На канадската земя сме в очакване на много деца - 17

  • 19 365
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 093
Здравейте и от мен. Ние най-после посрещнахме мама. Всьщност беше много лесно и само кьдето трябваше да чакаме. Явно нещата се променят в по-добра насока. Преди години, родителите трябваше да ходят на интервю и пак не ги пускаха тук. Да ви кажа, не ви трябват   служебни бележки, когато каните. Ние не сме изпращали и никой не ни е питал.


Пупонке, чакам новини от теб

# 256
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Здрасти дами! Grinning

Включвам се за малко, само да кажа, че и ние се прибрахме от БГ, в петък вечерта. Почивката мина чудесно. Голямата новина е, че се върнахме с Дени - не можахме да го оставим. Heart Eyes Сигурно ще видя зор с ученето, но ще я нагласим някак.

По натам ще пиша пак, сега имам за дооправяне в къщи.
Целувки на всички ви. Hug

# 257
  • Мнения: 1 584
--------------------------------------------------------------------------------

Моля, някой , който е запознат с процедурите да ми обясни как се кандидатства за емиграция в Канада, колко струва и т.н. Знам, че има разни сайтова, но предпочитам личен опит. Благодаря предварително   bouquet
 

# 258
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Привет момичета! Да се похваля и на вас - изследванията ми са достатъчно добри (1:26000), та се разминавам с амниоцентезата. Дано всичко е наред и за напред!
Честита Нова Учебна Година на всички дечица и на всички учещи бъдещи и настоящи майки и татковци! Да е лека и ползотворна и само А-та на финала Simple Smile

# 259
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета, имам въпрос относно шофьорските изпити - знаете ли дали има ограничение в диоптрите, ако си късоглед? Къде мога да прочета нещо по въпроса?

# 260
Здравейте мили мамчета бадещи и настоящи,какти и малките ви дечица.
Ние сме вече на Монреалска земя.Наехме апартамент в Cote-St-Luc.От другата седмица се надявам да имаме и телефон и интернет-сега пиша от наши приятели.
Имам молба към Вас-трябва ми детско столче за кола за 3 год. ни щерка.Ако някои има или знае някои които може да ми даде моля пишете ми на личния.
Благодаря предварително.
Честито на всички нови мамета с бебоци.

# 261
  • Мнения: 33
Пираня,аз когато започвах процедурата  преди 3,5 г. съм черпила информация от www.bgcanada.com.Много полезни неща има както и форум където конкретно можеш да питаш.Успех! Wink

# 262
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Момичета, ще събираме ли пак пари? Пак по 10$?


Дай малко разяснения, мисля че не съм само аз по-нова и не знам точно какво събирате и с каква цел? Звучи ми благородна цел съдейки по "отчета" ти..   bouquet
Еми, извинявай, че чак сега ти отговарям Embarassed
Копирам си част от един стар пост, в който съм обяснявала и на други момичета:
"Става въпрос за изоставените деца в домовете в България. Предполагам сте чували за "Движение на българските майки" (ДБМ) - това са майки от форума, които събират дрехи, обувки, храни, пари, според нуждите на децата и ги носят в домовете. Тук повече за ДБМ - http://fdbm.org/site2/content/view/12/28/lang,bg/. А Това е линк към подфорум "Благотворителни акции, помощ за сираци, социално слаби и болни дечица" - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0, където пишат момичетата от движението.
За първи път събирахме пари септември, миналата година. Търсих да намеря постингите си по темата от тогава, но са затрити (имаше проблем със сървъра по едно време). В общи линии събрахме над 400$, като с част от тях купих кремове против подсичане (5кг.), шампоани, бонбони, пъзели, балоно-топки, друга част избратих в брой и с тях бяха закупени новогодишни подаръци за децата. До сега съм изпращала на два пъти багаж по приятели и веднъж с контейнер, който уреди Век де. За всяка покупка се съветвам с момичетата тук. За всеки получен долар давам отчет тук, във форума. Същото правя и за всяка покупка, а преди да изпратя багаж към БГ, правя снимки на всичко и давам линк тук. Пазя и всички касови бележки."
За последно събирахме пари през май. С тях закупих:
4 кутии химикалки - 4 x 10 бр. - 40 химикалки
4 пакета химикалки с анимационни герои - 4 x 5бр. - 20 химикалки
4 пакета гумички (2 са цветя + 2 под формата на топки) - 4 х 12бр. - 48бр. гумички
8 пакета моливи (шарени, с цветя и животни) - 8 х 12бр. - 96бр. моливи
5 пакета острилки - 5 х 4бр. - 20бр. острилки
20 несесера (10 червени, 1 син, 9 лилави)
2 пакета бонбони (в тях има отделно пакетирани бонбонки)
6 пакета надуваеми топки - 6 х 2 бр. - 12бр. топки
5 пакета балоно-топки - 5 х 4бр. - 20бр. балоно-топки
10 кутии крем против подсичане
6 кутии вазелин
6 пакета Машмелоус
5 слънцезащитни крема
4 нокторезачки
1 пояс
7 стерилни марли
1 нестерилна марля - пакет от 8м.
20 бр. лепенки
5 бинта
5 шишета Панадол
40 комплекта бельо
+ 150 лв. оставени в брой.
Това е в общи линии.

Кафява мечка, всичко ще е наред, ще видиш!
Наде, добре си дошли Hug Знаех си аз, че няма да можеш без Дени. Разказвай как изкарахте Grinning

# 263
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Снежи, добре заварила! Hug Какво да разказвам, беше супер. Пълна почивка, не ми се е случвало досега нещо подобно. Flutter Прилагам малко от над 1000-та снимки, които направихме.

http://www.flickr.com/photos/12281269@N07/sets/72157601886760075/

# 264
  • Мнения: 68
Снежи, наистина сте предприели много благородно на4инание, но по какъв на4ин на практика събирате парите- превеждат се по банкова сметка или...

# 265
  • Мнения: 676
Снежи, добре заварила! Hug Какво да разказвам, беше супер. Пълна почивка, не ми се е случвало досега нещо подобно. Flutter Прилагам малко от над 1000-та снимки, които направихме.

http://www.flickr.com/photos/12281269@N07/sets/72157601886760075/

Нади, много хубави снимки Peace ли4и си ще сте си изкарали страхотно, а този комплекс "Барите" над село Чернево се намира нали? Супер е там и ние го посетихме докато си бяхме в БГ.

# 266
  • Мнения: 1 584
Пираня,аз когато започвах процедурата  преди 3,5 г. съм черпила информация от www.bgcanada.com.Много полезни неща има както и форум където конкретно можеш да питаш.Успех! Wink
Благодаря Heart Eyes

# 267
  • Мнения: 449
Момичета, имам въпрос относно шофьорските изпити - знаете ли дали има ограничение в диоптрите, ако си късоглед? Къде мога да прочета нещо по въпроса?

Наде, добре завърнала се. Не знам къде може да прочетеш дали има ограничение за диоптрите. Най-добре е да се обадиш в някой център, където провеждат изпита за G1. Сещам се, че там ме караха да гледам през едно устройство и пускаха разни числа и светлини. Аз също съм късогледа, но не са ме питали с колко диоптара съм. Абе важното е да видиш там на място числата, които ти показват, защото мъжа ми си беше забравил очилата (слага ги само като гледа телевизия) и го върнаха да си ги вземе и чак тогава го тестваха. Naughty

Снежи, добре завърнала се и ти. С радост ще се включа в новата акция, но кога и къде ще ти дам паричките.  Thinking Много деен човек си. Браво, че има кой да ни организира за подобни мероприятия.

mimi2004, добре дошла на канадската земя. Лесно и бързо адаптиране ти пожелавам. Харесва ли ти в Cote-St-Luc? Аз също съм живяла там преди да се преместим в Торонто.

Момичета, аз пак ще ви подканя да давате идеи за заглавие на новата тема, защото прекалено самоинициативна стана Канадската тема от моя страна. Пишем доста момичета тук и хубаво би било да избираме заглавията заедно за да и е уютно на всяка една от нас да пише в темата.

# 268
  • Мнения: 96
Снежи: благодаря за подробния отговор. Аз също имам желание да се включа. Друг е въпроса как точно става от Отава. Предполагам, че имате някаква система отработена вече?

 

# 269
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Краси, да, до Чернево е комплексът. Хубав е, спор няма. Peace

Каролина, аз не съм поетична натура, хич ме няма по заглавията.
Да те питам още за изпита - сега чета правилника. Level 2 - road test и off road vehicles главите не ми трябва да ги чета, нали? Аз само за G1 ще се явявам все пак. newsm78 Ти подготвяла ли си се от някъде другаде?

Общи условия

Активация на акаунт