Децата ви колко книги прочетоха от списъка за втори клас?

  • 8 172
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Ето къде сте се преселили всички Simple Smile
 Ние довършваме едновременно 3 книги. А има още 5.  Ясно ми е,че за 1 месец няма да ги изчетем.
 Но,хващам го вече много пъти да кълве някакви други книжки-комикси и за Франклин.Като знам как срича-и на това съм доволна. Като започне да чете гладко,ще му "пробутвам" и по-сериозна литература.

# 16
  • Мнения: 3 622
Нашия списък за второкласници е 18 книги и сме прочели вече 12. Четем всеки ден по един час е има и дни в които не чете, но те са малко.  Grinning 

# 17
  • Мнения: 135
Прочел е 3 от 9 с голямо подканяне - Патиланци, Маншон и приказки на Каралийчев. Сега чете приказки от Андерсен, но мисля да не го мъча повече до 15 септември. Ще му дам почивка 1 месец, ще идем на море, ще потича на село без да мисли за четене. Мисля, че и на децата им трябва истинска почивка, че то с това напомняне всеки ден - "колко прочете?", ужас....

Ох, сетих се, че щяхме да учим таблицата за умножение. Майки на второкласници ми казаха, че много помагало, ако си я знае от лятото. Вие чували ли сте такова нещо?

# 18
  • Мнения: 1 163
Чували сме и още как дори ни казаха да я понаучим през лятото,но дали е учим е въпроса...... smile3529 smile3528 smile3527 smile3511

# 19
  • Мнения: 2 567
Моето мнение е, че няма нужда да се учи таблицата през ваканцията. Само излишно натоварване на детето през времето отредено му да си почине. Целият втори срок е даден за изучаване на таблицата, така че ще я научат.
От нас никой не е искал да я учим и моята си я научи през учебната година, перфектно.

# 20
  • Мнения: 2 768
Моето мнение е, че няма нужда да се учи таблицата през ваканцията. Само излишно натоварване на детето през времето отредено му да си почине. Целият втори срок е даден за изучаване на таблицата, така че ще я научат.
От нас никой не е искал да я учим и моята си я научи през учебната година, перфектно.

На същото мнение съм!

Не стига дългият-предълъг списък с книги, ами и таблица да я пъна да учи!

Ами аз изобщо нямам педагогически заложби, нито подход. По-скоро бих я обезсърчила, вместо на научи нещо.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Миналото лято прочете само няколко приказки. Но пък таблицата за умножение я научи с желание.
Това лято чете много повече и с интерес. Явно миналата година не са му били интересни книжките.
Не се притеснявам, колкото му се чете - толкова, но все пак си знае, че трябва да чете.

# 22
  • Мнения: 1 674
Моят бъдещ второкласник получи в края на уч. година един лист от госпожата, на който пишеше - да чете басни, приказки и гатанки. Това беше. ShockedАз я питах да конкретизира кои, ами нямало значение. Та аз му давам да чете каквото преценя. Досега е прочел "Патиланско царство, "Емил от Льонеберя". Сега в момента чете "Пипи", на края е и го чака Карлсон. Купих му басните на Лафонтен и ще прочетем и оттам нещо. Иначе чете гладко и бързо. Е, трябва да го подканя да седне, но иначе се справя.
Давам му по някоя задачка по матем., от сборник, ама чак таблицата не мисля да го уча. И с баткото не съм практикувала аз да предавам нов материал. Взех едни тестове за проверка по бълг. за първи клас на Просвета и съм много доволна, помагат да не се забрави наученото. Всичко е систематизирано и има отговори. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 413
Ева е прочела доста български народни приказки, Пипи я знае почти наизуст, басни чете. Направихме читателски дневник и записва прилежно в него,мисля, че това е важно, защото иначе ще забрави какво е чела. Наскоро започна да чете доста гладко, не на срички и с усещане за целостта на изреченията, което е важно според мен. Не й се чете много, но обича да я слушаме и ние охотно се приспиваме с нейните напевни думи.

# 24
  • София
  • Мнения: 351
Засега е прочел 4 от 6-Патиланци,Пипи,Карлсон и Български народни приказки.Евентуално ще го напъна и за Емилиан Станев,но само ако му е интересна.А иначе умира да чете разни комикси от рода на Мики Маус,но за задължителните   ruporuuЗа таблицата няма да го мъча,иначе защо ще ходи на училище?! Laughing

# 25
  • Мнения: 1 163
От както пуснах темата имаме голям напредък с четенето. smile3529

# 26
моята пък е за 11 клас и до 4ти клас не беше прочела нито една книга... и оттогава като тръгна... чете ли чете... няма спиране  Mr. Green направо почвам да се притеснявам, да не прегрее детето от четене...  newsm78  Shocked

# 27
  • Мнения: 1 671
Мечо Пух, Пипи, Патиланци, Приказки на Каралийчев, Пет приказки на Валери Петров - до това сме се добрали засега. Обаче не си мислете, че ги е изчел целите - просто му омръзват, та ги докарва докъм двете трети.
Остават ни басни на Лафонтен и Джани Родари, "Ние, врабчетата" на Радичков - за месец време сигурно ще успеем да ги "опознаем".

Валери Петров хич не му беше интересен, не смея да мисля за "Ние, врабчетата" на Радичков.

Общи условия

Активация на акаунт