На канадската земя сме в очакване на много деца - 17

  • 19 364
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
Здравейте,момичета.Искам да ви попитам знаете ли някакъв sait на който мога да открия school rating в Торонто.По-точно в York region.Благодаря ви .

# 241
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Привет дами Hug
Прибрахме се преди повече от седмица. С много смесени чувства съм. Хем ми се прибираше, хем - не. Да можеше Канада да е по-близичко до БГ...
Първо да се отчета:
От останалите ми 224лв., за 126 и някакви стотинки закупих 40 комплекта бельо (гащи/слипове и потничета) за децата от дом N7 (на Овча купел се намира, децата са 37) и 100лв. в брой предадох на Чарлийн от ДБМ за закупуването на плодове и вафли за децата или нещо друго, което е необходимо (поддържам връка с нея и ще ни осведоми за подробности). Та така, успях да га наместя всички събрани пари, надявам се одобрявате начинът им на похарчване.
Честито на всички майчета с новородени бебчета! Да са ви живи и здрави, да огряват живота ви и да ви правят щастливи и от най-дребните неща!
Век де, какво стана с изпращането на багаж в контейнер? Смятам да поразчистя играчките на госпожиците и мога да заделя 1-2 кашона с плюшени и занимателни.
Момичета, ще събираме ли пак пари? Пак по 10$?

Здравейте,момичета.Искам да ви попитам знаете ли някакъв sait на който мога да открия school rating в Торонто.По-точно в York region.Благодаря ви .
Единственото, за което се сещам е сравнение в зависимост от резултатите на EQAO тестовете. Тези тестове се правят във всяко училище на 3-ти, 6-ти и 9-ти класове, като въз основа на тях се преценява нивото на училищата. Тестовете се правят в рамките на 3 последователни учебни дни и са по четене, писане и математика. Тук - https://eqaoweb.eqao.com/pbs/Listing.aspx можеш да видиш сравнение на резултатите на Йорк регон с провинциалните (това е за учебната 2005-2006, резултатите за 2006-2007 ще бъдат изнесени след 19-ти септември). Има възможност горе в ляво да избираш училище от региона и ще видиш статистиката за него.

# 242
  • Мнения: 96
Момичета, ще събираме ли пак пари? Пак по 10$?


Дай малко разяснения, мисля че не съм само аз по-нова и не знам точно какво събирате и с каква цел? Звучи ми благородна цел съдейки по "отчета" ти..   bouquet

# 243
  • Мнения: 274
Снежи, добре си ни дошла!
Ако потвърдят момичетата и събирате пари този път и аз ще се включа.

Как сте момичета, нещо много бавно ни върви темата , май всички използваме последните дни от лятото и не ни остава време много за писане? Laughing

# 244
  • Мнения: 6
Pisanka, ти как беше с английски като замина? Явява ли се тук, в България на IELTS?

# 245
  • Мнения: 369
Pisanka, ти как беше с английски като замина? Явява ли се тук, в България на IELTS?

 Не бях добре, въпреки че в Бг тогава разправях на мъжа ми, че сигурно и него ще го оправям тук  Laughing (а той е все пак с английска гимназия и нивото му на езика е все още  по-високо от мойто). Тук се стегнах и с 3-4 месечна подготовка преди две години минах Тоефл.
  Сега значи за езика всеки има различни цели и вярвания какво значи да се владее или говори един език. Ти искаш да се явяваш на IELTS ли и с каква цел? Ако смяташ нивото ти като би могла да се явиш на IELTS значи не би трябвало да се притесняваш толкова. За началото си ОК. Разбира се в началото всяко ниво пада с малко поради стреса и непозната обстановка, различните акценти, но после бързо се наваксва.

# 246
  • Мнения: 2 959
Честит Имен Ден на всички Алекси сред нас/ малки и големи/.
Да са живи и здрави.
Ниара, Силвия Алексис, Век, де; честити Ви именници! Да са здрави и винаги късметливи дечицата Ви.

Пупонка, как мина събитието, в очакване сме на хубавата вест?!

# 247
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 18
Pisanka,  а ти сама ли се подготвя и какво беше нивото ти преди "да се стегнеш"?
Честито и много здраве на именниците!
Добре дошли на завръщащите се от БГ!
За парите пишете и мен.
Raycheto виж тук www.tdsb.on.ca . По името на училището можеш да видиш резултатите му сравнени с тези на провинцията и района.
Поздрави

# 248
  • Мнения: 6
Ако не е тайна, каква е първата работа, която сте започнали при приситгането си в Канада. Въпроса е към всички желаещи да отговорят  Simple Smile

# 249
  • Мнения: 3 932
Ако не е тайна, каква е първата работа, която сте започнали при приситгането си в Канада. Въпроса е към всички желаещи да отговорят  Simple Smile

Интересен въпрос, може даже да пуснеш отделна тема, та всички чужбински мами да вземат отношение Peace

Аз стартирах на трудовия фронт като продавачка...

# 250
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравей, Ookami!

Набързо ти отговарям на въпросите. Като пристигнете трябва да се погрижите за:

- SIN (social insurance number) , това е карта с номер на нея, който доказва, че имате право да работите в Канада. Всеки работодател ще ви я иска при започване на работа. Тук можеш да прочетеш повече:
http://www.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin/index.shtml
А тук са адресите на Human Resources Development Canada Service Centre, на които се вади тази карта:
http://www1.servicecanada.gc.ca/en/gateways/where_you_live/regio … /offices/ab.shtml
прегледай където пише Калгари
- Health card – за здравното осигуряване
Вади се на този адрес:         Calgary:   727 - 7 Ave SW,
Office hours are 8:15 a.m. to 4:30 p.m., Monday to Friday except for statutory holidays
-ID card   – това ти е като личната карта в България  или ако имаш книжка за кола ти дават driver’s license / за книжката за кола не съм запозната как става точно, понеже нямам такава/
Ето адресите:
http://www.servicealberta.gov.ab.ca/cfml/regagent/index.cfm?fact … LGARY&region=

Следващите са допълнителни неща.
Това е за новодошли:
http://www.cic.gc.ca/english/newcomers/index.asp
Можеш да четеш тук, ако ти трябва някаква информация:
www.services.gov.ab.ca
www.servicealberta.gov.ab.ca
Това е дружеството в Калгари:
http://www.calgarybulgariansociety.com/
От тук можеш да си свалиш  на PDF разни полезни брoшури, като “Welcome to Alberta”  и  “Working to Alberta”:
http://www.alis.gov.ab.ca/careershop/listproducts.asp?EntityCode=MEDIA_ALL_ONLINE

За бебето те съветвам да почакате докато дойдете тук и започнете работа. Няма да ви е лесно от началото и без да си бременна, а с бебе на път може да е доста трудно. Тук трябва да направиш 600 работни часа за последните 12 месеца преди хипотетичната датата на раждане. Ако те интересува ще ти пратя линкове за майчинството, а за лекар не се тревожи. В краен случай ще ходиш на прегледи към болниците. Иначе мисля, че лекаря, който следеше моята бременност ще те вземе. Той е поляк, гинеколог, възрастен и се занимава предимно с бременни. Много е натоварен с пациенти, но за бременни все намира място 

Вие къде ще отседнете в Калгари? Познавате ли някои тук?

Пожелавам ти леко пътуване за насам.

На всички майчета във форума пожелавам лек и усмихнат ден. 

# 251
  • Мнения: 96
Ако не е тайна, каква е първата работа, която сте започнали при приситгането си в Канада. Въпроса е към всички желаещи да отговорят  Simple Smile
Аз започнах като касиерка в кварталния магазин. После ме наеха в "кварталния" клон на банката пак като касиерка. Отне ми няколко години да почна свясна работа, но в същото време си довършвах образованието, така че вероятно затова повечко време чаках. Simple Smile

# 252
  • Мнения: 1 199
И моят дебют на канадския трудов пазар беше като продавачка Grinning

# 253
  • Мнения: 417
Аз си започнах по специалността от България - травел агент/ или билетопродавачка Simple Smile
До ден днешен си работя това.

# 254
Мили мами!
Да ни е честита новата учебна година на нашите по-малки и по-големи ученици!
Желая на всички деца здраве, щастие и успех в училище!!!

Общи условия

Активация на акаунт