За млякото Данонино

  • 14 175
  • 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 230
Нищо на DANONE не купувам. Ако това са млечни продукти - аз съм Анджелина Джоли.
Анджелина Джоли си  Hug Млечни са, но са далеч от киселото мляко и българската бактерия  Peace за което претендират Outta Joint

# 31
  • северно море
  • Мнения: 321
Че то това в Холандия сигурно си е различно от тукашното newsm78 и затова да има разлика и в указанията  Peace
Да ама не,като отворих едното мляко  си беше оцветено.

# 32
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 240
аз също мисля че това са някакви кремчета. предпочитам добро кисело мляко - Ханско, Дея, Верея, с бисквита и плод. по-истинско ми се струва.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 213
Наистина е за след 1 годинка, но аз взех да му давам към края на втората. Разбира се, че обикновено кисело мляко с плод е по-добър вариант, но в това има много калций, а откакто детето пие все по-малко мляко и не консумира млечни продукти, компенсирам с такива млекца. А той ги обожава и се научи да яде самостоятелно точно с тях.

# 34
  • Мнения: 1 230
Наистина е за след 1 годинка, но аз взех да му давам към края на втората. Разбира се, че обикновено кисело мляко с плод е по-добър вариант, но в това има много калций, а откакто детето пие все по-малко мляко и не консумира млечни продукти, компенсирам с такива млекца. А той ги обожава и се научи да яде самостоятелно точно с тях.

Ето тук не мога да се съглася, тъй като рекламните информации са подвеждащи.

За информация давам следните линкове, от където можете да видите, че 100 гр обикновено мляко осигурява 120 мг калции, а Данонино осигурява 15% от дневната нужда от калций при децата, която е 700 мг (т.е. 105 мг)


http://www.umc.bg/id-93/Vereia_calcium.html - нуждите от калций
http://www.danino.ca/en/products/ - има информаця за това какъв процент (15% се оказва) от необходимата дневна доза калций съдържа Данино
http://www.pudriera.com/index.php?mode=statii&id=347 - по-долу има посочени мг калций в 100 г различни продукти

# 35
  • Мнения: 288
След 1г, но не и хареса, предпочита обикновено кисело мляко

# 36
  • Мнения: 139
Момичета, не тровете децата си с продукти на Данон. Това си е жива химия. Със същия успех може да купите кофичка обикновето кисело мляко и да добавите малко от разтворимите сокчета на прах. Така поне ще ви излезе по-евтино ако толкова държите киселото мляко да е оцветено. Дано думите ми не звучат твърде крайно, но след всичко, което знам за продуктите с тази марка не мога да се държа по друг начин! Нека бъда извинена от "засегнатите"...

# 37
  • Мнения: 398
Плодови млека давам от 8-9ти месец. ВРЕДНО!!! Аман вече!

и при нас така  Peace

# 38
  • Мнения: 2 616
И Активиите и Данониното са пълни с нишесте, аз лично съм скептична към продуктите на Данон!

# 39
  • Мнения: 2 577
Ами аз пък дадох и то отдавна  Laughing
Какво да направя, не мога вечно да я държа настрани, когато се храним или батко й си похапва нещо. Нямам изолатор  Crossing Arms
Колкото пъти някой яде нещо и тя се подрежда и отваря уста Joy - всичко е прояла вече, пък било то вредно или полезно...какво да я направя, не става само да гледа и да се тръшка
Колкото до консервантите, оцветители и т.н. - ами къде ги няма???

# 40
  • Мнения: 1 230
Ами аз пък дадох и то отдавна  Laughing
Какво да направя, не мога вечно да я държа настрани, когато се храним или батко й си похапва нещо. Нямам изолатор  Crossing Arms
Колкото пъти някой яде нещо и тя се подрежда и отваря уста Joy - всичко е прояла вече, пък било то вредно или полезно...какво да я направя, не става само да гледа и да се тръшка
Колкото до консервантите, оцветители и т.н. - ами къде ги няма???
Естествено, че не можеш да държиш децата под похлупак. Затова обменяме мнения и информация - за да не налагаме ние вредните (или поне не толкова полезните) храни и навици. Ако детето ти обича плодове съм сигурна, че не му пробутваш оцветен млечен крем, нали Peace Hug

# 41
  • Мнения: 2 577
Ами да и аз не искам да им давам ама.....ходи обяснявай.....от време навреме се яде Данонино Rolling Eyes
Научила съм поне баткото сам да си прави плодово мляко - към киселото мляко добавя или плодове или сладко/конфитюр, каквото намери под ръка и така съм по-доволна, ама пак ходи и си купува.

Ако детето ти обича плодове съм сигурна, че не му пробутваш оцветен млечен крем, нали Peace Hug
разбира се  Peace
 

# 42
  • Мнения: 403
Моят син (1г 8 м) много го хареса, яде го сам, но след 1 месец ядене ентусиазмът го напуска. дадох му, защото отказа адаптето, а кисело мляко не е свикнал да яде. Ефектът от Данонино, който наблюдавам, е запек - значи все пак си е пълно с нишесте. Синът ми никога не е бил склонен към запек (с изключение на месеца на захранването му). Яде по едно млекце на ден, но последните дни не го доизяжда. Ако се случи да изяде две на ден, прескача един ден с пълненето на памперса.
Значи го препоръчвам за разстройство, хи хи.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 230
Марката Данон под всякаква форма не е част от нашето меню. Това не е мляко.

# 44
  • Мнения: 1 701
Значи го препоръчвам за разстройство, хи хи.
Ако например преди това е яло Активия...  Mr. Green Joy

Общи условия

Активация на акаунт