За млякото Данонино

  • 14 164
  • 111
  •   1
Отговори
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Здравейте,мами!Чудех се и реших да се допитам до вас откога може да се дава плодовото мляко на Данон-Данонино? newsm78Видях в една от първите теми на ,,Майки бъдещи и настоящи,, че е доста полезно,но никъде не се споменава от кой месец горе-долу се дава.

# 1
  • Мнения: 8 242
Аз дадох скоро такова (1г. 2м.). На самото мляко пише, че е за деца над 1г.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 488
И аз имах същото чудене но го дадох вече , но все пак ние сме вече на 1г

# 3
  • Мнения: 814
И аз го давам от 1 г. и синът ми направо се е пристрастил към тях Simple Smile

# 4
  • Мнения: 24 467
Мисля, че е подходящо за деца, които вече са опитали кисело мляко. Ние също сме големи /1 г. и 3 м./ и ядем дори "Активия" с голямо удоволстие и "Данонино" и всички кремчета с мляко, които предлага пазарът у нас, но на 6-7 м.- не знам. Зависи с какво сте се захранили.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пълни са с консерванти, затова мисля, че не са много полезни.Моето дете е голямо, но ако е толкова малко не бих му давала .Аз и сега ги избягвам.

# 6
  • Мнения: 5 183
Рано ви е още.

# 7
  • Мнения: 887
На опаковката е посочено, че се препоръчва за деца над 1г. Аз започнах да го давам на сина си след като навърши 1г., но по-рано не бих дала.

# 8
  • Мнения: 397
И аз съм против тия "млека", но моят съпруг им купува на децата от време, на време .
Но като ти гледам лентичката, детенцето ти е малко още за тях, изчакай!

# 9
а заЩо изобЩо трябва да го даваШ?
докато е малко избягвай всякакви млекца, закус4ици и про4ие продукти на детския бизнес ... като порасне и види от другите, Ще е по_трудно

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 14:11 от gioia

# 10
  • Мнения: 1 230
След като видях сравнителния анализ на киселите млека на Асоциацията на потребителите, окончателно ми се потвърдиха съмненията за млеката на Данон като "кисели". Избягвам тази марка. Ще давам обикновено кисело мляко с добавени от мен плодове  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 792
Здравейте,мами!Чудех се и реших да се допитам до вас откога може да се дава плодовото мляко на Данон-Данонино? newsm78Видях в една от първите теми на ,,Майки бъдещи и настоящи,, че е доста полезно,но никъде не се споменава от кой месец горе-долу се дава.
темата в Майките е рекламна, то си и пише  Wink
иначе още не съм давала, но и аз ги разглеждах с такава цел Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз ги започнах от 3-4 месеца/на 1г и 7м/.Малки ми се виждате за тях.Има на Нестле за над 8м-от тях съм давала по-рано.

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 16:51 от margo71

# 13
  • Мнения: 2 897
На година и пет-шест месеца беше,като му дадох за първи път.Рядко предлагам,обаче,предпочитаме кисело мляко вместо плодово-кисели.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Доста полезно"?! Shocked И кое му е полезното- оцветителите, консервантите или захарта? newsm78 Бих се съгласила, че е вкусно, но не и полезно Naughty

# 15
  • Мнения: 24 467
Грамажът срещу цената. Laughing

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега видях рекламата. Платена е. Малко ако разбираш от здравословно хранене ще можеш да прецениш сама информацията в нея.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 561
На тях си пиши, че са след годинката!
Аз лично не мисля да давам- предпочитам домашно, квасено кисело мляко, с бисквитки или плодове  Peace

# 18
  • Мнения: 27 524
След 8-ми  Peace

# 19
  • северно море
  • Мнения: 321
И аз да попитам във връзка с млеката на данон.В Холандия продават такива и на тях пише за след 4 месеца.Бях решила да дам от него,но като видях какво сте писали се отказах.Само не мога да разбера след като не са подходящи за деца до годинка,защо на опаковката им пише след 4 месеца  #Crazy

# 20
  • Мнения: 2 019
сега му дадох за първи път

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Откакто стана на година и два месеца й давам различни такива млекца. Аз също съм на мнение, че е по-добре да изчакаш с още някой месец! За всичко има време!  Laughing

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само не мога да разбера след като не са подходящи за деца до годинка,защо на опаковката им пише след 4 месеца  #Crazy
На много неподходящи храни за бебета можеш да прочетеш "след 4-ия месец". Все пак целта са продажбите.

# 23
  • Мнения: 1 701
Не бих купила плодово мляко на детето си, поне не още. На реклами не се връзвам!  Naughty Предпочитам да добавя плод, бисквита или пюре в киселото мляко и ще стане дори по-вкусно!  Peace

# 24
  • Мнения: 4 621
След 1 година Peace

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Плодови млека давам от 8-9ти месец. ВРЕДНО!!! Аман вече!

# 26
  • Мнения: 1 483
На млякото пише,че е за деца над 1 годинка.

# 27
  • северно море
  • Мнения: 321
 
На млякото пише,че е за деца над 1 годинка.
Мляко което аз купих от магазина пише цитирам:vanaf 4 maand,у4удих се но въпреки това ги купих шест броя.Преди да ги дам оба4е се за4удих дали да го правя и потърсих информация във форума,за която съм благодарна Hug

# 28
  • Мнения: 1 230
Че то това в Холандия сигурно си е различно от тукашното newsm78 и затова да има разлика и в указанията  Peace

# 29
  • У дома
  • Мнения: 96
Нищо на DANONE не купувам. Ако това са млечни продукти - аз съм Анджелина Джоли.

# 30
  • Мнения: 1 230
Нищо на DANONE не купувам. Ако това са млечни продукти - аз съм Анджелина Джоли.
Анджелина Джоли си  Hug Млечни са, но са далеч от киселото мляко и българската бактерия  Peace за което претендират Outta Joint

# 31
  • северно море
  • Мнения: 321
Че то това в Холандия сигурно си е различно от тукашното newsm78 и затова да има разлика и в указанията  Peace
Да ама не,като отворих едното мляко  си беше оцветено.

# 32
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
аз също мисля че това са някакви кремчета. предпочитам добро кисело мляко - Ханско, Дея, Верея, с бисквита и плод. по-истинско ми се струва.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 213
Наистина е за след 1 годинка, но аз взех да му давам към края на втората. Разбира се, че обикновено кисело мляко с плод е по-добър вариант, но в това има много калций, а откакто детето пие все по-малко мляко и не консумира млечни продукти, компенсирам с такива млекца. А той ги обожава и се научи да яде самостоятелно точно с тях.

# 34
  • Мнения: 1 230
Наистина е за след 1 годинка, но аз взех да му давам към края на втората. Разбира се, че обикновено кисело мляко с плод е по-добър вариант, но в това има много калций, а откакто детето пие все по-малко мляко и не консумира млечни продукти, компенсирам с такива млекца. А той ги обожава и се научи да яде самостоятелно точно с тях.

Ето тук не мога да се съглася, тъй като рекламните информации са подвеждащи.

За информация давам следните линкове, от където можете да видите, че 100 гр обикновено мляко осигурява 120 мг калции, а Данонино осигурява 15% от дневната нужда от калций при децата, която е 700 мг (т.е. 105 мг)


http://www.umc.bg/id-93/Vereia_calcium.html - нуждите от калций
http://www.danino.ca/en/products/ - има информаця за това какъв процент (15% се оказва) от необходимата дневна доза калций съдържа Данино
http://www.pudriera.com/index.php?mode=statii&id=347 - по-долу има посочени мг калций в 100 г различни продукти

# 35
  • Мнения: 288
След 1г, но не и хареса, предпочита обикновено кисело мляко

# 36
  • Мнения: 139
Момичета, не тровете децата си с продукти на Данон. Това си е жива химия. Със същия успех може да купите кофичка обикновето кисело мляко и да добавите малко от разтворимите сокчета на прах. Така поне ще ви излезе по-евтино ако толкова държите киселото мляко да е оцветено. Дано думите ми не звучат твърде крайно, но след всичко, което знам за продуктите с тази марка не мога да се държа по друг начин! Нека бъда извинена от "засегнатите"...

# 37
  • Мнения: 398
Плодови млека давам от 8-9ти месец. ВРЕДНО!!! Аман вече!

и при нас така  Peace

# 38
  • Мнения: 2 616
И Активиите и Данониното са пълни с нишесте, аз лично съм скептична към продуктите на Данон!

# 39
  • Мнения: 2 577
Ами аз пък дадох и то отдавна  Laughing
Какво да направя, не мога вечно да я държа настрани, когато се храним или батко й си похапва нещо. Нямам изолатор  Crossing Arms
Колкото пъти някой яде нещо и тя се подрежда и отваря уста Joy - всичко е прояла вече, пък било то вредно или полезно...какво да я направя, не става само да гледа и да се тръшка
Колкото до консервантите, оцветители и т.н. - ами къде ги няма???

# 40
  • Мнения: 1 230
Ами аз пък дадох и то отдавна  Laughing
Какво да направя, не мога вечно да я държа настрани, когато се храним или батко й си похапва нещо. Нямам изолатор  Crossing Arms
Колкото пъти някой яде нещо и тя се подрежда и отваря уста Joy - всичко е прояла вече, пък било то вредно или полезно...какво да я направя, не става само да гледа и да се тръшка
Колкото до консервантите, оцветители и т.н. - ами къде ги няма???
Естествено, че не можеш да държиш децата под похлупак. Затова обменяме мнения и информация - за да не налагаме ние вредните (или поне не толкова полезните) храни и навици. Ако детето ти обича плодове съм сигурна, че не му пробутваш оцветен млечен крем, нали Peace Hug

# 41
  • Мнения: 2 577
Ами да и аз не искам да им давам ама.....ходи обяснявай.....от време навреме се яде Данонино Rolling Eyes
Научила съм поне баткото сам да си прави плодово мляко - към киселото мляко добавя или плодове или сладко/конфитюр, каквото намери под ръка и така съм по-доволна, ама пак ходи и си купува.

Ако детето ти обича плодове съм сигурна, че не му пробутваш оцветен млечен крем, нали Peace Hug
разбира се  Peace
 

# 42
  • Мнения: 403
Моят син (1г 8 м) много го хареса, яде го сам, но след 1 месец ядене ентусиазмът го напуска. дадох му, защото отказа адаптето, а кисело мляко не е свикнал да яде. Ефектът от Данонино, който наблюдавам, е запек - значи все пак си е пълно с нишесте. Синът ми никога не е бил склонен към запек (с изключение на месеца на захранването му). Яде по едно млекце на ден, но последните дни не го доизяжда. Ако се случи да изяде две на ден, прескача един ден с пълненето на памперса.
Значи го препоръчвам за разстройство, хи хи.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 230
Марката Данон под всякаква форма не е част от нашето меню. Това не е мляко.

# 44
  • Мнения: 1 701
Значи го препоръчвам за разстройство, хи хи.
Ако например преди това е яло Активия...  Mr. Green Joy

# 45
  • Мнения: 6 164
Данонино като го пуснаха вече Крис имаше годинка, тъй че не е било на избор или преценка. Той го обожава.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 457
Само веднъж купих Данонино, но не ми хареса. На детето също. И аз избягвам всички продукти на Данон.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 881
Марката Данон под всякаква форма не е част от нашето меню. Това не е мляко.
И при нас е така.Единственно за себе си понякога купувам Активия мюсли Embarassed-вкусно е,да му се не види.Само дето не е кисело мляко.

# 48
  • Мнения: 1 233
Дадох й към година и 2 месеца, но тя не го хареса и не иска да яде.

# 49
  • Мнения: 5 026
Днес се чудих дали да купя, но ще взема, на 1г6м е. Иначе Данон и аз не купувам.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Тереза пък си умира за него.Обаче сме със запек и сега като прочетох че и то действа в тази насока май ще и го спирам.

# 51
  • Мнения: 3 886
Не яде краве но само данонимото го обожава Peace

# 52
  • Мнения: 1 672
аз на опаковката прочетох че пише след 1 годинка



# 53
Ами голямата кака яде данонино newsm53 newsm53 и го обича много Two Hearts newsm10 а малката е на 8 месеца е малка за да яде такова smile3518 smile3518 smile3518

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След 1 година  Peace

# 55
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
а малката е на 8 месеца е малка за да яде такова smile3518 smile3518 smile3518

 Ха сега пусни и няколко сълзи, че и луканка не може още да яде.

  Често купувам от това мляко , детето ми го харесва.

# 56
  • Мнения: 451
Давам го от 2 месеца насам, но не повече от 2 пъти седмично.По- рано не ми е хрумвало, не че не е могла да го яде.

# 57
  • Мнения: 5 178
За над годинка е .. но моя син не го харесва, ял е 2 пъти .
За сметка на това с удоволствие яде на Мегле и Campina (oсобено това с черешите) В тези двете има и плод, докато Данонито си  е само с боичка..
Данон имат най-ужасните млека и НЕ купувам..

# 58
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Един единствен път съм дала Данонино...струва ми се тъпо да давам толкова пари за 4 лъжички крем...а и на този етап не съм дала ягода и малина на на кутийката пишеше, че съдържат и парчета плод  newsm78).

# 59
  • Мнения: 5 178
Един единствен път съм дала Данонино...струва ми се тъпо да давам толкова пари за 4 лъжички крем...а и на този етап не съм дала ягода и малина на на кутийката пишеше, че съдържат и парчета плод  newsm78).
Danonino мога да го сравня само с "плодовите" млека на Виталакт, понеже си от Варна ще ме разбереш Simple Smile
А парченца плод  newsm12

# 60
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432

Казвам по памет...може и да не са точно парченца, но и мармалад да е все тая....не бих го дала на детето си на този етап

# 61
  • София
  • Мнения: 426
на упътването пише че е за деца над 1 год,но аз го давам от 8месечна възраст и нямам никакви проблеми

# 62
  • Мнения: 1 062
Според мен не са толкова полезни. Много по-полезно ще е да подквасиш ти мляко на детето си да добавиш пасиран плод или плодово пюре. А още по-малко преди годинка. Предполагам знаеш, че в плодовото мляко няма само мляко и плодове. Ако го дадеш преди годинка (щом така пише на опаковката) може да нямате проблем, но не всичко се изчерпва с това има ли видими реакций нали?

# 63
  • Мнения: 1 477
Дадох преди няколко дни.Детето го харесва.

# 64
  • София
  • Мнения: 15 254
Много по-полезно ще е да подквасиш ти мляко на детето си да добавиш пасиран плод или плодово пюре. А още по-малко преди годинка.
Цитат

 Peace

С две уговорки:
1. Не бих подквасила мляко от непроверен източник. По-скоро бих подквасила купенопрясно мляко, защото е минало през ветеринарен контрол и пастьоризация.
2. И аз бях на същото мнение, докато не се оказа, че киселото мляко с плодово пюре или пасиран плод Иво даже не иска да ги види. За разлика от готовите "плодови" млека.  Confused




Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 10:59 от Vivi

# 65
  • Мнения: 5 178
Щем не щем купуваме киселото мляко от магазина..
1) защото нямаме сигурен източник на мляко, сигурен откъм хигиена
2) магазинското прясно си е бяла водичка и резултата е плачевен..

# 66
  • Мнения: 266
давам го от 9 месеца,и много обича да си го похапва.вредно или не,нали  все пак е за деца,пък и улеснение на майката.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 18:42 от VENI2202

# 67
  • Мнения: 121
Аз също съм давала на детето сии не съм имала проблем. Има подобни на Нестле и тях сме пробвали.

# 68
  • Мнения: 610
Аз го дадох на 1год.Много го хареса Peace

# 69
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С каква идея го давате на бебетата? Моите деца са вече големи, но всяка храна, която им поднасям знам какво съдържа и знам защо я давам (и по реклами не се подлъгвам).
Звучите като майките, които казват "пуших по 2 кутий на ден и родих здраво бебе". По-опасните проблеми не се проявяват на момента, а се виждат след години.

# 70
  • Мнения: 5 940
Не бих дала.

# 71
  • Мнения: 4 447
Не харесвам като цяло продуктите на Данон.

Единствено сметаната е добра. Другото е нишесте.

# 72
  • Мнения: 27 524
Единствено сметаната е добра. Другото е нишесте.

Кой ти каза?  Wink В България може и така да е, не знам. Но и така да е, не виждам защо нишестето за кисел е ок и супер за бебчетата, но нишестето като добавка към киселото мляко е най-вредното нещо на света  Laughing

# 73
  • Мнения: 4 447
Никой не ми го е шушнал, де  Grinning

То се усеща като го опиташ.

# 74
  • София
  • Мнения: 15 254
Ами когато правиш кисел с нишесте, имаш намерение да дадеш нишесте. А когато купуваш кисело мляко, искаш да дадеш кисело мляко-сгъстено с добра закваска, с "добри бактерии", които са полезни, а не с нишесте.
Но, доколкото знам, точно млеката на Данон не са сгъстени с нишесте, а със сухо мляко.  Peace

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 07:22 от Vivi

# 75
  • Мнения: 4 447
Ами когато правиш кисел с нишесте, имаш намерение да дадеш нишесте. А когато купуваш кисело мляко, искаш да дадеш кисело мляко-сгъстено с добра закваска, с "добри бактерии", които са полезни, а не с нишесте.
Но, доколкото знам, точно млеката на Данон не са сгъстени с нишесте, а със сухо мляко.  Peace

Кои? Детските? За тях е възможно, да,
но киселите им млека си мисля, че определено
са си с нишесте.  Tired

# 76
  • София
  • Мнения: 15 254
Не говоря за детските млека, а за обикновените кисели.
Сестра ми преди време работеше в лаборатория в млекопреработвателно предприятие-правеха незнамсиколко изследвания на "входящите" млека и на готовата продукция.
От любопитство бяха направили изследване на Данонски млека-да видят как, аджеба, я докарват тази гъстота, която не можеха да постигнат в тяхното предприятие.
Тогава бяха установили, че имат съдържание на сухо мляко.

# 77
  • Мнения: 6 029

Тогава бяха установили, че имат съдържание на сухо мляко.

Ми то си го пишеSimple Smile Активиата е пред мен в момента, пише си че има сухо мляко  Grinning "Мляко на прах" си е сухо мляко според мен.

# 78
  • Мнения: 4 447
Не говоря за детските млека, а за обикновените кисели.
Сестра ми преди време работеше в лаборатория в млекопреработвателно предприятие-правеха незнамсиколко изследвания на "входящите" млека и на готовата продукция.
От любопитство бяха направили изследване на Данонски млека-да видят как, аджеба, я докарват тази гъстота, която не можеха да постигнат в тяхното предприятие.
Тогава бяха установили, че имат съдържание на сухо мляко.

Това е добре. Хубава новина  Peace Peace Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 15 254
Не знам какво му е хубавото, честно казано.  Laughing

# 80
  • Мнения: 27 524
Не знам какво му е хубавото, честно казано.  Laughing

че не е нишесте?  Laughing

# 81
  • Мнения: 756
искам да попитам защс не одобрявате тези млека danonino-не сам ги ползвала и затова питам, иначе аз му давам йогурт и някаква разновидност на йогурта / блонди я знае сигурно fromage fraiche -ne знам как се превежда/ р детето много му харесва , а също така и го препоръчват

# 82
  • Мнения: 24 467
Одобрявам ги, и такова също са опитвали, след като са си навършили годинката ядат всякакви млечни произведения. Не виждам нищо притеснително освен съотношението грамаж/цена.  Laughing Най- малко за дете на тази възраст би ме притеснила добавката от сухо мляко или нишесте, като че ли не ги ползва по принцип. Нито пък употребата им изключва употребата на други млечни произведения и храни въобще. 

Ако пък на някого му е скъпо, това е друг въпрос.

Бебето, за което е поставен въпросът е вече порастнало, затова се извинявам, че не отговарям на майката. Отговорям на поставения въпрос, повдигнат преди включването ми.

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 11:23 от Judy

# 83
  • Linz
  • Мнения: 11 619
искам да попитам защс не одобрявате тези млека danonino-не сам ги ползвала и затова питам, иначе аз му давам йогурт и някаква разновидност на йогурта / блонди я знае сигурно fromage fraiche -ne знам как се превежда/ р детето много му харесва , а също така и го препоръчват
Аз им давам истинско мляко. Така подсладено млякото си губи полезните качества. Освен това е наблъскано с оцветители (които се старая максимално да избягвам). И за 4 лъжички да плащам 1,90- не ми допада (предпочитам да им купя шоколад). Все пак ако децата ми поискат подсладено мляко им взимам Данонино, защото българските марки са още по-зле - с изкуствени подсладители и отвратителен вкус.

# 84
  • Мнения: 4 447
Не знам какво му е хубавото, честно казано.  Laughing

че не е нишесте?  Laughing

Да, за това имах предвид.
 Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 2 897
искам да попитам защс не одобрявате тези млека danonino

Аз давам Данонино, не редовно, но достатъчно често. На детето му харесва.

# 86
  • Мнения: 27 524
искам да попитам защс не одобрявате тези млека danonino-не сам ги ползвала и затова питам, иначе аз му давам йогурт и някаква разновидност на йогурта / блонди я знае сигурно fromage fraiche -ne знам как се превежда/ р детето много му харесва , а също така и го препоръчват

И аз ги одобрявам. Много даже ги одобрявам  Grinning И (поне тук) в тях няма никакви оцветители, консерванти и подобни  Simple Smile

axel_chiara, fromage frais имаш предвид вероятно. Превежда се буквално прясно сирене, но не е сирене, по-скоро е като сметана, но не с толкова голям процент на масленост като нея. Много са полезни, има и с плодове, и без, натурални, всякакви. Давам му откакто е станал на 8 месеца и досега всеки ден си ги яде  Peace И йогуртите, и фромаж фре-то  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 24 467
Сигурно е нещо от сорта на нашето "свежо сирене", което също е в полу- течен вид.

# 88
  • Мнения: 27 524
Взимала съм свежо сирене, но си стои като сирене. А онова си е точно като гъста сметана.  Simple Smile С по-малък процент на масленост приличат вече на кисело мляко.

# 89
  • Мнения: 27 524
А всъщност Дадонино в България какво го водят? Йогурт ли? Защото то си е fromage frais, не е кисело мялко, нито йогурт.

# 90
  • Мнения: 4 447
А всъщност Дадонино в България какво го водят? Йогурт ли? Защото то си е fromage frais, не е кисело мялко, нито йогурт.

Кисело мляко.  ooooh!

# 91
  • Мнения: 2 897
Н е мисля, че го водят кисело мляко, даже в рекламата не го споменават Thinking

# 92
  • Мнения: 24 467
Вероятно затова, защото продуктът fromage frais не е познат у нас като специален вид с наименование, не е наименован конкретно в рекламите /поне аз не съм чувала като да го водят било като кисело мляко, било по друг начин/.

# 93
  • Мнения: 27 524
То няма преводна точна дума, може би затова не уточняват. Но ако се прави у нас, с наши продукти, откъде взимат тогава фромаж фре-то?  Thinking Взимам му в София, на гъстота е същото, на вкус не знам  Confused

# 94
  • Мнения: 2 897
И на вкус е много приятно, но аз всъщност не съм опитвала оригиналното и не знам Confused

# 95
  • София
  • Мнения: 15 254
Карам на спомени в момента..... Данонино-то не беше ли на основата на извара?  newsm78

# 96
  • Мнения: 24 467
Абе довечера ще отида да купя пак и да разгледам подробно записаното за съдържанието.

# 97
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Карам на спомени в момента..... Данонино-то не беше ли на основата на извара?  newsm78
И аз имам спомен за извара и сметана.

# 98
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

          JoyНа вас силната смяна в атмосферното налягане ли започна да ви действа.Стига сте се вманиачавали.

       DANONINO - Млечен продукт.... с еди какви си плодове.Съдържа фина хомогенизирана извара от краве мляко(фреш чийз), сметана, захар, 2,8%, пюре от ктуши и праскови, млечен протеин, глюкозо-фруктозен сироп, калциве цитрат, калциев фосфат, витамин Д.Натурално-идентичен аромат.

# 99
  • Мнения: 24 467
Таман щях да чета това довечера. Значи- извара и сметана с плодов микс и подсладител. Ми нищо лошо не виждам аз.

# 100
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Таман щях да чета това довечера.

 Ами аз го преписах за да не ходиш да купуваш млякото зарди едната тема тук Simple Smile

# 101
  • Мнения: 24 467
О, не е само заради темата, ако беше заради нея щях просто да отида да си почета в някой магазин. Ние си го хапваме, това е основният ни мотив при правенето на покупки от този сорт.  Laughing

# 102
  • София
  • Мнения: 15 254
Иво пък е пощурял с тези магнитни стикери, които сега вървят с Данонино-то.
Вчера изяде 5 кофички. Само и само да свърши и да купим нови.  Crazy

# 103
  • Мнения: 814
Иво пък е пощурял с тези магнитни стикери, които сега вървят с Данонино-то.
Вчера изяде 5 кофички. Само и само да свърши и да купим нови.  Crazy
Да, мисля че промоцията им е симпатична. Ние сме кажи речи 2 пъти по-малки, но синът ми също си ги търси в опаковката и ги лепи по хладилника  Joy Wink

# 104
  • Мнения: 6 443
Много се чудя дали да го там това Данонино-голяма реклама,голяма нещо...

# 105
  • Мнения: 756
е то от това , което сте писали излиза че си е много добре дори  и след като прочетох и съставките му .Благодаря ви на всички , сега поне имам представа за какво става въпрос.

# 106
  • София
  • Мнения: 17 592
Ха-ха, а не погледна ли надписа "Платено Съобщение"?

# 107
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Прочетете малко повече информация и не вярвайте сляпо на етикетите... ако ви интересува де.

# 108
  • Мнения: 6 443
Прочетете малко повече информация и не вярвайте сляпо на етикетите... ако ви интересува де.
На етикетите към темата или на етикетите на млякото?
Извинявай за тъпият въпрос,но не схванах..

# 109
  • Мнения: 27 524
На етикетите към млякото има предвид Рени   Peace

Темата, ако вляза в нея в тази насока, относно етикетите и изобщо готовите храни, ще стане хипер необятна, спорна, трудна и оспорвана. Принципно съм съгласна с Рени, но има още много странични фактори и дадености, които, в живота в града, сред магазини и изобщо в 21 век е адски, адски трудно, да не кажа почти невъзможно, да пренебрегнеш и превъзмогнеш.  Confused

# 110
  • Мнения: 5 940
е то от това , което сте писали излиза че си е много добре дори  и след като прочетох и съставките му .Благодаря ви на всички , сега поне имам представа за какво става въпрос.
Фактът, че 80 процента от писалите в темата дават на децата си подобни на Данонино млекца, означава ли, че млякото е прекрасно? И въобще опитвали ли сте тези млекца? Направете опит, подквасете вкъщи мляко, добавете плод, извара, опитайте. Сравнете.
Вече все по-трудно ми става да опазя синът ми от някаква масова консумация на боклуци. Навред децата хапват зрънчовци, "данониновци", солети и т.н. И това, защото просто си приспиваме съвестта, успокоявайки се една друга, че  това е реалността. Става въпрос за бебета, все още е в наша власт да им определяме хранителния режим.

# 111
  • Мнения: 339
Аз го давам след като мина годинка и то рядко, сега вече по-често защото ги харесва. Сигурно не са толкова полезни и са пълни с консерванти, но кое не е в днешно време. Ако живееш в грда от къде да вземеш истинско мляко за да му подквасиш(аз на това коетого продават разни бабки по улиците не вярвам). А то данеби само в Данониното да има консерванти? Месата ги внасят от каде ли не и са натъпкани с консерванти и антибиотици, ама ги готвим всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт