За млякото Данонино

  • 14 184
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432

Казвам по памет...може и да не са точно парченца, но и мармалад да е все тая....не бих го дала на детето си на този етап

# 61
  • София
  • Мнения: 426
на упътването пише че е за деца над 1 год,но аз го давам от 8месечна възраст и нямам никакви проблеми

# 62
  • Мнения: 1 062
Според мен не са толкова полезни. Много по-полезно ще е да подквасиш ти мляко на детето си да добавиш пасиран плод или плодово пюре. А още по-малко преди годинка. Предполагам знаеш, че в плодовото мляко няма само мляко и плодове. Ако го дадеш преди годинка (щом така пише на опаковката) може да нямате проблем, но не всичко се изчерпва с това има ли видими реакций нали?

# 63
  • Мнения: 1 477
Дадох преди няколко дни.Детето го харесва.

# 64
  • София
  • Мнения: 15 281
Много по-полезно ще е да подквасиш ти мляко на детето си да добавиш пасиран плод или плодово пюре. А още по-малко преди годинка.
Цитат

 Peace

С две уговорки:
1. Не бих подквасила мляко от непроверен източник. По-скоро бих подквасила купенопрясно мляко, защото е минало през ветеринарен контрол и пастьоризация.
2. И аз бях на същото мнение, докато не се оказа, че киселото мляко с плодово пюре или пасиран плод Иво даже не иска да ги види. За разлика от готовите "плодови" млека.  Confused




Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 10:59 от Vivi

# 65
  • Мнения: 5 178
Щем не щем купуваме киселото мляко от магазина..
1) защото нямаме сигурен източник на мляко, сигурен откъм хигиена
2) магазинското прясно си е бяла водичка и резултата е плачевен..

# 66
  • Мнения: 266
давам го от 9 месеца,и много обича да си го похапва.вредно или не,нали  все пак е за деца,пък и улеснение на майката.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 18:42 от VENI2202

# 67
  • Мнения: 121
Аз също съм давала на детето сии не съм имала проблем. Има подобни на Нестле и тях сме пробвали.

# 68
  • Мнения: 610
Аз го дадох на 1год.Много го хареса Peace

# 69
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С каква идея го давате на бебетата? Моите деца са вече големи, но всяка храна, която им поднасям знам какво съдържа и знам защо я давам (и по реклами не се подлъгвам).
Звучите като майките, които казват "пуших по 2 кутий на ден и родих здраво бебе". По-опасните проблеми не се проявяват на момента, а се виждат след години.

# 70
  • Мнения: 5 940
Не бих дала.

# 71
  • Мнения: 4 447
Не харесвам като цяло продуктите на Данон.

Единствено сметаната е добра. Другото е нишесте.

# 72
  • Мнения: 27 524
Единствено сметаната е добра. Другото е нишесте.

Кой ти каза?  Wink В България може и така да е, не знам. Но и така да е, не виждам защо нишестето за кисел е ок и супер за бебчетата, но нишестето като добавка към киселото мляко е най-вредното нещо на света  Laughing

# 73
  • Мнения: 4 447
Никой не ми го е шушнал, де  Grinning

То се усеща като го опиташ.

# 74
  • София
  • Мнения: 15 281
Ами когато правиш кисел с нишесте, имаш намерение да дадеш нишесте. А когато купуваш кисело мляко, искаш да дадеш кисело мляко-сгъстено с добра закваска, с "добри бактерии", които са полезни, а не с нишесте.
Но, доколкото знам, точно млеката на Данон не са сгъстени с нишесте, а със сухо мляко.  Peace

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 07:22 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт