино в България какво го водят? Йогурт ли? Защото то си е fromage frais, не е кисело мялко, нито йогурт.

Общи условия

Активация на акаунт